UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
- 4 cele na 2020 zrealizowane rok wcześniej
- Lider branży w kompleksowym raportowaniu
- Publikacja pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB)
ATLANTA, 2 lipca, 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) opublikowała 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju zatytułowany Accelerating Sustainable Solutions, który przedstawia podejmowane przez nią działania, by osiągnąć cele na 2020 r. i 2025 r.
Na uwagę zasługuje fakt, że UPS zrealizował 4 cele założone do roku 2020 o rok wcześniej:
- 123,8 milionów dolarów na cele charytatywne;
- 21,7 milionów godzin wolontariatu;
- 15,4 milionów zasadzonych drzew;
- o 3,1% mniej wypadków samochodowych.
„W 2016 roku UPS wyznaczył konkretne cele zrównoważonego rozwoju ukierunkowane na zminimalizowanie wpływu środowiskowego firmy, rozwój programu bezpieczeństwa i działalność na rzecz społeczności lokalnych” – powiedziała Suzanne Lindsay-Walker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPS i wiceprezes ds. środowiska. „Nasi klienci i interesariusze zasługują na wiarygodne informacje o naszych wynikach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też staramy się utrzymywać pozycję lidera w branży w kwestii kompleksowego raportowania o zrównoważonym rozwoju zgodnie z przyjętymi światowymi standardami”.
Kolejnym działaniem UPS w duchu zrównoważonego rozwoju jest wydanie pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB).
O zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój świadczy także inwestycja ponad miliarda dolarów w pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi i wyposażone w nowoczesne technologie oraz infrastrukturę pomocniczą w ciągu ostatniej dekady. UPS posiada zaawansowaną technologicznie flotę składającą się z ponad 10 300 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ostatnio firma ogłosiła plany zakupu ponad 6 tysięcy ciężarówek napędzanych gazem ziemnym do 2022 r, a także zapowiedziała inwestycję w Arrival – start-up technologiczny z siedzibą w Wielkiej Brytanii – i zobowiązała się do zakupu 10 tysięcy pojazdów.
Fundacja UPS realizuje cele z wyprzedzeniem
Fundacja UPS ogłosiła wcześniejsze zrealizowanie celów dotyczących sadzenia drzew i wolontariatu pracowniczego. Od 2015 r. zasadzono ponad 15,4 mln drzew w 58 krajach. Udało się to dzięki zaangażowaniu pracowników UPS i współpracy z głównymi organizacjami non-profit zajmującymi się ochroną środowiska wspieranymi ze środków Fundacji UPS, w tym Arbor Day Foundation, The Nature Conservancy, Earth Day Network, Keep America Beautiful, National Park Foundation i Fundusz World Wildlife.
Cel w zakresie wolontariatu pracowniczego został osiągnięty z wyprzedzeniem dzięki 60-procentowemu wzrostowi liczby godzin wolontariatu od 2011 roku. Przepracowane godziny stanowią równowartość 533 milionów dolarów wsparcia dla tysięcy organizacji non-profit na całym świecie.
Firma UPS podjęła również działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, mające na celu zwalczanie nierówności rasowych. Nowe, skoncentrowane działania obejmują wspieranie przepisów prawnych, których celem jest zwalczanie przestępstw wynikających z nienawiści, finansowanie programów wspierających zatrudnienie, edukację, małe przedsiębiorstwa oraz reformy, a także realizację nowego zobowiązania – UPS chce przepracować milion godzin wolontariatu obejmującego mentoring i programy edukacyjne dla Społeczności Afroamerykanów.
UPS co roku publikuje raport zrównoważonego rozwoju, a od 2009 roku stara się uzyskiwać zewnętrzną weryfikację. Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju można znaleźć pod linkiem.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.