Ayming Polska: kluczowe zmiany kadrowe i rozszerzenie oferty o raportowanie ESG
W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku i nowe wyzwania biznesowe, Ayming Polska dokonuje kluczowych zmian kadrowych, mianując Piotra Frankowskiego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego oraz ogłaszając awans Magdaleny Burzyńskiej w strukturach międzynarodowych. Firma informuje również o rozszerzeniu swojej oferty o kompleksowe wsparcie w raportowaniu ESG.
Piotr Frankowski, z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze doradztwa i wdrażania innowacyjnych modeli biznesowych, obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Ayming Polska. Frankowski wnosi do firmy bogatą wiedzę i praktykę zdobytą w takich firmach jak SAS Institute, Empik, mBank i EY. Jego doświadczenie w budowaniu strategii oraz zarządzaniu rozwojem innowacji i usług doradczych dla sektora finansowego jest cenne dla dalszego wzrostu i ekspansji Ayming Polska.
Cieszę się, że dołączam do Ayming Polska - firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i będącej jednym z liderów w finansowaniu innowacji w Polsce. Umacnianie tej pozycji oraz zapewnienie skutecznej integracji nowych inicjatyw z naszą bieżącą działalnością należą do moich priorytetów strategicznych. Firma znajduje się obecnie w kluczowym momencie swojego rozwoju. Wprowadzenie na polski rynek platformy do zarządzania środowiskiem pracy Acciline+ stanowi ważny element naszej strategii digitalizacji i rozszerzenia portfolio produktów. Dodatkowo, start usługi raportowania ESG jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie regulacyjne i środowiskowe - komentuje Piotr Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Ayming Polska.
Jednocześnie, dotychczasowa Dyrektor Zarządzająca, Magdalena Burzyńska, która z sukcesem zarządzała Ayming Polska przez ponad 10 lat, otrzymuje awans w ramach struktur międzynarodowych Ayming. Pod jej kierownictwem, firma rozbudowała obszar finansowania innowacji, umacniając swoją pozycję jako lidera rynku w tym segmencie. Teraz, Burzyńska zajmie się rozwojem usługi raportowania ESG na szczeblu globalnym. Jej bogate doświadczenie i udowodniona skuteczność w budowaniu silnej pozycji rynkowej będą cenne w dalszym rozszerzaniu działalności firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.
Po dekadzie rozbudowywania obszaru finansowania innowacji w Ayming Polska, moja nowa rola międzynarodowa koncentruje się na rozwijaniu usługi raportowania ESG, kluczowego elementu strategii Grupy Ayming. Ta usługa, obejmująca zarządzanie i raportowanie w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego, jest coraz ważniejsza dla każdej firmy dążącej do zrównoważonego rozwoju. Moim celem jest wspieranie klientów w adaptacji do nowych wymogów rynkowych i regulacyjnych, co ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości biznesu - mówi Magdalena Burzyńska, ESG International Director, Grupa Ayming.
Raportowanie ESG - nowa usługa Ayming Polska
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe oraz w ramach realizacji strategii biznesowej Grupy Ayming, Ayming Polska rozszerza swoje usługi o kompleksowe wsparcie w zarządzaniu obszarem ESG. W zakres obsługi znaleźć się ma: analiza śladu węglowego, strategia redukcji emisji CO2, pomoc w pozyskiwaniu certyfikatów zrównoważonego rozwoju, pełna diagnostyka ESG, ocena wpływu działań firmy oraz planowanie i raportowanie zrównoważonego rozwoju.
Jest to strategiczna odpowiedź na globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne oraz rosnące wymogi dotyczące transparentności w działaniach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.