Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 m kw. fabryki dla Reynaers Aluminium
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Globalny lider rynku aluminium w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu o powierzchni blisko 29 000 m kw. Będzie to jedna z największych hal produkcyjnych firmy na terenie Europy. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.
Panattoni po raz kolejny dla globalnego lidera. Panattoni to deweloper, na którego stawiają najlepsi. Firma ruszyła z budową jednej z największych fabryk w europejskim portfolio Reynaers Aluminium. Inwestycja, która zajmie 29 000 m kw. powstanie w Żabiej Woli – 35 km od Warszawy i pozwoli podnieść potencjał produkcyjny firmy o nowe linie oraz procesy produkcyjne. Z obiektu przedsiębiorstwo skorzysta w II kw. 2023 roku. W kolejnym etapie przewidziana jest ekspansja części produkcyjnej i dodatkowa linia anodowania. Reynaers Aluminium jest producentem innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do okien, drzwi, systemów przesuwnych i fasad, łączącym projektowanie, technologię i digitalizację. Grupa Reynaers działa w 40 krajach, zatrudniając 2600 osób.
- „Postawienie na nas przez lidera w swojej branży, to zawsze najwyższa forma docenienia naszej pracy i umiejętności dopasowania rozwiązań do potrzeb klienta. Realizacja dla Reynaers Aluminium jest szczególnie znacząca, ponieważ produkty tej firmy odgrywają istotną rolę w przemianie branży nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Cieszy nas, że możemy spełniać ekologiczne ambicje przedsiębiorstwa, również na poziomie jego obiektów produkcyjnych.– mówi Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager z Panattoni.
Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a na jej terenie wdrożone zostaną rozwiązania z zakresu oszczędności wody, energii, jak i ograniczenia emisji CO2. Przestrzenie zostaną przygotowane z myślą o komforcie pracowników pod kątem akustyki, jakości powietrza czy dostępu światła dziennego. Na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 m kw. terenów zielonych. Część biurową Campusu Reynaers Aluminium Central Europe zaprojektowało biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni.
Fabryka powstaje przy drodze ekspresowej S8. Bliskość tej trasy pozwoli dotrzeć w ok. 30 minut do centrum Warszawy, a także połączy obiekt z najważniejszymi ośrodkami w kraju, jak Łódź czy Wrocław, a także Białystok na północnym-wschodzie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.