Otwórz się na Brave New Procurement World – PROCON Online Forum 2021

Maciej Hollek
OptiBuy
Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
maciej.hollek|optibuy.com| |maciej.hollek|optibuy.com
+48730602363
www.optibuy.com
W dobie powszechnego zamieszania, funkcja zakupowa zyskała w oczach interesariuszy. Zasłużone miejsce przy najważniejszym, firmowym stole stało się faktem. Działy zakupów muszą teraz dostosować cele do dalszych zmian strategii wynikających z COVID19 i wydobyć potencjał drzemiący w codziennych działaniach.
Aby zdać test „przygotowany” nam przez VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność), działy zakupów muszą poszerzyć swoje relacje z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Idealne połączenie kompetencji, nowych narzędzi IT, rozwiązań cyfrowych, podejścia opartego na zrównoważonym rozwoju i otwartości na innowacje ma kluczowe znaczenie dla zbudowania wyróżniającego się zespołu zakupowego. Czy to na pewno wystarczy, aby organizacja przetrwała? Jak osiągnąć cele i kamienie milowe, które wniosą do organizacji prężność i elastyczność przy zachowaniu należnego zakupom miejsca przy stole?
Konferencja zakupowa PROCON Online Forum 2021 stanowi doskonałą okazję, aby dowiedzieć się, jak najlepsze firmy przezwyciężyły obecny krysys i jak postępują w tych nowych realiach, a także zbadać możliwości radzenia sobie ze zmiennością i niepewnościa w łańcuchach dostaw. Bloki tematyczne – Future of Procurement (Przyszłość zakupów), Technologies of Tomorrow (Technologie jutra), Supply Chain Management (Zarządzanie łańcuchem dostaw), wraz z wystąpieniami gości specjalnych – to szansa dla profesjonalistów na odkrycie sposobów modyfikacji i doskonalenia ich strategii. Przemyślane i zrównoważone fundamenty, spajające wartość generowaną przez organizację zakupową, wzmacniają status funkcji zakupów w oczach kierownictwa.
Podczas dwudniowego wydarzenia odbywającego się w trybie online – 16 i 17 marca – uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze spostrzeżeniami, studiami przypadków i najlepszymi praktykami prezentowanymi przez cenionych i doświadczonych mówców z całego świata. Swoje prezentacje potwierdzili m.in. przedstawiciele ISM India, CIPS MENA, Hackett Group, Emirates NBD, Körber, Mars, University of Cologne Business School i MIAS School of Business w Pradze.
Jako „gwóźdź programu” gospodarze – firma wdrożeniowa i doradcza, OptiBuy – wybrali niezwykłą szachistkę z tytułem arcymistrza. Wyjątkową kobietę, która wywołała spore zamieszanie w kręgach szachowych i jest często nazywana najwybitniejszą zawodniczką w historii – Judit Polgár. Fani wyprodukowanego przez Netflix serialu, bijącego rekordy popularności, będą zachwyceni.
Pełną listę prezenterów oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia: www.procononlineforum.com
Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na j
Organizatorem konferencji PROCON Online Forum 2021, odbywającej się w dniach 16 i 17 marca, jest OptiBuy, międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w transformacji cyfrowej i zarządzaniu zakupami.
Poznaj„nowe reguły gry” i wykorzystaj je na swoją korzyść. Zarejestruj się już dziś – https://join.procononlineforum.com.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.