Komunikaty PR

Utrata różnorodności biologicznej: wpływ na portfel i środki ograniczenia

2023-06-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Niewrzędowski
AKM multiAN PR

Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.12 MB )

 

• Portfele najbardziej narażone na akcje (udziały kapitałowe) oraz sektory rolnictwa i usług spożywczych odczuwają odrobinę utraty bioróżnorodności. Wyniki naszego badania pilotażowego dotyczącego utraty usług zapylania (PSL) pozwalają na ilościowe oszacowanie ekspozycji portfela instytucji finansowych na ryzyko związane z różnorodnością biologiczną. Zastosowanie wstrząsów do reprezentatywnego portfela przeciętnego niemieckiego ubezpieczyciela na życie prowadzi do raczej umiarkowanych skutków: ogólna strata portfela wynosi 0,17%, głównie z powodu niskiego narażenia na sektory, które zostaną najbardziej dotknięte (rolnictwo i usługi gastronomiczne), i ogólnie na akcje. Natomiast portfele z większymi udziałami kapitałowymi (np. ubezpieczyciele amerykańscy) prawdopodobnie poniosłyby w ogólnym rozrachunku większe straty.

• Ile będzie kosztować ograniczanie utraty PSL? Szacując koszty ograniczania, skoncentrowaliśmy się na siedmiu środkach rolniczych, które chronią owady zapylające. Szacunkowe koszty różnią się znacznie w zależności od danego środka i kraju. Na przykład na poziomie krajowym koszty działań w Niemczech wahają się od 45 mln USD na wspomagane komputerowo systemy wsparcia decyzji do ponad 3,5 mld USD na zastosowanie nicieni. Na poziomie danego działania koszty stosowania organicznych środków grzybobójczych wahają się na przykład od 135 mln USD w Holandii do 2,4 mld USD we Francji, ze względu na różne wskaźniki przyjęcia.

• Decydującym pytaniem nie jest jednak koszt każdego środka jako takiego, ale porównanie tych kosztów z wartością ekonomiczną usług zapylania. W pierwszym kroku identyfikujemy środki, których koszt wdrożenia jest niższy niż wartość ekonomiczna wynosząca 10% PSL. Dotyczy to pięciu środków (z siedmiu) w Holandii, ale tylko dwóch w pozostałych krajach, z wyjątkiem Włoch (trzy środki). Biorąc pod uwagę, w jakim stopniu (ilościowo) można w rzeczywistości ograniczyć PSL za pomocą tych środków, analiza pokazuje, że we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii żaden środek nie zdałby takiego testu opłacalności ekonomicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc

Razem po czystsze środowisko W czasie kampanii Kręci Nas Recykling – między 21 marca a 22 kwietnia, na terenie całego kraju zorganizowanych zostało ponad 70 akcji sprzątania
Ochrona środowiska Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]
2024-04-22 | 15:00

Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]

Śmieci to zmora naszych czasów. Wróg, o tyle niebezpieczny, że za rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie po niemal całej planecie, a czas jego rozkładu jest zazwyczaj
Ochrona środowiska Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem Planeta kontra tworzywa sztuczne
2024-04-17 | 01:00

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.