Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, a także od lat jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, kluczowej organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju i nadającej ton dyskusjom w tych istotnych kwestiach w Polsce.
Realizacja zobowiązań wobec społeczeństwa w zakresie celów zrównoważonego rozwoju, technologiczne sustainability, dekarbonizacja i wdrażanie narzędzi i usług cyfryzujących sektor energetyki to główne tematy, które rozpoczynają agendę działań coraz większej grupy przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie, nierzadko odkładając na bok kwestie konkurencyjności, coraz częściej przedsiębiorstwa podejmują dialog na rzecz edukacji rynku w tym zakresie, dzieląc się wspólnie najlepszymi scenariuszami i dostosowując możliwości wdrażania poszczególnych rozwiązań na lokalnym rynku.
Działania te idą w parze ze zobowiązaniami na poziomie krajowym i regionalnym, w myśl których Polska musi dążyć do optymalizacji energetycznej i niwelowania śladu węglowego. Jest to także elementem misji Schneider Electric. Firma od lat wspiera największe przedsiębiorstwa na świecie w zmniejszeniu ich emisji dwutlenku węgla. Celem jest zmniejszenie wysokości emisji tych firm o połowę już do 2025 roku.
– Cieszę się, że brzmiący tajemniczo dla niektórych osób akronim ESG jest nie tylko coraz bardziej czytelny, ale kolejne przedsiębiorstwa w Polsce wkładają ogromny wysiłek w realizację wynikających z niego zobowiązań. Tym bardziej cieszę się, że jako Schneider Electric dołączyliśmy do stowarzyszenia, które skupia liderów tego zagadnienia w naszym kraju. Stworzenie platformy dialogu i wymiany najlepszych praktyk to doskonały pierwszy krok, aby dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorstw i osób, które już teraz są zobowiązane do raportowania realizacji celów, albo będą zobowiązane w niedalekiej przyszłości, a teraz szukają wiedzy i poparcia co do podejmowanych inicjatyw – mówi Wojciech Świątek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric.
Zrównoważony rozwój jest od wielu lat jednym z głównych fundamentów działalności Schneider Electric na całym świecie. Już w 2005 roku, w parze ze wsparciem gospodarek w zrównoważonym rozwoju i oszczędnościach w emisji CO2 na poziomie ponad 120 milionów ton, firma zaczęła monitorować swój wpływ na społeczeństwo i planetę, zapewniając przy tym dostęp do energii dla ok. 30 milionów ludzi na całym świecie. Co więcej, pod koniec 2022 roku Schneider Electric znalazł się na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100 dwunasty rok z rzędu.
– Jesteśmy zaszczyceni, że Schneider Electric – firma tak odpowiedzialnie podchodząca do tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia ESG. Łączą nas wspólne idee. Zależy nam na zmianach, jakie wprowadzamy wewnątrz naszych organizacji, ale też ogromną wagę przywiązujemy do szerzenia wiedzy i dzielenia się dobrymi praktykami. Jesteśmy największą organizacją ESG w Polsce, a naszą siłą są eksperci z różnych obszarów. Cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że naszym Partnerem jest Schneider Electric, lider działający w jednym z najważniejszych sektorów dotyczącego ESG – podkreśla Joanna Dargiewicz-Rożek, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.