Komunikaty PR

Polskie zielone technologie promowane w Kanadzie

2020-02-27  |  15:00
Biuro prasowe

W dniach 10-14 lutego odbyła się misja gospodarcza programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. To pierwszy z zaplanowanych na rok 2020 wyjazdów biznesowych, w których biorą udział firmy-laureaci VII edycji konkursu.

Pierwsza część kanadyjskiej misji odbyła się w Vancouver, gdzie trzynaście polskich przedsiębiorstw wzięło udział w Globalnym Szczycie Gospodarczym GLOBE’2020. To międzynarodowe wydarzenie  poświęcone m.in. problematyce zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i zastosowaniu nowoczesnych zielonych technologii w lokalnym zarządzaniu. W ramach GLOBE uczestnicy misji wzięli udział w panelach tematycznych, seminariach i prezentacjach oraz międzynarodowych sesjach rozmów B2B z udziałem inwestorów, innowacyjnych firm z Kanady i wielu innych krajów obecnych na GLOBE’2020.

W panelu „EU Green Deal  - A Trillion Dollar Circular Economy Opportunity” na temat gospodarki o obiegu zamkniętym, z udziałem firm z Finlandii, Francji, Niemiec i Hiszpanii, osiągnięcia polskich technologii w tym zakresie zaprezentowała Justyna Dziewota-Jablońska - Business Development Manager SYMBIONA SA. W panelu „Spotlight on International Climate and Environmental and Priorities” delegację polską, w gronie  przedstawicieli ambasad oraz instytucji rządowych z  Węgier, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Malezji, reprezentował Konrad Pawlik - Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ.

Poza rozmowami podczas targów GLOBE'2020 polska delegacja zaprezentowała technologie nagrodzone w programie GreenEvo także podczas spotkań w urzędach miast: Vancouver, Richmond oraz Burnaby. Uczestnicy misji wzięli również udział w  wydarzeniu networkingowym  zorganizowanym przez delegaturę UE w Kanadzie oraz Izbę Gospodarczą UE-Kanada z udziałem firm europejskich z krajów zainteresowanych wzajemną współpracą inwestycyjno-handlową na rynku kanadyjskim. Była to także okazja do podzielenia się doświadczeniami między firmami obecnymi już na tym rynku a przedsiębiorcami  dopiero badającymi szanse na eksport swoich technologii.

W drugiej części programu laureaci GreenEvo uczestniczyli w licznych spotkaniach z przedstawicielami miast, lokalnych instytucji, izb regionalnych oraz lokalnego biznesu, podczas których zaprezentowali swoje technologie oraz przeprowadzili rozmowy z lokalnymi partnerami:

  • w Toronto - we współpracy z Urzędem Miasta w Toronto,
  • w Mississauga  - we współpracy z Radą Biznesu w Mississauga MBOT
  • w St. Catharines – we współpracy z Departamentem Rozwoju Gospodarczego i Turystyki miasta St. Catharines.

 

Delegacja wzięła też udział w seminarium gospodarczym „How to do business with Ontario” i rozmowach networkingowych  zorganizowanych we współpracy z Ministerstwem Gospodarki Prowincji Ontario oraz  z Ontario Investement and Trade Centre. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Parlamentu Ontario, Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Środowiska Ontario, przedstawiciele lokalnych instytucji i firm Prowincji Ontario, reprezentujący branżę zielonych technologii. Podczas wizyty zorganizowanej w MaRS Discovery District w Toronto, laureaci GreenEvo mieli także okazję zapoznania się z działalnością innowacyjnej platformy wspierającej start-upy – MaRS.

 

Lista firm-laureatów – uczestników misji handlowej GreenEvo w Kanadzie

  • Technologie wodno-ściekowe:  AQT WATER, SYMBIONA SA, PROTE Technologie dla Środowiska oraz WOFIL Robert Muszański,
  • Technologie oszczędzania energii: APANET Green System, SOLCRAFT,  WSK  Kraków,
  • Ochrona powietrza: AGATA Jacek Jagiełło, DAGAS i FARDATA,
  • Odnawialne źródła energii: PellasX i WEKTOR
  • Technologie gospodarki odpadami: AGATA Jacek Jagiełło i MARBET-WIL.

 

Misja gospodarcza do Kanady była pierwszym wydarzeniem zorganizowanym  w 2020 roku w ramach programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Jest on prowadzony przez Ministerstwo Klimatu i stanowi  dobry przykład współpracy administracji z biznesem stymulujący  międzynarodowy transfer zielonych technologii oraz realnie wspierający zagraniczną aktywność polskich firm. Podstawą funkcjonowania programu jest realizacja zadania Ministra Klimatu, które ma na celu wsparcie polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą, stanowiące element polityki ochrony środowiska. GreenEvo finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Współorganizatorami programu wizyty polskiej delegacji w Kanadzie była Ambasada RP w Ottawie oraz Konsulat Generalny RP w Vancouver i Konsulat RP w Toronto. Wsparcia misji w kontaktach biznesowych udzieliło Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Toronto.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.