Komunikaty PR

Skłodowscy: rok wyzwań dla kancelarii podatkowych

2022-01-31  |  11:35
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania sklo ( 0.01 MB )

Rozliczanie tarcz antykryzysowych, przygotowania do Nowego Ładu i rozbudowa oddziału w Białymstoku – kancelaria Skłodowscy ma za sobą intensywny rok. Jeszcze więcej wyzwań czeka ją w 2022r.

Miniony rok upłynął spółce pod znakiem realizacji planów rozwojowych, polegających m.in. na rozszerzeniu sieci oddziałów. Zarząd firmy postanowił szczególnie mocno zainwestować w istniejący już w Białymstoku oddział, który w marcu przeprowadzi się do nowej - rozbudowanej i nowoczesnej - siedziby przy ul. Lipowej. Obecnie trwają tam intensywne prace remontowe, ale spółka już prowadzi rekrutację ponad 20 pracowników- księgowych i stażystów, którzy zyskają zatrudnienie w nowym biurze. 

- Białostocka kancelaria będzie obsługiwała klientów z Podlasia i z całej Polski, siłami tutejszych pracowników, ale bazując na 30-letnim doświadczeniu spółki-matki – mówi członek zarządu spółki Skłodowscy, Eryk Skłodowski.

Rok 2021 rok to także rok intensywnej pracy związanej z rozliczeniem tarcz antykryzysowych oraz przygotowaniami do Nowego Ładu – rewolucyjnej zmiany systemu podatkowego.    

Rok 2022 - nowa rzeczywistość
Ze względu na wprowadzenie Nowego Ładu, rok 2022 to rok wielkich zmian i ogromnej ilości pracy - szczególnie w doradztwie podatkowym. Branża rozpoczęła go w nowej rzeczywistości – musiała zamykać stary rok na starych zasadach i jednocześnie już musi księgować nowy rok i pracować zgodnie z nowymi przepisami.

- Zmiany są ogromne, lista wątpliwości jeszcze dłuższa, ale - co najważniejsze - nasi klienci nie pozostaną bez opieki - mamy gotowe wyliczenia, dotyczące zmian podatkowych wszystkich naszych klientów, związanych z przejściem na ryczał, zmianę formy prawnej prowadzonej działalności na spółkę komandytowo-akcyjną czy wreszcie na skorzystanie z rewolucyjnej zmiany, jaką jest tzw. CIT estoński. Ta ostatnia forma jest szczególnie korzystna do rozliczeń firm inwestujących w rozwój, ale także dla zwykłej spółki z o. o. – mówi Eryk Skłodowski. - Dlatego zamierzamy dalej rozwijać zespół i firmę, otwierając nowe oddziały, zatrudniając ludzi i wspierając przedsiębiorców zgodnie z naszą misją „…już nigdy nie będziesz sam w biznesie”.

Prócz inwestycji w białostocką kancelarię, Skłodowscy otworzyli już też oddział w Lubaniu, a w tegorocznych planach są kolejne placówki.

Firma ma siedzibę w Markach i - prócz wyżej wymienionych – ma też oddziały w Warszawie i Wołominie. Grupa zatrudnia ponad 200 osób i obsługuje ponad 1000 klientów z całego kraju. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach Biuro prasowe
2024-04-26 | 01:00

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Ulga termomodernizacyjna i ,,Czyste Powietrze” to instytucje wsparcia modernizacji energetycznej, z których właściciele domów jednorodzinnych mogą korzystać jednocześnie.
Podatki Blokada rachunku nie upoważnia z automatu do wykreślenia firmy z VAT
2024-04-08 | 01:00

Blokada rachunku nie upoważnia z automatu do wykreślenia firmy z VAT

Sam fakt wystąpienia przez organ skarbowy z żądaniem blokady rachunku nie upoważnia innego organu do automatycznego wykreślania przedsiębiorcy z rejestru VAT. Dlatego przed pozbawieniem go
Podatki Skuteczność zgłoszenia do estońskiego CIT
2024-04-04 | 01:00

Skuteczność zgłoszenia do estońskiego CIT

Jednym z wymogów przejścia na ryczałt od dochodów spółek w trakcie roku podatkowego jest zamknięcie ksiąg rachunkowych i sporządzenie sprawozdania finansowego. Fiskus

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.