Komunikaty PR

Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych

2024-01-24  |  09:30
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Aż 3/4 Polaków bierze pod uwagę zrównoważony transport podczas podróży służbowych — tak wynika z raportu „Transport naziemny w Europie” FREENOW For Business we współpracy z Global Business Travel Association. Choć znaczenie kwestii zrównoważonego rozwoju stale rośnie, to niemal połowa firm w Polsce ma trudności z monitorowaniem śladu węglowego generowanego przez środki transportu naziemnego, a 1/4 nie robi tego wcale. Śledzenie emisji jest kluczowe dla realizacji celów ESG firmy, dlatego aplikacje do zamawiania przejazdów takie, jak FREENOW, które są w stanie dostarczać te dane w przejrzysty sposób, mogą zyskiwać większe uznanie wśród klientów biznesowych.

Trzech na czterech travel managerów w Europie śledzi emisje dwutlenku węgla z transportu naziemnego podczas podróży służbowych pracowników, niemniej jednak monitorowane dane są szacunkowe i mogą okazać się mało precyzyjne.[1] Zaledwie jedna czwarta (27%) przedsiębiorstw ma pewność, że ich wyliczenia są dokładne i wyczerpujące. Większa liczba firm (48%) monitoruje emisje z transportu naziemnego, przyznając, że ich wyniki są jedynie przybliżone. Dodatkowo, połowa firm w Europie podkreśla, że śledzenie emisji z transportu naziemnego jest dla nich trudne.

Monitorowanie śladu węglowego jest ważne nie tylko ze względu na cele zrównoważonego rozwoju, jakie firmy przed sobą stawiają. Z raportu „Transport naziemny w Europie”, zrealizowanego przez GBTA dla FREENOW For Business wynika, że ten aspekt podróżowania jest istotny również dla pracowników. Badanie wykazało, że biorąc pod uwagę aspekt zrównoważonego rozwoju, większość Polaków jest skłonna do zmiany nawyków związanych z wyborem środków transportu. A co za tym idzie, 6 na 10 respondentów chętniej skorzysta z transportu publicznego, ponad połowa postawi na hulajnogę elektryczną, a blisko połowa poczeka dłużej na taksówkę elektryczną i jest skora zapłacić za nią więcej.

  • Nasze badanie pokazuje, że rosną potrzeby firm i pracowników, by podróże służbowe były bardziej zrównoważone Rozwiązania, które pozwolą zarówno dokładnie monitorować emisję dwutlenku węgla, jak i udostępniać różne rodzaje transportu będą preferowane przez firmy. Platforma FREENOW umożliwia te funkcjonalności — w naszej aplikacji dostępne są nie tylko taksówki i hulajnogi, ale od niedawna także carsharing. Dodatkowo, firmy korzystające z Konta Firmowego FREENOW For Business mogą otrzymywać precyzyjne raporty dotyczące emisji dwutlenku węgla za zrealizowane przejazdy, a w Panelu Administratora tworzyć polityki przejazdów, aby pracownicy mogli korzystać np. wyłącznie z elektrycznych lub hybrydowych środków transportu. - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREENOW w Polsce.

FREENOW For Business sprawdziło również, na co jeszcze pracownicy zwracają uwagę, decydując się na określony środek transportu podczas podróży służbowych. Kluczowymi kryteriami wyboru dla 9 na 10 Polaków są wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Co warte odnotowania, 3 na 4 respondentów bierze pod uwagę kwestię oszczędności kosztów dla ich firm.

Badanie pokazuje, że osoby podróżujące służbowo powszechnie korzystają z aplikacji do zamawiania przejazdów, takich jak FREENOW. We wszystkich europejskich krajach, w których przeprowadzono ankietę, co najmniej trzech na pięciu pracowników zamawia przejazdy, używając takich platform „czasami” lub „często”. Korzystając z aplikacji mobilnych, użytkownicy cenią sobie trzy główne aspekty: łatwość zamawiania (93% ankietowanych), krótszy czas oczekiwania i dostępność przejazdów (88%) oraz koszt przejazdów, co podkreśliło 83%.

 


[1] Raport „Transport naziemny w Europie” FREENOW For Business we współpracy z Global Business Travel Association. Ankieta online została zrealizowana w okresie od 29 czerwca do 31 lipca 2023 w 7 krajach europejskich, w tym w Polsce. Odpowiedzi udzieliło 202 travel managerów i 740 osób podróżujących służbowo. Cały raport jest dostępny pod linkiem: https://www.free-now.com/pl/business/business-travel/podroze-sluzbowe-ankieta-europa/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.