Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu
Choć istnieją już ponad dwadzieścia lat, postanowili uczcić inny jubileusz. W dziesięciolecie powstania największego hitu, czyli utworu „Kamień z napisem love”, ruszają w trasę koncertową po Polsce, aby przenieść się z powrotem w magiczny 2015 rok. Gdzie będzie można zatańczyć do największych przebojów grupy Enej?
Enej – muzyczni ulubieńcy publiczności
W 2002 roku bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie założyli zespół Enej. Początkowo poszukiwali brzmienia, które spodobałoby się zarówno samej grupie, jak i publiczności. Cztery lata później wystąpili w konkursie na festiwalu Union of Rock Węgorzewo, dzięki któremu zauważyła ich branża muzyczna. Ich debiutancki album ukazał się w 2008 roku pod tytułem Ulice. W kolejnych lata rozpoczęła się fala sukcesów Enej – koncert na Przystanku Woodstock, wygrana w Must Be the Music. Tylko muzyka oraz występ na Heineken Open’er Music Festival.
Z roku na rok zachwycali słuchaczy nowymi hitami takimi jak: Skrzydlate ręce, Tak smakuje życie, Lili, Symetryczno-lityczna czy Brać w kooperacji z Donatanem i Cleo. Na koncie mają takie albumy jak Folkrabel z 2010 roku, Folkhorod z 2012 roku, Paparanoja z 2015 roku, Kolędy pod wspólnym niebem z 2018 roku, A skiela wy? z 2020 roku, Kolędy z pierwszą gwiazdą z 2022 roku oraz Vesna z 2024 roku. Przełomowy dla ekipy Enej był rok 2015, kiedy to Paparanoja pokryła się platyną, a Kamień z napisem love podbił serca publiczności, listy przebojów i zapewnił zespołowi wiele nagród.
Trasa z napisem LOVE, czyli Enej rusza w tournée
Właśnie do tych czasów, czyli roku 2015, panowie z Enej chcą nas przenieść poprzez muzyczny wehikuł czasu. Jakie hity pojawią się na scenie? Z pewnością będzie to Kamień z napisem love oraz inne utwory z płyty Paparanoja. Nie zabraknie również kompozycji z ostatniego albumu, który premierę miał niecały rok temu. Do jakich miast bracia Sołoduchowie zabiorą zespół? Gdzie będzie można spodziewać się skocznych tańców i ogromnej energii ze sceny? Enej na pewno zagra w takich dniach i miejscowościach jak:
- 10 listopada – Wrocław, Stary Klasztor;
- 15 listopada – Toruń, Od Nowa;
- 16 listopada – Poznań, Tama;
- 21 listopada – Warszawa, Niebo;
- 22 listopada – Zabrze, Klub CK Wiatrak.
Bilety na wszystkie koncerty z trasy można kupić w Going. i Empik
Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/enej-trasa-love.
Źródło informacji: Going.
Materiał promocyjny

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.