Komunikaty PR

UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

2020-07-02  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.17 MB )
  • 4 cele na 2020 zrealizowane rok wcześniej
  • Lider branży w kompleksowym raportowaniu
  • Publikacja pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB)

 

ATLANTA, 2 lipca, 2020 – Firma UPS (NYSE: UPS) opublikowała 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju zatytułowany Accelerating Sustainable Solutions, który przedstawia podejmowane przez nią działania, by osiągnąć cele na 2020 r. i 2025 r. 

Na uwagę zasługuje fakt, że UPS zrealizował 4 cele założone do roku 2020 o rok wcześniej:

  • 123,8 milionów dolarów na cele charytatywne;
  • 21,7 milionów godzin wolontariatu;
  • 15,4 milionów zasadzonych drzew;
  • o 3,1% mniej wypadków samochodowych.

 

„W 2016 roku UPS wyznaczył konkretne cele zrównoważonego rozwoju ukierunkowane na zminimalizowanie wpływu środowiskowego firmy, rozwój programu bezpieczeństwa i działalność na rzecz społeczności lokalnych” – powiedziała Suzanne Lindsay-Walker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPS i wiceprezes ds. środowiska. „Nasi klienci i interesariusze zasługują na wiarygodne informacje o naszych wynikach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też staramy się utrzymywać pozycję lidera w branży w kwestii kompleksowego raportowania o zrównoważonym rozwoju zgodnie z przyjętymi światowymi standardami”.

Kolejnym działaniem UPS w duchu zrównoważonego rozwoju jest wydanie pierwszego w historii firmy raportu ds. Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju (SASB).     

O zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój świadczy także inwestycja ponad miliarda dolarów w pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi i wyposażone w nowoczesne technologie oraz infrastrukturę pomocniczą w ciągu ostatniej dekady. UPS posiada zaawansowaną technologicznie flotę składającą się z ponad 10 300 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Ostatnio firma ogłosiła plany zakupu ponad 6 tysięcy ciężarówek napędzanych gazem ziemnym do 2022 r, a także zapowiedziała inwestycję w Arrival – start-up technologiczny z siedzibą w Wielkiej Brytanii – i zobowiązała się do zakupu 10 tysięcy pojazdów.

Fundacja UPS realizuje cele z wyprzedzeniem

Fundacja UPS ogłosiła wcześniejsze zrealizowanie celów dotyczących sadzenia drzew i wolontariatu pracowniczego. Od 2015 r. zasadzono ponad 15,4 mln drzew w 58 krajach. Udało się to dzięki zaangażowaniu pracowników UPS i współpracy z głównymi organizacjami non-profit zajmującymi się ochroną środowiska wspieranymi ze środków Fundacji UPS, w tym Arbor Day Foundation, The Nature Conservancy, Earth Day Network, Keep America Beautiful, National Park Foundation i Fundusz World Wildlife.

Cel w zakresie wolontariatu pracowniczego został osiągnięty z wyprzedzeniem dzięki 60-procentowemu wzrostowi liczby godzin wolontariatu od 2011 roku. Przepracowane godziny stanowią równowartość 533 milionów dolarów wsparcia dla tysięcy organizacji non-profit na całym świecie.

Firma UPS podjęła również działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, mające na celu zwalczanie nierówności rasowych. Nowe, skoncentrowane działania obejmują wspieranie przepisów prawnych, których celem jest zwalczanie przestępstw wynikających z nienawiści, finansowanie programów wspierających zatrudnienie, edukację, małe przedsiębiorstwa oraz reformy, a także realizację nowego zobowiązania – UPS chce przepracować milion godzin wolontariatu obejmującego mentoring i programy edukacyjne dla Społeczności Afroamerykanów.

UPS co roku publikuje raport zrównoważonego rozwoju, a od 2009 roku stara się uzyskiwać zewnętrzną weryfikację. Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju można znaleźć pod linkiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.