Ostatnia szansa, by zamieszkać na Rodzinnych Podolanach
Każda firma deweloperska ma inwestycję, która z czasem staje się jej wizytówką i wyznacza standard jakości w branży. Ważne jest nie tylko wykonanie, czy terminowość, ale też interesujące, nieszablonowe podejście do projektu. W tym kontekście przykładem może być Sky Investments, deweloper posiadający wśród swoich realizacji osiedle Rodzinne Podolany. O sukcesie zdecydowało tutaj świeże spojrzenie zespołu projektowego, pełne wyczucie potrzeb klientów oraz kompleksowa realizacja. Do tej pory w granicach miasta brakowało nowych domów na sprzedaż, nie było też zbyt wiele dwupoziomowych mieszkań szeregowych z tarasami na dachu, jakie zaproponowała firma Sky. Osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu miało swoją premierę w styczniu 2019, aktualnie kończy się jego sprzedaż i realizacja. – Śmiało można stwierdzić, że inwestycja spodobała się klientom. Zdecydował nowy, dotąd niedostępny na rynku pierwotnym na poznańskich Podolanach typ zabudowy, dobra lokalizacja blisko Strzeszyna, a także estetyka. Nasz zespół projektowy i inwestycyjny zdecydował, że zaproponujemy klientom coś nowego, a nie tylko mieszkania w budownictwie wielorodzinnym – mówi Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Na początku 2023 roku zakończyła się realizacja IV etapu osiedla Rodzinne Podolany. W tej części osiedla powstały szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. Do budynków prowadzi droga osiedlowa, wyłożona kostką brukową, a przed mieszkaniami powstały miejsca postojowe na auta. – Zakończyliśmy przekazywanie kluczy naszym klientom. Niemal wszystkie mieszkania znalazły swoich nabywców, a dosłownie ostatnie lokale są gotowe do odbioru. Biorąc pod uwagę fakt, że osiedle cechuje się nowym typem zabudowy na poznańskich Podolanach, to jest to niemal ostatnia szansa, by tu zamieszkać i cieszyć się tak dużą przestrzenią – zauważa Katarzyna Wyszyńska.
– Nasze osiedle jest niemal w całości gotowe. Dla klienta, który zastanawia się nad zakupem, to spory pozytyw, ponieważ może zobaczyć inwestycję, a nawet wejść do mieszkania. Organizujemy spotkania pokazowe, ale warto w tym celu się umówić z nami wcześniej. Zakup lokalu gotowego pozwala skrócić do minimum czas, kiedy nabywca wraz z rodziną ponosi koszty utrzymania, np. wynajem w aktualnym miejscu zamieszkania, a jednocześnie spłaca kredyt hipoteczny za nową nieruchomość. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala poczuć się bezpiecznie przy przeprowadzce – podsumowuje przedstawicielka biura sprzedaży Sky Investments. Ostatnie mieszkania dwupoziomowe na osiedlu Rodzinne Podolany o powierzchni od 76 do 78 mkw. są dostępne w cenie od 8900 zł brutto/ mkw.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.