Paweł Wiśniewski nowym Prezesem Healthnomic S.A.
Paweł Wiśniewski, menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku life science, został nowym Prezesem Healthnomic S.A, zmierzającej na NewConnect firmy z branży medtech będącej właścicielem autorskiej platformy cyfrowej Omnihealth do zdalnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych. Będzie odpowiedzialny za sprawne zakończenie prac rozwojowych oraz komercjalizację flagowych projektów Spółki tj. SnoreOff oraz Apnomic GX3, a także wprowadzenie Spółki na rynek NewConnect, co zapowiadane jest na przełom III i IV kwartału br.
Paweł Wiśniewski jest zawodowo związany z rynkiem life science od ponad 11 lat. W swojej dotychczasowej karierze założył oraz rozwijał wiele firm biotechnologicznych i biomedycznych m.in. Instytut Analiz Genetycznych - Inagen, Glia - spółkę zajmującą się rozwojem innowacyjnych terapii przeciwnowotworowych, Next Legend – spółkę łączącą biometrię sportowców z technologią blockchain, na potrzeby zawodowego sportu, a także pełnił funkcję prezesa zarządu w spółce 4Cell Therapies S.A., rozwijającej nowoczesne terapie komórkowe do leczenia nowotworów. Natomiast jako doradca Zarządu Wschodnioeuropejskiego Funduszu Inwestycyjnego poszukiwał i opiniował potencjalne inwestycje w startupy oraz nowe projekty life-science.
- Healthnomic to spółka technologiczna z ogromnym potencjałem odniesienia sukcesu nie tylko w skali polskiej, ale przede wszystkim międzynarodowej. Przed nami decydujące miesiące, podczas których postawiłem sobie za cel komercjalizację dwóch najważniejszych projektów Healthnomic, czyli SnoreOff oraz Apnomic GX3. Do września br. zamierzamy zakończyć procesy związane z opracowaniem finalnych wersji wspomnianych urządzeń oraz dokładnej dokumentacji technicznej pozwalającej wprowadzić je na rynek. W międzyczasie będziemy prowadzić rozmowy z podmiotami specjalizującymi się w produkcji seryjnej oraz potencjalnymi partnerami handlowymi – komentuje Paweł Wiśniewski, Prezes Zarządu Healthnomic S.A.
SnoreOff to urządzenie służące do leczenia chrapania metodą EPAP, wykorzystujące zawór Tesli, stanowiący o innowacyjności naszego rozwiązania. Będzie to urządzenie typowo komercyjne, niecertyfikowane, przeznaczone do sprzedaży masowej. Ponadto, dział R&D Spółki w oparciu o istniejący prototyp, realizuje prace nad stworzeniem certyfikowanego wyrobu medycznego, przeznaczonego do przyczynowego leczenia bezdechu sennego - choroby cywilizacyjnej dotykającej nawet 10% społeczeństwa. Spółka jednocześnie kontynuuje prace nad nowym urządzeniem do diagnozy bezdechu sennego – Apnomic GX3. Niedawno zostały zakończone prace nad prototypem oraz przygotowywane są dokumenty niezbędne do uzyskania niezbędnego certyfikatu CE.
- Oprócz rozwoju biznesu kontynuujemy prace nad wprowadzeniem akcji Spółki na rynek NewConnect. Jesteśmy w stałym kontakcie z Grupą INC, która jest naszym doradcą w tym procesie. Chcemy, aby debiut Spółki zbiegł się w czasie z finalizacją prac nad naszymi kluczowymi projektami, dlatego celujemy z upublicznieniem Healthnomic w przełom III i IV kwartału 2022 roku – informuje Paweł Wiśniewski.
Celem Healthnomic S.A. jest obsługa procesu diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych za pomocą inteligentnych rozwiązań telemedycznych opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, a także nowoczesnych urządzeń terapeutycznych.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.