Osiedle Szmaragdowy Park oddane do użytku
Firma ALSTAL Grupa Budowlana zakończyła budowę pierwszego etapu Osiedla Szmaragdowy Park w Gdańsku. W ramach inwestycji w czterech budynkach powstało aż 175 mieszkań. Inwestorem projektu jest grupa deweloperska Develia S.A.
Szmaragdowy Park to kameralne osiedle, zlokalizowane w dynamicznie rozwijającej się gdańskiej dzielnicy Orunia Górna. Powstało ono przy ulicy Topazowej 2, bezpośrednio przy zbiorniku wodnym „Kolorowy”. W okolicy znajdują się rozległe tereny zielone, a do centrum miasta można dojechać w kilkanaście minut.
W ramach pierwszego etapu inwestycji oddano do użytku cztery wielorodzinne budynki o wysokości 16 metrów. Składają się one z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. W budynkach zlokalizowano 175 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 32 do prawie 80 m2.
- Dziękuję za zaufanie i doskonałą współpracę spółce Develia przy budowie inwestycji. Mam nadzieję, że zakończony projekt jest początkiem dalszych wspólnych realizacji. Budowa Osiedla Szmaragdowy Park przebiegła bardzo sprawnie i terminowo, za co dziękuję całemu mojemu zespołowi, bo to dzięki ich zaangażowaniu realizacja zakończyła się sukcesem. – powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
Każde z powstałych 175 mieszkań, niezależnie od metrażu, zostało zaprojektowane z naciskiem na funkcjonalność, tak aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Część lokali posiada antresole z przestronnymi tarasami, a w każdym budynku zamontowano cichobieżne windy.
Dwa budynki zostały podpiwniczone halami garażowymi, a we wszystkich znajdują się komórki lokatorskie i pomieszczenia gospodarcze. Na terenie osiedla dostępnych jest łącznie 120 miejsc parkingowych.
Projekt został zrealizowany dla grupy deweloperskiej Develia S.A., która realizuje inwestycje mieszkaniowe w sześciu największych miastach Polski: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gdańsk i Łódź. Od 2007 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.