Poland Business Run 2023 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
Poland Business Run 2023 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
12. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 3 września. Na liście startowej jest 36 445 biegaczy, spośród których 9000 zmierzy się podczas zawodów w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pomoże potrzebującym.
Poland Business Run jak co roku wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny. Tegoroczna frekwencja to kolejny rekord w historii inicjatywy.
– Co roku jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni liczbą zapisanych biegaczy. Dołączają do nas nowe firmy, a te, które biorą udział w wydarzeniu co roku, zgłaszają jeszcze więcej pracowników – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Wszystkim uczestnikom, przygotowującym się do niedzielnego startu, jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, bo ich wysiłek to realne wsparcie dla osób po amputacjach i mastektomii – dodaje organizatorka.
Pomoc trafi m.in. do 49-letniej Izabeli z Legnicy, która przeszła amputację lewej nogi. By mogła wrócić do pracy, spędzać czas z wnukami i zajmować się ogrodem, otrzyma wsparcie w postaci rehabilitacji z nauką chodu o protezie. Kolejnym podopiecznym Fundacji Poland Business Run jest 9-letni Edgar z okolic Krakowa, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości. Dzięki nowej ortezie i rehabilitacji będzie mógł walczyć o zdrowie i sprawność. 18-letnia Helena urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziś, dzięki wytrwałości i ciągłej rehabilitacji, trenuje koszykówkę na wózkach w klubie w Poznaniu. W ramach Poland Business Run 2023 otrzyma nowy, dobrze dopasowany wózek sportowy, który pozwoli jej realizować pasje.
Środki z opłat startowych biegaczy pozwolą Fundacji Poland Business Run zorganizować również dwa wyjazdy rehabilitacyjne – dla osób po amputacji w Gdańsku i dla beneficjentek po mastektomii w Krakowie. Łącznie w tej chwili zostały potwierdzone dofinansowania dla 94 osób, a kolejne wnioski o wsparcie są już rozpatrywane.
Bieg w Krakowie
Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie. Każdy z 9000 zawodników, połączonych w 5-osobowe zespoły, zmierzy się z dystansem 3,6 km. Start imprezy nastąpi o godz. 10:00. Uczestnicy rozpoczną bieg na deptaku al. 3 Maja, na wysokości Stadionu Miejskiego im. H. Reymana, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń. Po zawodach biegacze zaproszeni są na piknik do Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, miejsce na wspólne zdjęcia i food trucki. Odbędą się też biegi dla dzieci na krótkich dystansach, a każdy z najmłodszych uczestników otrzyma pamiątkowy medal.
Rywalizacja wirtualna
Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie. Należy to zrobić 3 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Organizatorzy dopuszczają także mierzenie czasu za pomocą zegarka sportowego oraz bieg na bieżni stacjonarnej.
Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www.pbr.pl. Nie trzeba się logować, tylko kliknąć przycisk “Dodaj wynik”, który pojawi się w dniu wydarzenia. Gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej sztafety ukończą bieg i prześlą swoje wyniki, drużyna znajdzie się w klasyfikacji generalnej.
W tym roku po raz pierwszy w ramach Poland Business Run każdy biegacz, oprócz tradycyjnego medalu, otrzyma również medal w formie tokenu NFT.
Pomagaj Bardziej
Osoby, które nie biorą udziału w zawodach, również mogą pomóc potrzebującym. W ramach akcji Pomagaj Bardziej można przekazać dowolną kwotę za pomocą opcji “Przelew na telefon” w aplikacji bankowej na numer Fundacji Poland Business Run: 519 815 815. Firmy mogą również wpłacać darowizny poprzez przelew tradycyjny na stronie Fundacji, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji charytatywnej. Liczy się każda złotówka, bo zebrane środki pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na www.pbr.pl (patrz "więcej informacji" poniżej)

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.