Plot Twist zmierza na targi EGX London
Do tej pory The Last Case of Benedict Fox spotyka się z ogromnym zainteresowaniem krytyków, graczy i mediów. Tytuł został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną grą na Xbox-a. Premiera planowana jest wiosną 2023 roku.
- Udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, takich jak Gamescom, czy PAX dało nam bardzo cenne informacje o tym, jak gracze odbierają naszą grę. Zebraliśmy fantastyczny feedback, dzięki któremu doskonale wiemy, jakie są oczekiwania względem naszej produkcji. Na tym nie koniec, nasz następny przystanek to EGX London, gdzie ponownie zaprezentujemy The Last Case of Benedict Fox. Liczymy, że także po tym evencie wishlista tytułu znacząco się powiększy – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.
Targi EGX w Londynie są uznawane w branży gamedev za jeden z najciekawszych eventów dedykowanych elektronicznej rozrywce.
– Gracze doceniają przede wszystkim stworzony przez nas styl rozrywki, rozbudowany gameplay, czy niecodzienne mechaniki. Więcej na ten temat opowiedziałem podczas panelu o grach indie na PAX West. Jednym z rozmówców był Reggie Fils-Aimé, były prezes i dyrektor zarządzający Nintendo of America – dodaje Bartłomiej Lesiakowski, dyrektor kreatywny Plot Twist.
Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games. Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.