Komunikaty PR

RUSZA XXI EDYCJA KONKURSU „URZĄD SKARBOWY PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCY”

2024-02-27  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

27 lutego 2024 r. rozpoczęła się 21. edycja Konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową (KAS) konkurs jest kierowany do przedsiębiorców, a jego celem jest propagowanie dobrych praktyk i poprawianie komunikacji z urzędami skarbowymi.

Od ponad dwóch dekad Business Centre Club zachęca przedsiębiorców do wskazywania najlepiej funkcjonujących urzędów skarbowych. Co roku wiele tysięcy z nich wypełnia ankietę konkursową, w której ocenie poddana zostaje między innymi jakość obsługi w urzędach skarbowych oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników przyczyniając się do nadania swojemu urzędowi skarbowemu tytułu „Urzędu Przyjaznego Przedsiębiorcy”.

W ramach konkursu BCC co roku zwraca się do przedsiębiorców z prośbą o wypełnienie ankiety konkursowej. 

- Relacje przedsiębiorcy z urzędem skarbowym są jednym z istotniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej. Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową  a przedsiębiorcą partnerskich relacji opartych na profesjonalizmie, życzliwości i zrozumieniu - podkreśla dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club. Urząd Skarbowy nie musi i nie powinien być dla przedsiębiorcy wrogiem czy zagrożeniem, ale raczej sprzymierzeńcem i kompetentnym partnerem. Z perspektywy dwudziestu edycji Konkursu mogę stwierdzić, że coraz bliższe staje się nam to myślenie i coraz bardziej cenimy sobie możliwość wyróżnienia tych, którzy na tę nagrodę zasługują – dodaje prezes BCC.

Serdecznie zachęcamy do udziału w ankiecie konkursowej, która będzie dostępna do końca marca. Każda opinia ma znaczenie i umożliwia poprawę jakości usług urzędów. 

Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/1132839/2024-bcc-urzad-skarbowy-przyjazny-przedsiebiorcy.html

Urzędy skarbowe, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". W ubiegłorocznej, jubileuszowej 20. edycji przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy z całej Polski, które posługiwały się tytułem przez cały ubiegły rok.

Partner: Ministerstwo Finansów

Patronat medialny: prawo.pl

O Konkursie

Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” to ogólnopolski projekt organizowany przez Business Centre Club od 2002 roku. Co roku przedsiębiorcy wypełniają ankietę, w której wskazują najlepiej, ich zdaniem, funkcjonujące i najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w kraju. 

Celem Konkursu jest tworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, zachęcenie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, a także wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników. Ważnym elementem Konkursu jest także możliwość poznania i zrozumienia praw, obowiązków oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej Business Centre Club.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku Biuro prasowe
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6
Podatki Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach
2024-04-26 | 01:00

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Ulga termomodernizacyjna i ,,Czyste Powietrze” to instytucje wsparcia modernizacji energetycznej, z których właściciele domów jednorodzinnych mogą korzystać jednocześnie.
Podatki Blokada rachunku nie upoważnia z automatu do wykreślenia firmy z VAT
2024-04-08 | 01:00

Blokada rachunku nie upoważnia z automatu do wykreślenia firmy z VAT

Sam fakt wystąpienia przez organ skarbowy z żądaniem blokady rachunku nie upoważnia innego organu do automatycznego wykreślania przedsiębiorcy z rejestru VAT. Dlatego przed pozbawieniem go

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.