Komunikaty PR

OSCBR intensyfikuje współpracę z biurami rachunkowymi

2022-02-07  |  23:00
Biuro prasowe

 

Pandemia COVID-19 okazała się wyzwaniem zarówno dla biur rachunkowych, jak i samych księgowych, ograniczyła bowiem bezpośrednie kontakty z klientami i zaktywizowała branżę do częstszego wykorzystania nowoczesnych technologii. Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zauważyła dużo większe zapotrzebowanie na wsparcie we wdrażaniu programów do zdalnej i automatycznej pracy, a także e-faktur. Świadczy o tym 225% wzrost liczby klientów w porównaniu w 2021 roku.

 

Założona w 2017 roku Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zrzesza już ponad 2000 podmiotów. W 2021 roku liczba nowych klientów aktywnie korzystających z programu oferowanego przez Sieć wzrosła o 225% w porównaniu do zeszłego roku. O 153% zwiększyła się liczba rachunków bankowych założonych dla Klientów biur, a o kolejnych 217% liczba rejestracji działalności gospodarczej wraz z rachunkiem bankowym. Także liczba Klientów, którzy skorzystali z finansowania w biurze rachunkowym wzrosła - o 558%.

 

Rosnące zainteresowanie nowoczesnymi programami wiąże się z tym, że ułatwiają one pracę biurom rachunkowym, co przekłada się na komfort obsługi klientów. W obliczu ograniczenia spotkań osobistych wiele spraw można sfinalizować przez internet dzięki narzędziom umożliwiającym przesyłanie dokumentów księgowych między przedsiębiorcami a biurami rachunkowymi.  

 

Automatyzacja wchodzi do branży i nie ma już odwrotu od tego trendu. Aby nie pozostawać w tyle, trzeba się do niego przystosować. W 2021 roku do naszego projektu dołączyło 629 biur rachunkowych korzystających z szeregu nowych usług, takich jak E-segregator i E-archiwum czy infolinia dla przyszłych przedsiębiorców dotyczącej dotacji. Mogą też brać udział w konferencjach dla biur i mają ułatwiony proces migracji. Popularnością cieszą się też warsztaty i szkolenia regionalne. Wszystko z myślą o docelowym ułatwieniu procesów związanych z KSeF - mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzający OSCBR.

 

W Polsce wystawia się nawet 1,5 miliarda papierowych faktur rocznie, dlatego Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych rozpoczęła program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych zakładający m.in. indywidualne szkolenia dla księgowych oraz wsparcie w przeniesieniu księgowości na wirtualny system mKsięgowość. Ma być on odpowiedzią na transformację tradycyjnej „papierowej” księgowości w cyfrową obsługę klientów oraz wpisuje się w ekologiczny trend no paper

 

W tym roku planujemy dodać do projektu obsługę Spółek, a także uruchomić pierwszą edycję sześciomiesięcznego programu Akademia dla Biur Rachunkowych ze szkoleniami managerskimi dla właścicieli oraz pracowników, której ważnymi elementami będzie m.in. standaryzacja procesów księgowych czy dobra organizacja pracy w obliczu zmian zachodzących na rynku – dodaje Anita Gołębiewska.

 

Najważniejsze plany na bieżący rok to połączenie systemu z KSeF oraz wdrożenie funkcjonalności automatyzujących pracę księgowych. Cyfryzacja branży oraz zmiany wprowadzone przez Polski Ład zdominują najbliższy okres, zwłaszcza, że młodsi przedsiębiorcy często prowadzą biznes głównie poprzez smartfona. Automatyzacja jest początkiem dalszych zmian. Do świata finansów wdziera się sztuczna inteligencja, tworzone są autonomiczne systemy, a ich wdrożenie w coraz większej liczbie miejsc i platform to tylko kwestia czasu.

 

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć biur rachunkowych w Polsce, której celem jest wspieranie Klientów w prowadzeniu biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i najwyższej jakości usług księgowych. Sieć prowadzi działania edukacyjne dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już ponad 2000 biur w całym kraju, w tym ponad 700 jest już certyfikowanych. W 2021 roku sieć zainicjowała program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych. 

Więcej informacji o OSCBR można znaleźć na stronie https://www.oscbr.pl/





 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6
Podatki Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach
2024-04-26 | 01:00

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Ulga termomodernizacyjna i ,,Czyste Powietrze” to instytucje wsparcia modernizacji energetycznej, z których właściciele domów jednorodzinnych mogą korzystać jednocześnie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.