Schneider Electric i STACK EMEA na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości
- STACK Infrastructure to jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się infrastrukturą cyfrową. Przedsiębiorstwo uruchomiło pierwsze we Włoszech centrum danych klasy Tier 4 w Mediolanie. Dzięki wyskalowaniu tego przedsięwzięcia możliwe było ustanowienie wzorca działania dla rozwoju zrównoważonej infrastruktury cyfrowej w całym regionie EMEA.
- Schneider Electric zapewnił infrastrukturę fizyczną w centrum danych MIL01A firmy STACK, w tym szafy rack, zasilacze UPS Galaxy VX i urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej, a także moduły EcoStruxure™ Building Operation, Power Monitoring Expert, Data Center Expert i IT Expert.
- STACK zasilany jest w 100% energią odnawialną. Działa przy obniżonych wskaźnikach efektywności zużycia energii (PUE) i efektywności zużycia wody (WUE) oraz w zgodzie z realizacją celów ESG i zaangażowania społecznego. STACK jest jednym z najbardziej zaawansowanych i zrównoważonych kolokacyjnych centrów danych we Włoszech i w całym regionie EMEA.
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zapewnia część podstawowej infrastruktury fizycznej i rozwiązań programowych dla STACK Infrastructure ("STACK") w obiekcie MIL01A Mediolanie, pomagając organizacji budować bardziej zrównoważoną i cyfrową przyszłości technologii we Włoszech.
STACK, partner w zakresie infrastruktury cyfrowej dla najbardziej innowacyjnych firm na świecie oraz wiodący globalny deweloper i operator centrów danych, powstał w regionie EMEA poprzez integrację trzech dobrze ugruntowanych europejskich firm. Efektem było stworzenie potęgi zrównoważonej kolokacji i hiperskalowych centrów danych typu build-to-suit. Obecnie firma zapewnia swoim klientom niezrównaną, elastyczną zdolność rozbudowy infrastruktury oraz zrównoważoną platformę wzrostu - a wszystko to przy jednoczesnej współpracy z lokalnymi społecznościami w celu zapewnienia jak najbliższej relacji, która będzie korzystna dla wszystkich.
W duchu zrównoważonego rozwoju od podstaw
Każde centrum danych STACK na świecie jest w 100% zasilane energią odnawialną. Firma zwraca także szczególną uwagę na kwestie oszczędności wody, wydajność energetyczną i optymalne systemy chłodzenia wbudowane w podstawę projektu. W Mediolanie, we Włoszech, firma STACK współpracowała ze Schneider Electric, aby zapewnić hiperskalowalny poziom wydajności centrum danych, które odpowiada wymaganiom firm w zakresie infrastruktury cyfrowej. Obiekt MIL01A firmy STACK zapewnia roczną efektywność zużycia energii (PUE) na poziomie ~1.3, a efektywność zużycia wody (WUE) na poziomie ~0.8-. Wszystko to przy jednoczesnym spełnieniu norm termicznych ASHRAE TC9.9.
Aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności w swoim układzie napędowym, STACK wykorzystuje w obiekcie MIL01A wysoce wydajne zasilacze UPS Galaxy™ VX od Schneider Electric. Te zasilacze bezprzerwowe z bateriami litowo-jonowymi oferują do 99% wydajności energetycznej w trybie eConversion™. Zasilanie gwarantowane wraz z szafami Schneider Electric, jednostkami klimatyzacji pomieszczeń komputerowych (CRAC), dystrybucją elektryczną i rozdzielnicą stanowi wyposażenie centrum danych w Mediolanie. W kilku swoich obiektach w regionie EMEA firma STACK wdrożyła również własne, niestandardowe technologie chłodzenia, które umożliwiają zbieranie wody deszczowej, zmniejszając zależność od publicznych źródeł wody i umożliwiając zminimalizowanie zużycia cennych zasobów.
Kluczowe znaczenie dla działalności obiektu ma również oprogramowanie. W swoim centrum danych MIL01A STACK wykorzystuje architekturę EcoStruxure™ firmy Schneider Electric, w tym moduły Data Center Expert, EcoStruxure IT Expert i Power Monitoring Expert, aby uzyskać wgląd i kontrolę nad środowiskiem operacyjnym. System zarządzania budynkiem (BMS), zasilany przez EcoStruxure, łączy się z elektrycznymi, mechanicznymi i innymi krytycznymi systemami centrum danych, pomagając monitorować, automatyzować i zmniejszać zużycie energii w celu bardziej wydajnego i kompleksowego działania.
Dzięki precyzyjnemu podejściu do projektowania i operacji, a także wykorzystaniu możliwości EcoStruxure dla Data Center, STACK oferuje klientom we Włoszech unikatowy na rynku poziom wydajności w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
ESG i lokalne społeczności
STACK podobnie jak Schneider Electric wierzy, że w czasach dużego popytu na rozwój cyfrowy i rozwój centrów danych, firmy wiodące prym na tym polu muszą napędzać innowacyjne praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju. STACK jest zaangażowany w zmniejszanie wpływu na środowisko i zwiększanie pozytywnego wpływu społecznego, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jednym z przykładów tego, w jaki sposób napędza obieg zamknięty i zrównoważony rozwój w lokalnych społecznościach, jest modernizacja starszych budynków lub wdrażanie prefabrykowanej infrastruktury w celu zmiany przeznaczenia nieużywanych gruntów, wspierając szerszy ekosystem gospodarczy i cyfrowy.
Zaangażowanie STACK dotyczy również okolicznych gmin, zapewniając połączenia światłowodowe dla szkół i lokalnej administracji. Dzięki wiodącej w branży infrastrukturze cyfrowej w Mediolanie, firma szansę na uczestniczenie w postępie technologicznym i szereg korzyści dla studentów i lokalnych firm. Obejmują one szkolenia dla lokalnych pracowników, tworzenie wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w ramach programów edukacyjnych STEM oraz różnorodne możliwości budowania satysfakcjonujących karier w centrach danych.
– Nasz świat staje się dziś coraz bardziej zdigitalizowany i wzajemnie połączony. Najważniejsze jest więc, abyśmy wykorzystali moc centrów danych i infrastruktury cyfrowej dla bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości – powiedział Marc Garner, wiceprezes Schneider Electric na Europę, odpowiedzialny za biznes Secure Power – Aktywnie współpracując z podobnie myślącymi organizacjami, takimi jak STACK, gdzie nasze wizje dotyczące DEI (różnorodności, równości i inkluzywności) oraz ESG są zbieżne, oraz inwestując w zrównoważony rozwój, wierzymy, że nasza branża może odegrać istotną rolę w przyspieszeniu dekarbonizacji.
– STACK postrzega zrównoważony rozwój środowiskowy i wpływ społeczny jako strategiczne imperatywy biznesowe – powiedział Michillay Brown, wiceprezes ds. ESG w STACK EMEA – Stosujemy zaawansowane metody pozyskiwania energii odnawialnej, zarządzania zużyciem i oszczędzania zasobów. Współpraca z firmami takimi jak Schneider Electric pomaga nam być jeszcze lepszym partnerem dla naszych klientów.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.