Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, a także od lat jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, kluczowej organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju i nadającej ton dyskusjom w tych istotnych kwestiach w Polsce.
Realizacja zobowiązań wobec społeczeństwa w zakresie celów zrównoważonego rozwoju, technologiczne sustainability, dekarbonizacja i wdrażanie narzędzi i usług cyfryzujących sektor energetyki to główne tematy, które rozpoczynają agendę działań coraz większej grupy przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie, nierzadko odkładając na bok kwestie konkurencyjności, coraz częściej przedsiębiorstwa podejmują dialog na rzecz edukacji rynku w tym zakresie, dzieląc się wspólnie najlepszymi scenariuszami i dostosowując możliwości wdrażania poszczególnych rozwiązań na lokalnym rynku.
Działania te idą w parze ze zobowiązaniami na poziomie krajowym i regionalnym, w myśl których Polska musi dążyć do optymalizacji energetycznej i niwelowania śladu węglowego. Jest to także elementem misji Schneider Electric. Firma od lat wspiera największe przedsiębiorstwa na świecie w zmniejszeniu ich emisji dwutlenku węgla. Celem jest zmniejszenie wysokości emisji tych firm o połowę już do 2025 roku.
– Cieszę się, że brzmiący tajemniczo dla niektórych osób akronim ESG jest nie tylko coraz bardziej czytelny, ale kolejne przedsiębiorstwa w Polsce wkładają ogromny wysiłek w realizację wynikających z niego zobowiązań. Tym bardziej cieszę się, że jako Schneider Electric dołączyliśmy do stowarzyszenia, które skupia liderów tego zagadnienia w naszym kraju. Stworzenie platformy dialogu i wymiany najlepszych praktyk to doskonały pierwszy krok, aby dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorstw i osób, które już teraz są zobowiązane do raportowania realizacji celów, albo będą zobowiązane w niedalekiej przyszłości, a teraz szukają wiedzy i poparcia co do podejmowanych inicjatyw – mówi Wojciech Świątek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric.
Zrównoważony rozwój jest od wielu lat jednym z głównych fundamentów działalności Schneider Electric na całym świecie. Już w 2005 roku, w parze ze wsparciem gospodarek w zrównoważonym rozwoju i oszczędnościach w emisji CO2 na poziomie ponad 120 milionów ton, firma zaczęła monitorować swój wpływ na społeczeństwo i planetę, zapewniając przy tym dostęp do energii dla ok. 30 milionów ludzi na całym świecie. Co więcej, pod koniec 2022 roku Schneider Electric znalazł się na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100 dwunasty rok z rzędu.
– Jesteśmy zaszczyceni, że Schneider Electric – firma tak odpowiedzialnie podchodząca do tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia ESG. Łączą nas wspólne idee. Zależy nam na zmianach, jakie wprowadzamy wewnątrz naszych organizacji, ale też ogromną wagę przywiązujemy do szerzenia wiedzy i dzielenia się dobrymi praktykami. Jesteśmy największą organizacją ESG w Polsce, a naszą siłą są eksperci z różnych obszarów. Cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że naszym Partnerem jest Schneider Electric, lider działający w jednym z najważniejszych sektorów dotyczącego ESG – podkreśla Joanna Dargiewicz-Rożek, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.