Komunikaty PR

OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak do obsługi obiektów cylindrycznych

2020-02-27  |  12:30
Biuro prasowe

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15 o posuwie 150 mm stanowi atrakcyjną alternatywę dla większych i mniej elastycznych chwytaków trójpalczastych dostępnych obecnie na rynku – jest to rozwiązanie unikatowe. Nowy chwytak doskonale sprawdza się w zastosowaniach związanych z obsługą maszyn przy dużym obciążeniu, które wymagają wysokiej precyzji i elastyczności obsługi.

 

Warszawa, 27 lutego 2020: OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu „plug and produce” do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie. Model 3FG15 ułatwia zaprogramowanie i wdrożenie trudnej dotychczas do zautomatyzowania, precyzyjnej obsługi obiektów o cylindrycznym kształcie, z zachowaniem elastyczności w zakresie szerokiej gamy rozmiarów części.


„Nasz nowy chwytak trójpalczasty 3FG15 został opracowany jako odpowiedź na istniejące pneumatyczne chwytaki trójpalczaste, które są bardziej masywne i mniej elastyczne” – mówi CEO OnRobot Enrico Krog Iversen. „Serie RG2 i RG6 od dawna definiują już rynek elektrycznych chwytaków równoległych. Dlatego skierowaliśmy się w nowe segmenty rynku i obszary zastosowań, proponując nowy chwytak trójpalczasty, który umożliwia użytkownikom szybsze wdrażanie nawet przy bardzo dokładnym, stałym pozycjonowaniu”.

 

Chwytak 3FG15, którego maksymalny posuw wynosi 150 mm, z łatwością może obsłużyć wiele procesów. Innowacyjna konstrukcja z trzema palcami o udźwigu 15 kg zapewnia mocny, stabilny chwyt zarówno w przypadku chwytu obejmującego (wewnętrznego), jak i ciernego (zewnętrznego), co zwiększa elastyczność każdego zastosowania.

 

Idealny do obsługi maszyn CNC

Konstrukcja chwytaka, opracowana specjalnie do zadań związanych z obsługą maszyn, automatycznie centruje elementy obrabiane, dzięki czemu uzyskuje się mocny, stabilny chwyt i precyzyjne umieszczenie w uchwytach maszynowych. Dzięki sile chwytu od 10 N do 250 N chwytak 3FG15 może skutecznie konkurować ze znacznie mniej elastycznymi chwytakami palczastymi.

 

Chwytak doskonale nadaje się również do zastosowań związanych z pakowaniem i paletyzowaniem, a nowe, wyróżnione nagrodami rozwiązanie OnRobot One System Solution, platforma zapewniająca ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny pomiędzy ramionami robota a dowolnym urządzeniem OnRobot EoAT, gwarantuje bezproblemową kompatybilność ze wszystkimi popularnymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.


Specyfikacja 3FG15

  • Precyzyjny, stabilny chwyt z automatycznym centrowaniem
  • Duży posuw do 150 mm dla części od 20 mm do 150 mm
  • Chwyt obejmujący (wewnętrzny) i cierny (zewnętrzny)
  • Obciążenie do 15 kg
  • Masa 1,15 kg, siła chwytu 10–240 N
  • Szybkie, elastyczne wdrożenie

 

Więcej informacji: https://onrobot.com/en/products/3fg15-three-finger-gripper

 

O firmie OnRobot

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach). Firma On Robot została założona w 2015 roku. W 2018 roku pod nową nazwą OnRobot połączyła się z firmami OptoForce z Węgier oraz Perception Robotics z USA. OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie. Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Polsce, Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Singapurze, Danii i na Węgrzech. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com.

 

Kontakt z agencją PR:

Omega Communication

Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 22 854 16 34, +48 882 502 401

 

Kontakt z firmą:

OnRobot

Karina Burdun

Marketing Manager CEE & Russia

karyna.burdun@onrobot.com, +48 797 963 111

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.