Schneider Electric i STACK EMEA na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości
- STACK Infrastructure to jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się infrastrukturą cyfrową. Przedsiębiorstwo uruchomiło pierwsze we Włoszech centrum danych klasy Tier 4 w Mediolanie. Dzięki wyskalowaniu tego przedsięwzięcia możliwe było ustanowienie wzorca działania dla rozwoju zrównoważonej infrastruktury cyfrowej w całym regionie EMEA.
- Schneider Electric zapewnił infrastrukturę fizyczną w centrum danych MIL01A firmy STACK, w tym szafy rack, zasilacze UPS Galaxy VX i urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej, a także moduły EcoStruxure™ Building Operation, Power Monitoring Expert, Data Center Expert i IT Expert.
- STACK zasilany jest w 100% energią odnawialną. Działa przy obniżonych wskaźnikach efektywności zużycia energii (PUE) i efektywności zużycia wody (WUE) oraz w zgodzie z realizacją celów ESG i zaangażowania społecznego. STACK jest jednym z najbardziej zaawansowanych i zrównoważonych kolokacyjnych centrów danych we Włoszech i w całym regionie EMEA.
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zapewnia część podstawowej infrastruktury fizycznej i rozwiązań programowych dla STACK Infrastructure ("STACK") w obiekcie MIL01A Mediolanie, pomagając organizacji budować bardziej zrównoważoną i cyfrową przyszłości technologii we Włoszech.
STACK, partner w zakresie infrastruktury cyfrowej dla najbardziej innowacyjnych firm na świecie oraz wiodący globalny deweloper i operator centrów danych, powstał w regionie EMEA poprzez integrację trzech dobrze ugruntowanych europejskich firm. Efektem było stworzenie potęgi zrównoważonej kolokacji i hiperskalowych centrów danych typu build-to-suit. Obecnie firma zapewnia swoim klientom niezrównaną, elastyczną zdolność rozbudowy infrastruktury oraz zrównoważoną platformę wzrostu - a wszystko to przy jednoczesnej współpracy z lokalnymi społecznościami w celu zapewnienia jak najbliższej relacji, która będzie korzystna dla wszystkich.
W duchu zrównoważonego rozwoju od podstaw
Każde centrum danych STACK na świecie jest w 100% zasilane energią odnawialną. Firma zwraca także szczególną uwagę na kwestie oszczędności wody, wydajność energetyczną i optymalne systemy chłodzenia wbudowane w podstawę projektu. W Mediolanie, we Włoszech, firma STACK współpracowała ze Schneider Electric, aby zapewnić hiperskalowalny poziom wydajności centrum danych, które odpowiada wymaganiom firm w zakresie infrastruktury cyfrowej. Obiekt MIL01A firmy STACK zapewnia roczną efektywność zużycia energii (PUE) na poziomie ~1.3, a efektywność zużycia wody (WUE) na poziomie ~0.8-. Wszystko to przy jednoczesnym spełnieniu norm termicznych ASHRAE TC9.9.
Aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności w swoim układzie napędowym, STACK wykorzystuje w obiekcie MIL01A wysoce wydajne zasilacze UPS Galaxy™ VX od Schneider Electric. Te zasilacze bezprzerwowe z bateriami litowo-jonowymi oferują do 99% wydajności energetycznej w trybie eConversion™. Zasilanie gwarantowane wraz z szafami Schneider Electric, jednostkami klimatyzacji pomieszczeń komputerowych (CRAC), dystrybucją elektryczną i rozdzielnicą stanowi wyposażenie centrum danych w Mediolanie. W kilku swoich obiektach w regionie EMEA firma STACK wdrożyła również własne, niestandardowe technologie chłodzenia, które umożliwiają zbieranie wody deszczowej, zmniejszając zależność od publicznych źródeł wody i umożliwiając zminimalizowanie zużycia cennych zasobów.
Kluczowe znaczenie dla działalności obiektu ma również oprogramowanie. W swoim centrum danych MIL01A STACK wykorzystuje architekturę EcoStruxure™ firmy Schneider Electric, w tym moduły Data Center Expert, EcoStruxure IT Expert i Power Monitoring Expert, aby uzyskać wgląd i kontrolę nad środowiskiem operacyjnym. System zarządzania budynkiem (BMS), zasilany przez EcoStruxure, łączy się z elektrycznymi, mechanicznymi i innymi krytycznymi systemami centrum danych, pomagając monitorować, automatyzować i zmniejszać zużycie energii w celu bardziej wydajnego i kompleksowego działania.
Dzięki precyzyjnemu podejściu do projektowania i operacji, a także wykorzystaniu możliwości EcoStruxure dla Data Center, STACK oferuje klientom we Włoszech unikatowy na rynku poziom wydajności w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
ESG i lokalne społeczności
STACK podobnie jak Schneider Electric wierzy, że w czasach dużego popytu na rozwój cyfrowy i rozwój centrów danych, firmy wiodące prym na tym polu muszą napędzać innowacyjne praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju. STACK jest zaangażowany w zmniejszanie wpływu na środowisko i zwiększanie pozytywnego wpływu społecznego, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jednym z przykładów tego, w jaki sposób napędza obieg zamknięty i zrównoważony rozwój w lokalnych społecznościach, jest modernizacja starszych budynków lub wdrażanie prefabrykowanej infrastruktury w celu zmiany przeznaczenia nieużywanych gruntów, wspierając szerszy ekosystem gospodarczy i cyfrowy.
Zaangażowanie STACK dotyczy również okolicznych gmin, zapewniając połączenia światłowodowe dla szkół i lokalnej administracji. Dzięki wiodącej w branży infrastrukturze cyfrowej w Mediolanie, firma szansę na uczestniczenie w postępie technologicznym i szereg korzyści dla studentów i lokalnych firm. Obejmują one szkolenia dla lokalnych pracowników, tworzenie wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w ramach programów edukacyjnych STEM oraz różnorodne możliwości budowania satysfakcjonujących karier w centrach danych.
– Nasz świat staje się dziś coraz bardziej zdigitalizowany i wzajemnie połączony. Najważniejsze jest więc, abyśmy wykorzystali moc centrów danych i infrastruktury cyfrowej dla bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości – powiedział Marc Garner, wiceprezes Schneider Electric na Europę, odpowiedzialny za biznes Secure Power – Aktywnie współpracując z podobnie myślącymi organizacjami, takimi jak STACK, gdzie nasze wizje dotyczące DEI (różnorodności, równości i inkluzywności) oraz ESG są zbieżne, oraz inwestując w zrównoważony rozwój, wierzymy, że nasza branża może odegrać istotną rolę w przyspieszeniu dekarbonizacji.
– STACK postrzega zrównoważony rozwój środowiskowy i wpływ społeczny jako strategiczne imperatywy biznesowe – powiedział Michillay Brown, wiceprezes ds. ESG w STACK EMEA – Stosujemy zaawansowane metody pozyskiwania energii odnawialnej, zarządzania zużyciem i oszczędzania zasobów. Współpraca z firmami takimi jak Schneider Electric pomaga nam być jeszcze lepszym partnerem dla naszych klientów.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.