Komunikaty PR

VeloBank posadzi niemal 6 tys. drzew w imieniu swoich klientów

2023-11-14  |  11:00
Biuro prasowe

Dzięki akcji „Sadzimy razem #VeloLas” w polskich lasach, w najbliższych miesiącach pojawi się prawie 6 tys. nowych drzew. W ramach zainaugurowanej w Dzień Ochrony Środowiska inicjatywy, VeloBank finansuje nowe nasadzenia, nagradzając w ten sposób klientów, którzy otwierają VeloKonto za pomocą aplikacji mObywatel. Co istotne liczba sadzonek rośnie z dnia na dzień wraz z kolejnymi zakładanymi rachunkami.

VeloBank połączył najnowszą technologię wykorzystywaną w procesie otwierania rachunku bieżącego VeloKonto z troską o środowisko. Uruchomiona pięć miesięcy temu akcja „Sadzimy razem #VeloLas” ma na celu promowanie postaw proekologicznych, zachęcając jednocześnie do korzystania z innowacji, jaką jest uwierzytelnianie danych osobowych za pomocą aplikacji mObywatel.

– W Świecie Bardziej Velo technologia idzie w parze z naturą. Nasza akcja to przykład tego, jak nowoczesne bankowanie może wspierać środowisko. Każdy klient, który otworzy VeloKonto z użyciem mObywatela, od razu uzyskuje cyfrowy imienny certyfikat, potwierdzający zasadzenia drzewa. Od rozpoczęcia akcji, tj. 5 czerwca dzięki naszym klientom sfinansujemy zakup ponad 5760 sadzonek, m.in. w okolicach Józefowa pod Łodzią. I to nie koniec, VeloDrzew ciągle przybywa. Wiosną przyszłego roku odbędą się kolejne nasadzenia w oparciu o licznik, który cały czas bije na www.posadzimy.pl – podkreśla Katarzyna Meissner, Dyrektor Zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.

Bankowanie z troską o środowisko

Dzięki wykorzystaniu rządowej aplikacji można otworzyć VeloKonto bez potrzeby odwiedzania oddziału banku. Dzięki mObywatelowi VeloBank wprowadził bankowanie na nowy poziom wygody. Obecnie osoby otwierające VeloKonto oszczędzają czas, nie musząc wpisywać ręcznie swoich danych osobowych. Zyskują też pewność, że podane informacje będą poprawne. Sam proces potwierdzania tożsamości jest intuicyjny i bezpieczny. Równocześnie VeloBank wspiera rozwój drzewostanu w polskich lasach.

– To bardzo nowatorskie podejście do finansowania nasadzeń. VeloBank zachęca klientów do korzystania z innowacji technologicznych i jednocześnie uświadamia, jak ważna jest troska o środowisko. Użycie aplikacji wiąże się z nową sadzonką, która przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego w Polsce. Do tego każdy z uczestników akcji otrzymuje cyfrowy certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa w jego imieniu wraz z oznaczeniem położenia lasu na internetowej mapie – mówi Paweł Romański, twórca projektu Posadzimy.pl, partnera odpowiedzialnego za powstanie VeloLasu.

VeloKonto to nowoczesny rachunek bankowy, którego prowadzenie jest wolne od opłat. Już 5 transakcji bezgotówkowych sprawia, że korzystanie z karty przypisanej do konta staje się wolne od opłat. Ważną cechą VeloKonta jest możliwość uruchomienia konta oszczędnościowego VeloSkarbonki, która pozwala klientom wygodnie oszczędzać i pomnażać odkładane podczas codziennych zakupów sumy oprocentowaniem 7% w skali roku do 3 tys. złotych.

Dla nowych klientów, którzy spełnią warunki promocji „Witaj w VeloBanku” bank oferuje nawet do 600 zł cashbacku za zakupy kartą lub BLIKIEM. Promocja trwa do 30.11.2023 r. W ramach promocji „Witaj w VeloBanku” wypłacimy maksymalnie 100 zł w ciągu każdych kolejnych 30 dni od daty otwarcia VeloKonta i maksymalnie 600 zł podczas 180 dni okresu trwania promocji. Aby przystąpić do promocji, należy mieć VeloKonto, VeloSkarbonkę, aktywne zgody marketingowe oraz nie mieć u nas konta od 31.12.2022 r. Szczegóły promocji w regulaminie.

Link do akcji Sadzimy razem #VeloLas: https://www.velobank.pl/velodrzewo.

Oprocentowanie 7% na VeloSkarbonce jest oprocentowaniem zmiennym. Stan na dzień 1.09.2023 r.

Szczegóły oferty VeloKonta, w tym regulamin rachunku, regulamin promocji oraz Tabela Opłat i Prowizji, znajdują się w placówkach VeloBanku oraz na velobank.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport Biuro prasowe
2024-02-16 | 15:00

Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport

Wiedza o bateriach bardziej na minus niż na plus. Polacy i selektywna zbiórka   Baterii używamy codziennie z coraz większą częstotliwością. Znajdziemy je w naszych
Ochrona środowiska P&G inspiruje do troski o środowisko
2024-01-31 | 16:00

P&G inspiruje do troski o środowisko

Zmiany klimatu są nieuchronne, a ich wpływ na przyszłość planety coraz większy. Wiedzą o tym konsumenci, którzy są coraz bardziej skłonni do zmiany zachowań, aby spowolnić ten
Ochrona środowiska Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych
2024-01-24 | 09:30

Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych

Aż 3/4 Polaków bierze pod uwagę zrównoważony transport podczas podróży służbowych — tak wynika z raportu „Transport naziemny w Europie” FREENOW For

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.