Komunikaty PR

Orzechowa Osada z kolejnym etapem

2024-06-03  |  09:00

Trwa rozbudowa projektu Orzechowa Osada. W podpoznańskich Kobylnikach, przy ulicy Kasztanowej 7 powstaje kolejny budynek wielorodzinny, tym razem z 64 mieszkaniami. Struktura oferowanych lokali, ich cena, a także lokalizacja oraz niedaleki termin zakończenia prac wpływa na popularność osiedla. Jednocześnie inwestor zapowiada następne etapy.

 

Zamieszkać na peryferiach Poznania to świadomy wybór. Za takim rozwiązaniem przemawia coraz lepiej rozwinięta infrastruktura, bliskość terenów zielonych, a przede wszystkim brak miejskiego hałasu. Wśród pozytywnych aspektów wyboru jest także cena mieszkania, dużo niższa, niż w centrum dużego miasta. Argumentem jest zwiększone bezpieczeństwo oraz sprawna komunikacja, zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę, czy drogi szybkiego ruchu. Takie korzyści powodują, że podpoznańskie inwestycje mieszkaniowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wśród nich pojawiają się projekty, które szybko stają się synonimem komfortu i nowoczesności. Do takich projektów należy Orzechowa Osada w miejscowości Kobylniki. W zrealizowanym już I etapie powstało 45 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich właścicieli. Tu mieszka się dobrze i wygodnie. Kameralne osiedle, stanowi doskonałe uzupełnienie niskiej zabudowy okolicy. Realizowany obecnie II etap to również 3 kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie liczył 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. – Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Murujemy ścianki działowe 2 piętra. Trwa także montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zainteresowanie jest spore. Wśród klientów są zarówno osoby kupujące mieszkania na swoje potrzeby jak i klienci inwestycyjni. – mówi Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Do dyspozycji mieszkańców będzie również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. Nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych planowany jest przestronny plac zabaw. Termin zakończenia realizacji drugiego budynku to I kwartał przyszłego roku. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty Orzechowej Osady są również lokale usługowe z I etapu. Dostępnych jest jeszcze 5, a cena najmniejszego to 172.000 złotych netto.

Kobylniki położone są na terenie gminy Rokietnica. To bardzo popularna miejscowość wśród osób poszukujących miejsca do zamieszkania. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Bliskość trasy S11 w kierunku Obornik, czy Poznania ucieszy miłośników dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dostaniemy się także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują rozbudowaną infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to także doskonałe miejsce dla osób aktywnych. Pobliskie tereny rekreacyjne z licznymi ścieżkami i trasami rowerowymi pozwolą odpocząć i regenerować siły w otoczeniu natury. Jezioro Kierskie to jedyne 2 km od inwestycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada Biuro prasowe
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym
Nieruchomości Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania!
2024-07-01 | 09:00

Jak dziś budują deweloperzy? Sprawdzamy najnowsze rozwiązania!

Konkurencja na rynku nieruchomości jest coraz większa. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele i pracownicy firm deweloperskich, którzy rywalizują o względy klienta

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.