Skłodowscy: rok wyzwań dla kancelarii podatkowych
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Rozliczanie tarcz antykryzysowych, przygotowania do Nowego Ładu i rozbudowa oddziału w Białymstoku – kancelaria Skłodowscy ma za sobą intensywny rok. Jeszcze więcej wyzwań czeka ją w 2022r.
Miniony rok upłynął spółce pod znakiem realizacji planów rozwojowych, polegających m.in. na rozszerzeniu sieci oddziałów. Zarząd firmy postanowił szczególnie mocno zainwestować w istniejący już w Białymstoku oddział, który w marcu przeprowadzi się do nowej - rozbudowanej i nowoczesnej - siedziby przy ul. Lipowej. Obecnie trwają tam intensywne prace remontowe, ale spółka już prowadzi rekrutację ponad 20 pracowników- księgowych i stażystów, którzy zyskają zatrudnienie w nowym biurze.
- Białostocka kancelaria będzie obsługiwała klientów z Podlasia i z całej Polski, siłami tutejszych pracowników, ale bazując na 30-letnim doświadczeniu spółki-matki – mówi członek zarządu spółki Skłodowscy, Eryk Skłodowski.
Rok 2021 rok to także rok intensywnej pracy związanej z rozliczeniem tarcz antykryzysowych oraz przygotowaniami do Nowego Ładu – rewolucyjnej zmiany systemu podatkowego.
Rok 2022 - nowa rzeczywistość
Ze względu na wprowadzenie Nowego Ładu, rok 2022 to rok wielkich zmian i ogromnej ilości pracy - szczególnie w doradztwie podatkowym. Branża rozpoczęła go w nowej rzeczywistości – musiała zamykać stary rok na starych zasadach i jednocześnie już musi księgować nowy rok i pracować zgodnie z nowymi przepisami.
- Zmiany są ogromne, lista wątpliwości jeszcze dłuższa, ale - co najważniejsze - nasi klienci nie pozostaną bez opieki - mamy gotowe wyliczenia, dotyczące zmian podatkowych wszystkich naszych klientów, związanych z przejściem na ryczał, zmianę formy prawnej prowadzonej działalności na spółkę komandytowo-akcyjną czy wreszcie na skorzystanie z rewolucyjnej zmiany, jaką jest tzw. CIT estoński. Ta ostatnia forma jest szczególnie korzystna do rozliczeń firm inwestujących w rozwój, ale także dla zwykłej spółki z o. o. – mówi Eryk Skłodowski. - Dlatego zamierzamy dalej rozwijać zespół i firmę, otwierając nowe oddziały, zatrudniając ludzi i wspierając przedsiębiorców zgodnie z naszą misją „…już nigdy nie będziesz sam w biznesie”.
Prócz inwestycji w białostocką kancelarię, Skłodowscy otworzyli już też oddział w Lubaniu, a w tegorocznych planach są kolejne placówki.
Firma ma siedzibę w Markach i - prócz wyżej wymienionych – ma też oddziały w Warszawie i Wołominie. Grupa zatrudnia ponad 200 osób i obsługuje ponad 1000 klientów z całego kraju.

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.