Komunikaty PR

PANASONIC CONNECT ZAPOWIEDZIAŁ NA TARGACH NAB24 ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI WIDEO

2024-04-23  |  13:10
Biuro prasowe

Nowy komputer mainframe KAIROS, ulepszony kompaktowy mikser do produkcji na żywo i funkcjonalność oprogramowania w celu poprawy wydajności i jakości.

Panasonic Connect Europe zaprezentował szereg nowych produktów i usprawnień, które mają na celu zwiększenie efektywności i jakości produkcji wideo. Można je było zobaczyć podczas targów National Associations of Broadcasters (NAB) Show 2024 w Las Vegas, które odbyły się w dniach od 14 do 17 kwietnia. Wśród przedstawianych produktów znalazł się najnowszy główny moduł KAIROS, kompaktowy przełącznik na żywo oraz ulepszona funkcjonalność oprogramowania.

Nowy główny moduł KAIROS wraz z nową funkcjonalnością

Panasonic wprowadza nowy główny moduł KAIROS Core 200 AT-KC200L1 oraz najnowszą aktualizację oprogramowania (wersja 1.7), która zawiera funkcję inteligentnego routingu. Model AT-KC200L1, który domyślnie obsługuje wejścia i wyjścia SDI, wraz z tą innowacyjną funkcją, gwarantuje poprawę jakości wideo oraz wydajności podczas korzystania z systemu KAIROS w transmisjach, wydarzeniach sportowych oraz w sektorach korporacyjnym i edukacyjnym.

Główny moduł AT-KC200L1 wyposażony jest w podobną funkcjonalność jak druga generacja KAIROS Core 200 (AT-KC200), zapowiedziana w czerwcu 2023 roku. Standardowo obsługuje 24 wejścia / 12 wyjść (FHD), jednak zapewnia bardziej elastyczną produkcję wideo dla klientów korzystających z systemów realizacji multimedialnej opartych na SDI.

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.7 jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami głównymi KAIROS (AT-KC2000/2000S1, AT-KC200/200L1 i AT-KC1000/KC100) i wprowadza nową funkcję o nazwie Smart Routing. Automatycznie importuje wideo z przełącznika sieciowego do KAIROS, umożliwiając wirtualną obsługę większej liczby źródeł wejściowych. Dzięki temu eliminuje się ograniczenia przepustowości wideo podczas korzystania z dużej liczby wejść w systemie KAIROS.

Ulepszenia miksera na żywo

Panasonic ogłosił ulepszenia dla kompaktowego przełącznika na żywo AV-HSW10, które mają poprawić efektywność i jakość produkcji wideo podczas webinarów i innych wydarzeń na żywo. Planowana premiera jest przewidziana na maj 2024 roku. Nowy AV-HSW10 łączy w sobie stabilność profesjonalnych mikserów telewizyjnych i skalowalność rozwiązań programowych. Aktualizacje obejmują oprogramowanie sprzętowe w wersji 2.00, które ułatwia konfigurację, oraz bezpłatny panel sterowania AV-SF10, który umożliwia wydajną obsługę jednoosobową i zdalną.

Modyfikacje wprowadzą dodatkowe usprawnienia do płynnych środowisk produkcji wideo, szczególnie w połączeniu z kamerami PTZ firmy Panasonic, obejmujące wsparcie dla różnych standardów transmisji IP. Integracja z RP Link i kontrola tally za pośrednictwem połączeń IP ułatwią wysokiej jakości komunikację online.

Po wprowadzeniu zaawansowanego modelu AV-UHS500, zaktualizowany AV-HSW10 również będzie generować paski kolorów, co przyspieszy konfigurację podczas wydarzeń na żywo, zwłaszcza tych wykorzystujących ściany LED i duże ekrany. Paski kolorów dostępne w trybie ruchomym i statycznym umożliwią sprawdzenie diod LED oraz na ekranach, eliminując potrzebę zewnętrznego generatora sygnału testowego. Nowy programowy panel sterowania umożliwi wygodne sterowanie funkcjami miksera z komputera PC lub tabletu.

 

Szczegółowe ustawienia i potwierdzenie źródeł wejścia/wyjścia można łatwo wykonać za pomocą klawiatury komputera lub ekranu dotykowego. Funkcje dostępne wyłącznie w panelu sterowania oprogramowaniem, takie jak sekwencjonowanie pamięci ujęć czy bezpośrednie zapisywanie/zastępowanie pamięci statycznej, umożliwią bardziej efektywne przygotowanie przed sesją zdjęciową oraz przeglądanie jej w trakcie trwania. Graficzny interfejs użytkownika zintegruje ekran sterowania, monitorowanie wideo na żywo i multiviewer, ułatwiając przełączanie między wieloma wejściami/wyjściami wideo. Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika może być obsługiwany przez jedną osobę, w tym operatorów z minimalnym doświadczeniem.

Premiera nowej kamery PTZ oraz certyfikacja dla platformy Teams.

Na targach NAB zaprezentowana została najnowsza kamera PTZ AW-UE30. Model UE30, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami, cichą pracą, przystępną ceną oraz wbudowanym śledzeniem automatycznym, będzie doskonały do zastosowań w edukacji oraz spotkaniach biznesowych. Kamera PTZ AW-UE4 będzie dostępna do demonstracji po uzyskaniu certyfikacji do użytku z platformą Microsoft Teams.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-05 | 15:00

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie Karty graficzne KFA2 z serii GeForce RTX 40 w promocyjnych cenach w x-kom. Nawet
2024-07-05 | 15:00

Karty graficzne KFA2 z serii GeForce RTX 40 w promocyjnych cenach w x-kom. Nawet

Wakacje w pełni, co oznacza więcej czasu na granie. To idealny moment na modernizację PC, a tak się składa, że nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 40 możecie właśnie kupić w
IT i technologie Mobile work is a new black
2024-07-05 | 12:00

Mobile work is a new black

Praca mobilna to nowa rzeczywistość, a  smartfon i laptop znajdują się w jej centrum jako podstawowe narzędzia pracy. Pozostaje kwestia, czym kierować się w doborze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.