Specjalistyczny sprzęt dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling
Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.
Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
Specjalistyczny sprzęt i odzież ochronna dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling
Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejowie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.
Wśród niezbędnego wyposażenia znalazły się między innymi hełmy strażackie, rękawice techniczne, wyposażenie do cięcia metalu, specjalne latarki, apteczki oraz odzież ochronna i tzw. ubranie bojowe. Zakres i rodzaj potrzebnego wyposażenia zostały wcześniej uzgodnione z przedstawicielami jednostek strażackich. Oddział Stena Recycling w Swarzędzu jest jednym z 16 oddziałów firmy w całej Polsce. Wielkopolska placówka specjalizuje się w odzyskiwaniu i przywracaniu do obiegu cennych materiałów ze zużytych samochodów. Służy temu między innymi specjalne urządzenie do rozdrabniania karoserii, czyli tzw. strzępiarka. W ramach współpracy z lokalnymi jednostkami Straży Pożarnej, Stena Recycling cyklicznie organizuje na terenie oddziału wspólne ćwiczenia i symulacje zdarzeń z udziałem ratowników.
- Wiemy, że praktyczne szkolenie jest dla strażaków bardzo ważne. Dlatego udostępniamy ratownikom naszą infrastrukturę, aby mogli prowadzić własne symulacje i ćwiczenia np. cięcia pojazdów. Każdego roku, we współpracy z lokalnymi jednostkami straży pożarnej organizujemy również ćwiczenia na wypadek awarii środowiskowych. Omawiamy wówczas potencjalne zagrożenia i przeprowadzamy symulacje zdarzeń oraz próbne ewakuacje. Cieszymy się, że dzisiaj możemy wesprzeć strażaków w Wielkopolsce, najpotrzebniejszym sprzętem – mówi Tomasz Kosmala, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Swarzędzu.
Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 20 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 600 tys. ton odpadów w ciągu roku.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.