Komunikaty PR

OnRobot wprowadza szlifierkę do zrobotyzowanych procesów wykańczania powierzchni

2020-09-22  |  15:35
Biuro prasowe

Szlifierka OnRobot Sander to najnowsze narzędzie OnRobot w coraz szerszym wachlarzu prostych i ekonomicznych rozwiązań z zakresu automatyzacji, ukierunkowanych na aplikacje.

 

Warszawa, wrzesień 2020: OnRobot wprowadził na rynek OnRobot Sander, w pełni elektryczną szlifierkę mimośrodkową do zautomatyzowanych aplikacji wykańczania, takich jak szlifowanie i polerowanie.

Tradycyjne rozwiązania do zautomatyzowanego szlifowania często wymagają dodatkowego sprzętu do wdrożenia i konserwacji. Wraz z wprowadzeniem na rynek szlifierki OnRobot Sander firmy przemysłowe zyskują dostęp do kompletnego, natychmiast gotowego do pracy narzędzia, które jest łatwe w obsłudze i kompatybilne ze wszystkimi wiodącymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.

 

Pełny zestaw szlifierki zawiera wszystko, czego potrzebują klienci OnRobot aby zautomatyzować proces szlifowania w szybki i prosty sposób: narzędzie uruchamia się zaraz po podłączeniu, jest wyposażone w różne talerze do szlifowania i polerowania, łatwy w obsłudze software do programowania, możliwość montażu czujnika siły / momentu obrotowego i zmieniarkę ziarnistości (Grit Changer), umożliwiającą automatyczne przełączanie między różnymi ziarnistościami bez interwencji operatora.

 

Krok w kierunku jeszcze wyższej użyteczności

Programowanie szlifierki do wykonywania prostych aplikacji wykańczania powierzchni jest łatwe dzięki wbudowanemu intuicyjnemu oprogramowaniu. OnRobot idzie jednak o krok dalej, umieszczając na narzędziu przycisk "Zachowaj pozycję", dzięki któremu użytkownik może ręcznie ustawiać punkty zwrotu bez korzystania z panelu programowania robota. Oprogramowanie szlifierki posiada różne opcje planowania ścieżki – prowadzenie ręczne, kształt i punkty – i pozwala użytkownikowi na dostosowanie obrotów, optymalizację trwania cyklu i poziomu spójności.

 

„OnRobot dostarcza małym i średnim przedsiębiorstwom przystępne cenowo rozwiązania ukierunkowane na aplikacje, łatwe do skonfigurowania i konserwacji. OnRobot Sander to wszechstronne narzędzie szlifierskie zapewniające wszystkie funkcje i korzyści, jakich nasi klienci oczekują od technologii automatycznego szlifowania, jednak bez trudności i kosztów związanych z tradycyjnymi narzędziami” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.

 

Szlifierka OnRobot Sander może być stosowana do płaskich, zakrzywionych i nierównych geometrii i jest wyposażona w wymienne standardowe talerze do obsługi szerokiej gamy materiałów. Dodany do urządzenia czujnik siły / momentu obrotowego pozwala szlifierce dostosować się do zmian powierzchni lub do niewspółliniowego ustawienia części, podnosząc jednocześnie spójność i jakość oraz ograniczając poziom odpadów. Wszystkie zaawansowane funkcje OnRobot Sander są obsługiwane przez coboty Universal Robots, ale narzędzie można też łatwo zintegrować ze wszystkimi wiodącymi markami robotów.

 

Znaczne oszczędności kosztów w porównaniu do szlifierek pneumatycznych

OnRobot Sander to lekkie (1,2 kg razem z talerzem) rozwiązanie łączące ze sobą moc bezszczotkowego silnika elektrycznego (do 10 tys. obr./min) z kosztami eksploatacji wynoszącymi zaledwie 5% kosztów eksploatacji pneumatycznych systemów szlifierskich. Tradycyjne urządzenia szlifierskie wykorzystują zewnętrzne sprężarki, dlatego też są drogie i podatne na rozszczelnienie. Bezszczotkowy silnik w rozwiązaniu OnRobot jest trwały i niezawodny. Oferuje żywotność taką samą lub większą w porównaniu z konkurencyjnymi systemami pneumatycznymi.

 

„OnRobot angażuje się w demokratyzację automatyki, produkt po produkcie i aplikacja po aplikacji. Dostarczamy gotowe do użycia rozwiązania dostępne dla firm, które dopiero zaczynają przygodę z automatyzacją. Eliminujemy koszty i komplikacje związane z automatyzacją, pozostawiając naszym klientom najważniejszą funkcjonalność, której potrzebują do wykonania pracy” – mówi Enrico Krog Iversen

 

OnRobot Sander oznacza bezpieczniejsze środowisko pracy

Proces szlifierski często wiąże się z niebezpieczną pracą wśród zanieczyszczeń, która jest źródłem potencjalnych zagrożeń dla zdrowia pracowników, począwszy od osłabiającego zespołu wibracyjnego wywoływanego przez urządzenia ręczne o intensywnych drganiach, skończywszy na uszkodzeniach płuc wywołanych cząstkami stałymi. OnRobot Sander eliminuje te zagrożenia i wykorzystuje czyste talerze z papierem ściernym 3M, które pozwalają na usuwanie większej ilości pyłu, zapewniając w ten sposób pracownikom bezpieczniejsze środowisko w porównaniu do konkurencyjnych systemów.

 

„Zauważamy coraz większe zainteresowanie ze strony firm, które nie mają żadnego doświadczenia w zakresie robotyki, ale szukają sposobów na uzupełnienie swojej siły roboczej przez zastosowanie automatyzacji. Te przedsiębiorstwa poszukują prostych, łatwych w obsłudze rozwiązań, takich jak szlifierka OnRobot Sander, które można łatwo wdrożyć do różnych zadań w ramach wiodącej aplikacji” – mówi Enrico Krog Iversen. 

 

 

O OnRobot

 

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytaki podciśnieniowe, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl

 

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.