Komunikaty PR

Panattoni Park Żory – pierwszy obiekt oddany i w połowie skomercjalizowany

2020-03-09  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie,  dostarczył pierwszy obiekt magazynowy klasy A w Żorach. Blisko połowa powierzchni z pierwszych 36 500 m kw. została już wynajęta pierwszym użytkownikom. W lutym do obiektu wprowadzi się cargo-partner spedycja sp. z o.o., a w marcu Piast Cargo i najemca z branży spożywczej. Docelowo, Panattoni Park Żory będzie miał 84 000 m kw. powierzchni. Inwestycja powstaje w strategicznej lokalizacji w południowej Polsce, niedaleko czeskiej granicy.

Żory dołączyły do magazynowej mapy Polski. Panattoni zrealizowało pierwszy z  dwóch budynków centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Żory o planowanej powierzchni blisko 84 000 m kw. Wybudowane 36 500 m kw. stanowi jedyną ofertę nowoczesnej powierzchni magazynowej w regionie Żor i już ma swoich pierwszych najemców. Do cargo-partner spedycja sp. z o.o., który w już marcu zeszłego roku podpisał umowę najmu na blisko 7000 m kw., dołączyły teraz kolejne przedsiębiorstwa. Są nimi Piast Cargo z wynajętą powierzchnią 2700 m kw., którego reprezentowała firma doradcza CBRE oraz przedsiębiorstwo z branży spożywczej, z wynajętymi 5500 m kw. Obaj najemcy poszerzają swoją działalność, a dzięki  obecności w Panattoni Park Żory, zyskują nowoczesną powierzchnię magazynową klasy A. Sam park jest przystosowany nie tylko do procesów magazynowania i składowania, ale i lekkiej produkcji. – „Popyt na magazyny najwyższej klasy systematycznie rośnie i obserwujemy to również w Żorach, gdzie zainicjowaliśmy ten rynek. Powierzchnie magazynowe klasy A spełniają nie tylko określone wymogi techniczne, jak np. wysokość hali czy oświetlenie LED, ale także najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, m.in. BREEAM. To z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacji i buduje wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie” - mówi Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager Panattoni.

Panattoni Park Żory w synergii z miejscową infrastrukturą. Na potrzeby centrum logistycznego trwa przebudowa skrzyżowania drogi krajowej DK 81 z ul. Familijną w żorskiej dzielnicy Baranowice. – „Do końca kwietnia ulica Familijna zostanie poszerzona wraz z realizacją chodników, oświetlenia i instalacją teletechniczną. Wjazd i wyjazd z ulicy Familijnej będzie możliwy w obie strony dzięki sygnalizacji świetlnej i uruchomieniu lewoskrętu. Dzięki temu komunikacja będzie możliwa zarówno w kierunku południowym (na Ustroń/Cieszyn), jak i na północ w kierunku Rybnika i Katowic” – komentuje Justyna Kononowicz.

Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni blisko 84 000 m kw., zlokalizowane w południowej Polsce tuż obok drogi krajowej DK 81, zaledwie 30 minut od autostrad A1 (poniżej węzła Sośnica) i A4, a także w sąsiedztwie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu inwestycja położona jest w strategicznej lokalizacji, niedaleko granicy czeskiej i stanowi alternatywę dla rynku powierzchni magazynowych w Ostrawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Nieruchomości Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych
2024-05-06 | 01:00

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych

Jakie korzyści przynosi GPW firmom budującym mieszkania? Czy warto na niej być? Dlaczego? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl. Andrzej Biedronka-Tetla, członek zarządu
Nieruchomości Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów
2024-05-06 | 01:00

Jaki jest wybór małych mieszkań w ofercie deweloperów

Jak dużo najbardziej poszukiwanych mieszkań jedno i dwupokojowych o powierzchni do 45 mkw. mają aktualnie w sprzedaży deweloperzy? Jak bardzo zakupy w Bezpiecznym Kredycie 2 proc. uszczupliły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.