Komunikaty PR

Utrata różnorodności biologicznej: wpływ na portfel i środki ograniczenia

2023-06-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Niewrzędowski
AKM multiAN PR

Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.12 MB )

 

• Portfele najbardziej narażone na akcje (udziały kapitałowe) oraz sektory rolnictwa i usług spożywczych odczuwają odrobinę utraty bioróżnorodności. Wyniki naszego badania pilotażowego dotyczącego utraty usług zapylania (PSL) pozwalają na ilościowe oszacowanie ekspozycji portfela instytucji finansowych na ryzyko związane z różnorodnością biologiczną. Zastosowanie wstrząsów do reprezentatywnego portfela przeciętnego niemieckiego ubezpieczyciela na życie prowadzi do raczej umiarkowanych skutków: ogólna strata portfela wynosi 0,17%, głównie z powodu niskiego narażenia na sektory, które zostaną najbardziej dotknięte (rolnictwo i usługi gastronomiczne), i ogólnie na akcje. Natomiast portfele z większymi udziałami kapitałowymi (np. ubezpieczyciele amerykańscy) prawdopodobnie poniosłyby w ogólnym rozrachunku większe straty.

• Ile będzie kosztować ograniczanie utraty PSL? Szacując koszty ograniczania, skoncentrowaliśmy się na siedmiu środkach rolniczych, które chronią owady zapylające. Szacunkowe koszty różnią się znacznie w zależności od danego środka i kraju. Na przykład na poziomie krajowym koszty działań w Niemczech wahają się od 45 mln USD na wspomagane komputerowo systemy wsparcia decyzji do ponad 3,5 mld USD na zastosowanie nicieni. Na poziomie danego działania koszty stosowania organicznych środków grzybobójczych wahają się na przykład od 135 mln USD w Holandii do 2,4 mld USD we Francji, ze względu na różne wskaźniki przyjęcia.

• Decydującym pytaniem nie jest jednak koszt każdego środka jako takiego, ale porównanie tych kosztów z wartością ekonomiczną usług zapylania. W pierwszym kroku identyfikujemy środki, których koszt wdrożenia jest niższy niż wartość ekonomiczna wynosząca 10% PSL. Dotyczy to pięciu środków (z siedmiu) w Holandii, ale tylko dwóch w pozostałych krajach, z wyjątkiem Włoch (trzy środki). Biorąc pod uwagę, w jakim stopniu (ilościowo) można w rzeczywistości ograniczyć PSL za pomocą tych środków, analiza pokazuje, że we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii żaden środek nie zdałby takiego testu opłacalności ekonomicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AKM multiAN PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.