VW FS zasadzi 15 tys. drzew w ramach akcji „Kup polisę online – zasadź drzewo”
Volkswagen Financial Services wspólnie z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych zapraszają do udziału w akcji, która ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Firma zobowiązała się do posadzenia lasu o powierzchni 2,5 ha, który docelowo będzie mógł zaspokoić potrzebę tlenu dla ponad 6 tys. ludzi.
Volkswagen Financial Services ogłosił, że zamierza zasadzić 15 tys. drzew, które wyrosną i stworzą 2,5 ha prawdziwego lasu. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych. VW FS zobowiązał się do posadzenia 1 drzewa za każdą zakupioną polisę online, stąd nazwa akcji, która brzmi: „Kup polisę online – zasadź swoje drzewo”.
Wspólnie z ekspertami PZZL wytypowano gatunki (m.in. jodły, buki i jawory), które nie tylko zwiększą różnorodność biologiczną środowiska, ale także przyczynią się do ochrony przyrody. Co ważne, obszar 2,5 ha lasu po uzyskaniu odpowiedniego wieku, ok. 15 lat – jak wyliczyli specjaliści z PZZL – będzie mógł „wyprodukować” ok. 1 700 kg tlenu dziennie. To wystarczy, aby zaspokoić dzienną potrzebę tego pierwiastka dla ponad 6 tys. ludzi. Las będzie pełnił funkcję producenta tlenu co najmniej przez kolejne 70 lat. Wszystkie drzewa posadzone zostaną w miejscowości Komańcza położonej na południu kraju w cichym i spokojnym zakątku Bieszczadów.
– Ważne jest, abyśmy pielęgnowali i chronili nasze lasy oraz aktywnie dążyli do zalesiania nowych terenów. Dlatego z radością ogłaszamy rozpoczęcie naszej proekologicznej inicjatywy. Cieszę się, że w ten bardzo konkretny sposób promujemy ochronę przyrody oraz redukcję emisji CO2. Jest to realny wkład w ochronę naszego środowiska naturalnego. Liczę na to, że inicjatywa zwróci uwagę przedstawicieli firm. Jestem przekonana, że możliwe jest osiągnięcie równowagi między rozwojem gospodarczym, celami biznesowymi a ochroną przyrody. Zachęcam innych, aby dołączyli do naszej misji i podejmowali podobne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – mówi Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem Volkswagen Financial Services.
– Cieszymy się z partnerstwa z Volkswagen Financial Services w akcji „Kup Polisę Online – Zasadź Drzewo”. Wspólnie dążymy do zalesiania obszarów i ochrony środowiska naturalnego. Nasze lasy są niezwykle cenne dla bioróżnorodności jako źródło tlenu oraz jako naturalny regulator klimatu. To doskonała okazja, aby wspierać zrównoważony rozwój i dbać o nasze lasy. Wierzymy, że nasza wspólna praca przyniesie pozytywne efekty dla przyrody i społeczeństwa – dodaje Adam Dominiecki, Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych.
„Leśne” inicjatywy Volkswagen Financial Services
Volkswagen Financial Services od lipca 2022 roku jest partnerem fundacji Las Na Zawsze. Firma na 2 lata udostępniła organizacji samochód marki Škoda. Pojazd wspiera Fundację w realizacji działań statutowych, do których należy m.in. wspomaganie regeneracji lasów.
W marcu 2023 roku VW FS został oficjalnym patronem lasu o pow. 1,5 ha, położonego w miejscowości Klwów na Mazowszu, złożonego z lokalnych gatunków drzew, krzewów, roślin runa leśnego i grzybów. Co ciekawe, las ten powstał dzięki sprawnej i zespołowej współpracy kilkudziesięciu wolontariuszy firmy, którzy stawili się na miejscu. Idea była szczytna: odbudowa i podtrzymanie na tym terenie naturalnego stanu ekosystemu.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.