Komunikaty PR

OSCBR intensyfikuje współpracę z biurami rachunkowymi

2022-02-07  |  23:00
Biuro prasowe

 

Pandemia COVID-19 okazała się wyzwaniem zarówno dla biur rachunkowych, jak i samych księgowych, ograniczyła bowiem bezpośrednie kontakty z klientami i zaktywizowała branżę do częstszego wykorzystania nowoczesnych technologii. Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zauważyła dużo większe zapotrzebowanie na wsparcie we wdrażaniu programów do zdalnej i automatycznej pracy, a także e-faktur. Świadczy o tym 225% wzrost liczby klientów w porównaniu w 2021 roku.

 

Założona w 2017 roku Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych zrzesza już ponad 2000 podmiotów. W 2021 roku liczba nowych klientów aktywnie korzystających z programu oferowanego przez Sieć wzrosła o 225% w porównaniu do zeszłego roku. O 153% zwiększyła się liczba rachunków bankowych założonych dla Klientów biur, a o kolejnych 217% liczba rejestracji działalności gospodarczej wraz z rachunkiem bankowym. Także liczba Klientów, którzy skorzystali z finansowania w biurze rachunkowym wzrosła - o 558%.

 

Rosnące zainteresowanie nowoczesnymi programami wiąże się z tym, że ułatwiają one pracę biurom rachunkowym, co przekłada się na komfort obsługi klientów. W obliczu ograniczenia spotkań osobistych wiele spraw można sfinalizować przez internet dzięki narzędziom umożliwiającym przesyłanie dokumentów księgowych między przedsiębiorcami a biurami rachunkowymi.  

 

Automatyzacja wchodzi do branży i nie ma już odwrotu od tego trendu. Aby nie pozostawać w tyle, trzeba się do niego przystosować. W 2021 roku do naszego projektu dołączyło 629 biur rachunkowych korzystających z szeregu nowych usług, takich jak E-segregator i E-archiwum czy infolinia dla przyszłych przedsiębiorców dotyczącej dotacji. Mogą też brać udział w konferencjach dla biur i mają ułatwiony proces migracji. Popularnością cieszą się też warsztaty i szkolenia regionalne. Wszystko z myślą o docelowym ułatwieniu procesów związanych z KSeF - mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzający OSCBR.

 

W Polsce wystawia się nawet 1,5 miliarda papierowych faktur rocznie, dlatego Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych rozpoczęła program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych zakładający m.in. indywidualne szkolenia dla księgowych oraz wsparcie w przeniesieniu księgowości na wirtualny system mKsięgowość. Ma być on odpowiedzią na transformację tradycyjnej „papierowej” księgowości w cyfrową obsługę klientów oraz wpisuje się w ekologiczny trend no paper

 

W tym roku planujemy dodać do projektu obsługę Spółek, a także uruchomić pierwszą edycję sześciomiesięcznego programu Akademia dla Biur Rachunkowych ze szkoleniami managerskimi dla właścicieli oraz pracowników, której ważnymi elementami będzie m.in. standaryzacja procesów księgowych czy dobra organizacja pracy w obliczu zmian zachodzących na rynku – dodaje Anita Gołębiewska.

 

Najważniejsze plany na bieżący rok to połączenie systemu z KSeF oraz wdrożenie funkcjonalności automatyzujących pracę księgowych. Cyfryzacja branży oraz zmiany wprowadzone przez Polski Ład zdominują najbliższy okres, zwłaszcza, że młodsi przedsiębiorcy często prowadzą biznes głównie poprzez smartfona. Automatyzacja jest początkiem dalszych zmian. Do świata finansów wdziera się sztuczna inteligencja, tworzone są autonomiczne systemy, a ich wdrożenie w coraz większej liczbie miejsc i platform to tylko kwestia czasu.

 

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć biur rachunkowych w Polsce, której celem jest wspieranie Klientów w prowadzeniu biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i najwyższej jakości usług księgowych. Sieć prowadzi działania edukacyjne dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już ponad 2000 biur w całym kraju, w tym ponad 700 jest już certyfikowanych. W 2021 roku sieć zainicjowała program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych. 

Więcej informacji o OSCBR można znaleźć na stronie https://www.oscbr.pl/





 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków Biuro prasowe
2024-12-19 | 13:00

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

Dzisiaj przeprowadzka do innego kraju Europy jest dla wielu Polaków krokiem wymuszonym. Wiąże się to jednak nie tylko z trudnościami związanymi z legalizacją
Podatki BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku
2024-12-16 | 08:00

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Rok 2024 z pewnością zapadnie w pamięć podatnikom – zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym – jako czas pełen wyzwań. Liczne zmiany legislacyjne, dynamiczne
Podatki Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
2024-12-13 | 11:00

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym

Zgodnie z najnowszymi regulacjami księgowymi i podatkowymi przedsiębiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe rozliczanie korekt. To pozwoli im uniknąć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.