Platige Image laureatem konkursu „The Best Annual Report 2022”
Raport finansowy studia Platige Image otrzymał wyróżnienie w konkursie dla spółek giełdowych notowanych na rynku New Connect za rok 2022. Celem, organizowanego od blisko dwóch dekad przez Instytut Rachunkowości i Podatków wydarzenia, jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.
Platige Image obecny jest na rynku New Connect od 2011 r. Od tego czasu spółka nieustannie się rozwija, pozyskując projekty na wszystkich kontynentach i obszarach kulturowych - Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki, Australii oraz Europy. Zespół międzynarodowych specjalistów pracujących dla polskiego studia liczy już ponad 350 osób i przez ostanie 4 lata powiększył się ponad dwukrotnie. Grupa Platige Image zamknęła 2022 rok rekordowym wynikiem finansowym w ponad 25 letniej historii firmy.
– Platige Image to nie tylko najwyższa światowa jakość produkcji oraz postprodukcji, grafiki i animacji komputerowej. Jako spółka giełdowa stale podnosimy nasze standardy dotyczące raportowania. Jest to dla nas niezwykle ważne, gdyż tylko prawidłowe komunikowanie się z inwestorami pozwala na zrozumienie naszej długoterminowej strategii rozwoju oraz podejmowanych przez nas działań biznesowych. Przyznane nam wyróżnienie to wyraz uznania dla wysiłków podejmowanych w tym zakresie przez Platige – mówi Artur Małek, CFO Platige Image.
Organizowany od 18. lat Konkurs „The Best Annual Report” przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce oraz kształtowania dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek. Konkurs „The Best Annual Report 2022 dla NewConnect” został zorganizowany po raz jedenasty.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.