Komunikaty PR

PANASONIC OPRACOWAŁ KOMPAKTOWY MIKSER WIZJI

2023-05-09  |  10:00
Biuro prasowe

Na początku kwietnia br. Panasonic wprowadził na rynek nowy kompaktowy mikser wizji live AV-HSW10, który dzięki kompatybilności IP służy do łatwego i szybkiego streamingu video, między innymi na uniwersytetach podczas wykładów, ale także podczas korporacyjnych webinarów i innych wydarzeń transmitowanych na żywo. Konstrukcja została oparta na poprzedniku, modelu Panasonic AW-HS50, który był szeroko stosowany w różnych produkcjach na żywo. Nowy mikser  posiada kompaktową obudowę oraz 10-bitowe przetwarzanie danych, dzięki czemu osiąga wysoką interoperacyjność, a także jest niezawodnym narzędziem do pracy. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji, niezawodność oraz praca w środowisku IP, sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej produkcji audiowizualnej na żywo.  

AV-HSW10 swoją komercyjną premierę miał na targach NAB Show 2023, które trwały od 15 do 19 kwietnia w Las Vegas w USA, podczas których zaprezentowano najnowocześniejszy sprzęt do produkcji telewizyjnej. 

 

Produkcja video najwyższej jakości 

AV-HSW10 jest odpowiedzią firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transmisję online, którą wykorzystują korporacje i szkoły, a także na potrzebę ułatwienia pracy podczas produkcji filmowej. Nowy kompaktowy mikser obsługuje najczęściej używane protokoły nadawcze i posiada wejścia/wyjścia IP, NDI® i SRT oraz strumieniowe takie jak SDI i HDMI. Jego ogromną zaletą jest kompaktowa obudowa o wymiarach zeszytu szkolnego. 

W połączeniu z kamerami PTZ obsługującymi różne adresy IP, tworzy on prosty system produkcji video, który obsługuje także protokół internetowy RTMP służący do bezpośredniego przesyłania materiałów do serwisów streamingowych. Mikser posiada także wejście USB Video Class, które świetnie strumieniowo przesyła materiał prosto z kamery i jest kompatybilny z usługami wielu platform oferujących organizację konferencji internetowych. Systemy mogą być skalowalne do wielkości obiektu i platformy, umożliwiając przy tym jednoosobową obsługę produkcji i jej dystrybucję. 

 

Zwiększona operatywność i solidna konstrukcja 

AV-HSW10 zapewnia 10-bitowe przetwarzanie dla produkcji obrazu wysokiej jakości video. Ponadto, konstrukcja, która sprawdziła się w poprzednim modelu, została teraz ulepszona w celu zwiększenia operatywności i wytrzymałości urządzenia. Łatwe w obsłudze przyciski na jednostce głównej, poręczny fader w kształcie litery T oraz intuicyjne wyświetlacze ekranowe zapewniają łatwe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, co jest kluczową cechą dla streamingu na żywo. 

 

Co więcej, AV-HSW10 jest kompatybilny z Panasonic Software Control Panel, który służy do podglądu materiałów i obrazów w aplikacjach, jak również do łatwego i bezpośredniego przesyłania ich z komputera przez sieć, umożliwiając symultaniczną pracę wielu osób bez żadnych zakłóceń, w celu uzyskania dodatkowej efektywności w miejscu pracy.  

 

Oferując wygodę opartą na protokole IP i wysokiej jakości video, AV-HSW10 jest świetnym wyborem dla osób, które pragną uprościć produkcję i transmisję materiału na miejscu, czy to w przypadku zajęć edukacyjnych o wysokim stopniu złożoności, webinarów firmowych, czy też innych wydarzeń transmitowanych na żywo. 

 

Najważniejsze cechy AV-HSW10: 

  • Szerokopasmowa jakość video o wysokiej rozdzielczości w kompaktowej obudowie wielkości zeszytu, 
  • Wejście/wyjście NDI®1,2, NDI®|HX1,2, SRT i RTMP oraz SDI i HDMI. Terminal USB jest kompatybilny z USB Video Class, co pozwala na bezpośredni streaming z urządzenia dla łatwej integracji z usługami konferencji internetowych,
  • Prosta i intuicyjna obsługa produkcji na żywo oraz wytrzymała obudowa to atuty funkcjonalności i niezawodności.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Edukacja

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.

Handel

W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.