Komunikaty PR

Ayming Polska: kluczowe zmiany kadrowe i rozszerzenie oferty o raportowanie ESG

2023-11-21  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.02 MB )

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku i nowe wyzwania biznesowe, Ayming Polska dokonuje kluczowych zmian kadrowych, mianując Piotra Frankowskiego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego oraz ogłaszając awans Magdaleny Burzyńskiej w strukturach międzynarodowych. Firma informuje również o rozszerzeniu swojej oferty o kompleksowe wsparcie w raportowaniu ESG.

Piotr Frankowski, z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze doradztwa i wdrażania innowacyjnych modeli biznesowych, obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Ayming Polska. Frankowski wnosi do firmy bogatą wiedzę i praktykę zdobytą w takich firmach jak SAS Institute, Empik, mBank i EY. Jego doświadczenie w budowaniu strategii oraz zarządzaniu rozwojem innowacji i usług doradczych dla sektora finansowego jest cenne dla dalszego wzrostu i ekspansji Ayming Polska.

Cieszę się, że dołączam do Ayming Polska - firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i będącej jednym z liderów w finansowaniu innowacji w Polsce. Umacnianie tej pozycji oraz zapewnienie skutecznej integracji nowych inicjatyw z naszą bieżącą działalnością należą do moich priorytetów strategicznych. Firma znajduje się obecnie w kluczowym momencie swojego rozwoju. Wprowadzenie na polski rynek platformy do zarządzania środowiskiem pracy Acciline+ stanowi ważny element naszej strategii digitalizacji i rozszerzenia portfolio produktów. Dodatkowo, start usługi raportowania ESG jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie regulacyjne i środowiskowe - komentuje Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska.

Jednocześnie, dotychczasowa Dyrektor Zarządzająca, Magdalena Burzyńska, która z sukcesem zarządzała Ayming Polska przez ponad 10 lat, otrzymuje awans w ramach struktur międzynarodowych Ayming. Pod jej kierownictwem, firma rozbudowała obszar finansowania innowacji, umacniając swoją pozycję jako lidera rynku w tym segmencie. Teraz, Burzyńska zajmie się rozwojem usługi raportowania ESG na szczeblu globalnym. Jej bogate doświadczenie i udowodniona skuteczność w budowaniu silnej pozycji rynkowej będą cenne w dalszym rozszerzaniu działalności firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

Po dekadzie rozbudowywania obszaru finansowania innowacji w Ayming Polska, moja nowa rola międzynarodowa koncentruje się na rozwijaniu usługi raportowania ESG, kluczowego elementu strategii Grupy Ayming. Ta usługa, obejmująca zarządzanie i raportowanie w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego, jest coraz ważniejsza dla każdej firmy dążącej do zrównoważonego rozwoju. Moim celem jest wspieranie klientów w adaptacji do nowych wymogów rynkowych i regulacyjnych, co ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości biznesu - mówi Magdalena Burzyńska, ESG International Director, Grupa Ayming.

Raportowanie ESG - nowa usługa Ayming Polska

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz w ramach realizacji strategii biznesowej Grupy Ayming, Ayming Polska rozszerza swoje usługi o kompleksowe wsparcie w zarządzaniu obszarem ESG. W zakres obsługi znaleźć się ma: analiza śladu węglowego, strategia redukcji emisji CO2, pomoc w pozyskiwaniu certyfikatów zrównoważonego rozwoju, pełna diagnostyka ESG, ocena wpływu działań firmy oraz planowanie i raportowanie zrównoważonego rozwoju.

Jest to strategiczna odpowiedź na globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne oraz rosnące wymogi dotyczące transparentności w działaniach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC Biuro prasowe
2024-08-01 | 10:10

DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC

Eksperci Business Center Club zaapelowali do Ministerstwa Finansów o pilne rozpoczęcie prac nad gruntowną reformą systemu podatkowego.  Zespół ekspercki BCC pod
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.