Po wielu latach nieobecności sterowiec Goodyear Blimp z wizytą w Polsce
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Już w najbliższy piątek, 30 lipca, legendarny sterowiec Goodyear Blimp pojawi się na polskim niebie. Będzie stacjonował na podwrocławskim lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie do 2 sierpnia, skąd od 31 lipca będzie odbywał regularne loty nad Wrocławiem. W tym czasie warto obserwować niebo w okolicach miasta.
Wrocław będzie jedynym miastem w Polsce, gdzie Blimp zawita na dłużej realizując swoją europejską trasę. Sterowiec przyleci do naszego kraju 30 lipca w godzinach wieczornych od strony Czech, po drodze minie Wałbrzych i Świdnicę, by następnie osiąść na lotnisku w Szymanowie. W kolejnych dniach Blimp będzie regularnie wzbijał się w niebo zapewniając okolicznym mieszkańcom niepowtarzalne widoki.
„Pojawienie się sterowca Goodyear Blimp na niebie zawsze wzbudza zainteresowanie setek tysięcy mieszkańców. To doskonała okazja, by uchwycić ten majestatyczny obiekt na zdjęciach. Zapraszamy do wspólnej zabawy i dzielenia się swoimi relacjami w sieci oznaczając je hashtagiem #GoodyearBlimp. Zachęcamy też do publikowania zdjęć na naszym profilu na Facebooku. Najlepsze fotografie zostaną wyróżnione na Instagramie, na profilu @goodyeareurope.” - wyjaśniła Marta Kosyra, Consumer Brand Marketing Manager EEN Goodyear.
Sterowca Goodyear Blimp nie sposób przeoczyć. Oznaczony charakterystycznym niebiesko-żółtym logo marki, Blimp ma 75 m długości i prawie 18 m wysokości, może poruszać się z maksymalną prędkością 125 km/h. Osoby, które chciałyby śledzić dokładne położenie sterowca mogą skorzystać z pomocy serwisu FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy tylko wpisać numer indentyfikacyjny DLZFN przypisany Blimpowi.
2 sierpnia sterowiec Goodyear Blimp zakończy swoją wizytę w Polsce. Przelatując m.in. nad Lubinem, Głogowem i Zieloną Górą uda się do Niemiec i dalej do Kopenhagi, gdzie będzie towarzyszył wyścigom Pure ETCR, czyli pierwszej na świecie serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek. Blimp pojawi się także podczas legendarnej 24-godzinnej rywalizacji na torze Le Mans we Francji, gdzie zapewni telewizyjną relację z powietrza.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.