Komunikaty PR

Ponad 5000 biur i przedsiębiorców przygotowanych na KSeF dzięki OSCBR

2024-03-22  |  01:00

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) podsumowuje rok 2023, pełen intensywnej pracy nad przygotowaniami do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) oraz ukierunkowany na rozwijanie współpracy z przedsiębiorcami. W ostatnim roku OSCBR przeszkoliła już ponad 2456 przedsiębiorców oraz 3300 księgowych w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF”, umacniając ich kompetencje i przygotowując do nadchodzących zmian w systemie fakturowania. Świadczy to o zaangażowaniu sieci we wsparcie dla branży rachunkowej w procesie adaptacji do nowych wymogów.

 

Działania OSCBR w 2023 roku zaowocowały znaczącymi usprawnieniami w systemie obsługi biur rachunkowych. Poprzez optymalizację funkcjonalności rozrachunków oraz ulepszenie nawigacji i podglądu dokumentów, zapewniły bardziej efektywne i intuicyjne narzędzia pracy. Dodatkowo, mOrganizer finansów został poddany gruntownej modernizacji, co znacząco usprawniło jego funkcjonalność dla spółek. Automatyzacja procesów ZUS DRA oraz optymalizacja przestrzeni na dokumentację to kolejne kroki w kierunku zwiększenia efektywności działania biur rachunkowych.

 

Klienci biur rachunkowych mogą teraz cieszyć się łatwiejszym dostępem do dokumentów oraz zoptymalizowanymi procedurami wystawiania i wysyłania faktur. Nowa wyszukiwarka i menu sprawiają, że korzystanie z naszych usług staje się jeszcze bardziej intuicyjne i przyjemne. Zapewniamy naszym klientom wygodę obsługi panelu, aby mogli skupić się na prowadzeniu swojego biznesu – dodaje Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

 

Bądź gotowy na KSeF

W ramach programu "Bądź gotowy na KSeF" biura partnerskie otrzymały prestiżowe certyfikaty Ministerstwa Finansów, co stanowi początek szerszej kampanii edukacyjnej, która teraz ma być kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców. Ponadto OSCBR zorganizowała 2520 wizyt stacjonarnych w biurach oraz 60 spotkań regionalnych, a także przeprowadziła 301 indywidualnych szkoleń z biurami w ramach procesu podnoszenia jakości usług księgowych oraz wspierania rozwoju przedsiębiorstw w Polsce.

 

W 2024 roku kontynuujemy nasze starania w rozwijaniu współpracy z ambasadorami OSCBR, dyrektorami merytorycznymi i Radą Programową, aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby krajowych biur rachunkowych. Naszym celem jest dalsze doskonalenie systemu mOrganizer, aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy biura oraz wygodę klientów. Planujemy także poszerzyć naszą współpracę z kolejnymi partnerami, aby zwiększyć korzyści płynące z przynależności do sieci dla biur rachunkowych i ich klientów. Wspólnie z Ministerstwem Finansów kontynuujemy program "Bądź gotowy na KSeF", zapewniając kompleksowe wsparcie biur rachunkowych i przedsiębiorców, zarówno merytorycznie, technologicznie, jak i systemowo – mówi Anita Gołębiewska. W tym roku powstanie też nowa strona internetowa OSCBR. Ta unowocześniona platforma będzie stanowić wizytówkę naszej sieci oraz dostarczać istotnych informacji dla biur rachunkowych i przedsiębiorców. Dzięki nowej stronie internetowej będziemy mogli jeszcze skuteczniej komunikować się z naszymi partnerami i dostarczać im potrzebne narzędzia do efektywnej pracy oraz rozwoju biznesu – uzupełnia.

 

Rynek potrzebuje edukacji w zakresie KSeF

Krajowy System e-Faktur to ważna zmiana dla przedsiębiorców, oferująca szereg korzyści, takich jak wygoda, oszczędność czasu oraz lepsza kontrola finansów. Dzięki automatycznemu księgowaniu dokumentów, możliwości natychmiastowego rozliczania operacji bankowych oraz wygodnemu dostarczaniu dokumentów do klientów, przedsiębiorcy mogą bardziej skoncentrować się na rozwoju działalności.

 

Badania OSCBR pokazują natomiast, że zdecydowana większość respondentów (59,2%) stwierdziła, że ich klienci nie posiadają narzędzi do fakturowania zgodnych z KSeF. Tylko 12,6% ankietowanych potwierdziło, że są na to gotowi. 28,2 % nie ma pewności w tej sprawie.

 

Te wyniki ilustrują, jak ważnym elementem jest program "Bądź gotowy na KSeF" pod patronatem Ministerstwa Finansów, który oferuje kompleksowe wsparcie biurom rachunkowym w przygotowaniu do KSeF zarówno wewnętrznie, jak i dla klientów biur.

 

OSCBR podjęło w tym zakresie współpracę z Ministerstwem Finansów, aby poprzez biura rachunkowe dotrzeć także do przedsiębiorców. Oferuje merytoryczne szkolenia i techniczne instruktaże. Klienci biur mogą skonsultować się w razie pytań, aby otrzymać wiedzę w sposób praktyczny. Dodatkowo sieć dostarcza nowoczesne bezpłatne oprogramowanie - system zintegrowany z kontem bankowym, spełniający wymogi KSeF. OSCBR jako największa sieć biur rachunkowych w Polsce wspiera biura i przedsiębiorców od wielu lat, umożliwiając korzystanie z wiedzy praktyków, którzy doskonale znają realia rynku. Co ważne, wsparcie jest całkowicie darmowe.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6
Podatki Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach
2024-04-26 | 01:00

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Ulga termomodernizacyjna i ,,Czyste Powietrze” to instytucje wsparcia modernizacji energetycznej, z których właściciele domów jednorodzinnych mogą korzystać jednocześnie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.