Nowy Ład – jaką formę opodatkowania wybrać? Szkolenie dla przedsiębiorców
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Kancelaria podatkowa Skłodowscy i Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze zapraszają podlaskich przedsiębiorców na ogólnopolskie szkolenie na temat zmian systemu podatkowego, jakie niesie Nowy Ład.
To już ostatni dzwonek, by dokonać analizy i wybrać formę opodatkowania – większość przedsiębiorców ma na to czas tylko do 20 lutego. Szkolenie w Markach jest więc jedną z ostatnich okazji, by przed podjęciem decyzji skorzystać z wiedzy ekspertów, działającej także w Białymstoku, kancelarii podatkowej Skłodowscy.
- Opowiemy, co to jest ulga dla klasy średniej – jak ją się liczy, kiedy mamy do niej prawo, a kiedy lepiej z niej nie korzystać, podpowiemy – z przykładami - jaką formę rozliczenia wybrać – podatek liniowy, skalę, a może ryczałt ewidencjonowany - zapowiada Eryk Skłodowski, członek zarządu kancelarii Skłodowscy. - Przedstawimy zalety i wady modnej w tym roku spółki komandytowo-akcyjnej, opowiemy o absolutnym hicie 2022 r., jakim jest CIT estoński i oczywiście odpowiemy na pytania przedsiębiorców.
Szkolenie odbędzie się 16 lutego o godz. 17.30 w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Markach. Bilety można kupić pod linkiem: www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1185-marecki-przedsiebiorca-w-nowym-ladzie-73177
Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków
BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku
Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.