Komunikaty PR

Wirtualna Kasa Fiskalna dopuszczona do użytku – ułatwienie dla przedsiębiorców

2023-03-16  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania inf_pras ( 0.22 MB )

Główny Urząd Miar wydał homologację dla startupu Wirtualne Kasy Fiskalne, dzięki czemu już od teraz przedsiębiorcy mogą zamienić konwencjonalną, sprzętową kasę fiskalną na nowoczesną aplikację w smartfonie. Aplikacja łączy w sobie funkcję zarówno kasy fiskalnej, jak i drukarki fiskalnej i jest przeznaczona dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgę na zakup kas rejestrujących mających postać oprogramowania, co oznacza ogromne ułatwienie dla firm. Wirtualne Kasy Fiskalne to pierwszy podmiot na rynku, który uzyskał homologację GUM i niebawem rozpocznie sprzedaż tych nowoczesnych rozwiązań.

Wirtualna kasa fiskalna to kasa rejestrująca w postaci oprogramowania, spełniająca wymagania rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 maja 2020 r. w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Po 3-letnim okresie oczekiwania na pierwszy komercyjny produkt dopuszczony do obrotu przez Prezesa Głównego Urzędu Miar, już od teraz na rynku dostępny jest pierwszy tego typu produkt oferowany przez spółkę Wirtualne Kasy Fiskalne (WKF).

– Aplikacja fiskalna naszej produkcji to pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna o zastosowaniu ogólnym na smartfona z systemem Android. Docelowo całkowicie zastąpi tradycyjne, czyli sprzętowe urządzenia fiskalne – powiedział Jakub Jasnos, pomysłodawca i prezes WKF. – Za naszą spółką długi proces badań i analiz GUM, a przed nami okres wdrożeń u klientów. Ogromnie się cieszymy, że możemy rozpocząć kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy – dodał Jakub Jasnos.

Wśród istotnych atutów funkcjonalnych kas wirtualnych dla przedsiębiorców znajduje się integracja z pięcioma wirtualnymi terminalami płatniczymi, tzw. SoftPOS. Instalując dwie aplikacje na smartfonie użytkownicy otrzymają w pełni wyposażone stanowisko sprzedażowe: wirtualną kasę fiskalną oraz wirtualny terminal płatniczy.

– Rynek nieustannie się zmienia i odchodzi od kas w postaci sprzętowej, obsługiwanych przez kasjerów. Nowoczesne rozwiązania uwzględniają kasy samoobsługowe w różnych postaciach i o różnych funkcjonalnościach, a także właśnie wirtualne kasy fiskalne, które zapewniają przedsiębiorcom większą łatwość rejestracji płatności i rozliczeń podatkowych – powiedział Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay, głównego udziałowca startupu. – Gratuluję WKF pomysłu, odwagi, zaangażowania, determinacji i aktywnego działania, które przyczyniły się do tego sukcesu. Cieszy nas fakt, że wspólnie możemy ułatwiać życie przedsiębiorców w Polsce – dodał Łukasz Blichewicz.

Wirtualna Kasa Fiskalna Online to aplikacja, którą można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu z systemem Android. Po rejestracji w Portalu Klienta „Olimp” i opłaceniu licencji wystarczy dokonać fiskalizacji tego rozwiązania bezpośrednio z aplikacji. Od tego momentu można rejestrować sprzedaż, wystawiać paragony fiskalne oraz raporty dobowe, zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Finansów.

Przypomnijmy także, że obecnie – zgodnie z objaśnieniami Ministerstwa Finansów z dnia 12 sierpnia 2021 r. – wybrana grupa przedsiębiorców może uzyskać ulgę na zakup kas rejestrujących mających postać oprogramowania i obowiązku prowadzenia ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży. Ulga dotyczy podatników z branży gastronomicznej i hotelowej oraz zajmujących się sprzedażą węgla.

Należy pamiętać, że kasa wirtualna to oprogramowanie, a nie urządzenie, na którym jest ono instalowane, co oznacza, że ulga dotyczy wyłącznie zakupu oprogramowania, a nie laptopa, smartfona czy tabletu. Kwota preferencji z tytułu nabycia kasy wirtualnej wynosi 90% ceny netto jej zakupu, ale nie więcej niż 700 zł.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków Biuro prasowe
2024-12-19 | 13:00

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

Dzisiaj przeprowadzka do innego kraju Europy jest dla wielu Polaków krokiem wymuszonym. Wiąże się to jednak nie tylko z trudnościami związanymi z legalizacją
Podatki BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku
2024-12-16 | 08:00

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Rok 2024 z pewnością zapadnie w pamięć podatnikom – zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym – jako czas pełen wyzwań. Liczne zmiany legislacyjne, dynamiczne
Podatki Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
2024-12-13 | 11:00

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym

Zgodnie z najnowszymi regulacjami księgowymi i podatkowymi przedsiębiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe rozliczanie korekt. To pozwoli im uniknąć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.