Ayming Polska: kluczowe zmiany kadrowe i rozszerzenie oferty o raportowanie ESG
W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku i nowe wyzwania biznesowe, Ayming Polska dokonuje kluczowych zmian kadrowych, mianując Piotra Frankowskiego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego oraz ogłaszając awans Magdaleny Burzyńskiej w strukturach międzynarodowych. Firma informuje również o rozszerzeniu swojej oferty o kompleksowe wsparcie w raportowaniu ESG.
Piotr Frankowski, z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze doradztwa i wdrażania innowacyjnych modeli biznesowych, obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Ayming Polska. Frankowski wnosi do firmy bogatą wiedzę i praktykę zdobytą w takich firmach jak SAS Institute, Empik, mBank i EY. Jego doświadczenie w budowaniu strategii oraz zarządzaniu rozwojem innowacji i usług doradczych dla sektora finansowego jest cenne dla dalszego wzrostu i ekspansji Ayming Polska.
Cieszę się, że dołączam do Ayming Polska - firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i będącej jednym z liderów w finansowaniu innowacji w Polsce. Umacnianie tej pozycji oraz zapewnienie skutecznej integracji nowych inicjatyw z naszą bieżącą działalnością należą do moich priorytetów strategicznych. Firma znajduje się obecnie w kluczowym momencie swojego rozwoju. Wprowadzenie na polski rynek platformy do zarządzania środowiskiem pracy Acciline+ stanowi ważny element naszej strategii digitalizacji i rozszerzenia portfolio produktów. Dodatkowo, start usługi raportowania ESG jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie regulacyjne i środowiskowe - komentuje Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska.
Jednocześnie, dotychczasowa Dyrektor Zarządzająca, Magdalena Burzyńska, która z sukcesem zarządzała Ayming Polska przez ponad 10 lat, otrzymuje awans w ramach struktur międzynarodowych Ayming. Pod jej kierownictwem, firma rozbudowała obszar finansowania innowacji, umacniając swoją pozycję jako lidera rynku w tym segmencie. Teraz, Burzyńska zajmie się rozwojem usługi raportowania ESG na szczeblu globalnym. Jej bogate doświadczenie i udowodniona skuteczność w budowaniu silnej pozycji rynkowej będą cenne w dalszym rozszerzaniu działalności firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Po dekadzie rozbudowywania obszaru finansowania innowacji w Ayming Polska, moja nowa rola międzynarodowa koncentruje się na rozwijaniu usługi raportowania ESG, kluczowego elementu strategii Grupy Ayming. Ta usługa, obejmująca zarządzanie i raportowanie w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego, jest coraz ważniejsza dla każdej firmy dążącej do zrównoważonego rozwoju. Moim celem jest wspieranie klientów w adaptacji do nowych wymogów rynkowych i regulacyjnych, co ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości biznesu - mówi Magdalena Burzyńska, ESG International Director, Grupa Ayming.
Raportowanie ESG - nowa usługa Ayming Polska
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz w ramach realizacji strategii biznesowej Grupy Ayming, Ayming Polska rozszerza swoje usługi o kompleksowe wsparcie w zarządzaniu obszarem ESG. W zakres obsługi znaleźć się ma: analiza śladu węglowego, strategia redukcji emisji CO2, pomoc w pozyskiwaniu certyfikatów zrównoważonego rozwoju, pełna diagnostyka ESG, ocena wpływu działań firmy oraz planowanie i raportowanie zrównoważonego rozwoju.
Jest to strategiczna odpowiedź na globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne oraz rosnące wymogi dotyczące transparentności w działaniach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.
DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC
Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?
Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.