Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu
Choć istnieją już ponad dwadzieścia lat, postanowili uczcić inny jubileusz. W dziesięciolecie powstania największego hitu, czyli utworu „Kamień z napisem love”, ruszają w trasę koncertową po Polsce, aby przenieść się z powrotem w magiczny 2015 rok. Gdzie będzie można zatańczyć do największych przebojów grupy Enej?
Enej – muzyczni ulubieńcy publiczności
W 2002 roku bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie założyli zespół Enej. Początkowo poszukiwali brzmienia, które spodobałoby się zarówno samej grupie, jak i publiczności. Cztery lata później wystąpili w konkursie na festiwalu Union of Rock Węgorzewo, dzięki któremu zauważyła ich branża muzyczna. Ich debiutancki album ukazał się w 2008 roku pod tytułem Ulice. W kolejnych lata rozpoczęła się fala sukcesów Enej – koncert na Przystanku Woodstock, wygrana w Must Be the Music. Tylko muzyka oraz występ na Heineken Open’er Music Festival.
Z roku na rok zachwycali słuchaczy nowymi hitami takimi jak: Skrzydlate ręce, Tak smakuje życie, Lili, Symetryczno-lityczna czy Brać w kooperacji z Donatanem i Cleo. Na koncie mają takie albumy jak Folkrabel z 2010 roku, Folkhorod z 2012 roku, Paparanoja z 2015 roku, Kolędy pod wspólnym niebem z 2018 roku, A skiela wy? z 2020 roku, Kolędy z pierwszą gwiazdą z 2022 roku oraz Vesna z 2024 roku. Przełomowy dla ekipy Enej był rok 2015, kiedy to Paparanoja pokryła się platyną, a Kamień z napisem love podbił serca publiczności, listy przebojów i zapewnił zespołowi wiele nagród.
Trasa z napisem LOVE, czyli Enej rusza w tournée
Właśnie do tych czasów, czyli roku 2015, panowie z Enej chcą nas przenieść poprzez muzyczny wehikuł czasu. Jakie hity pojawią się na scenie? Z pewnością będzie to Kamień z napisem love oraz inne utwory z płyty Paparanoja. Nie zabraknie również kompozycji z ostatniego albumu, który premierę miał niecały rok temu. Do jakich miast bracia Sołoduchowie zabiorą zespół? Gdzie będzie można spodziewać się skocznych tańców i ogromnej energii ze sceny? Enej na pewno zagra w takich dniach i miejscowościach jak:
- 10 listopada – Wrocław, Stary Klasztor;
- 15 listopada – Toruń, Od Nowa;
- 16 listopada – Poznań, Tama;
- 21 listopada – Warszawa, Niebo;
- 22 listopada – Zabrze, Klub CK Wiatrak.
Bilety na wszystkie koncerty z trasy można kupić w Going. i Empik
Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/enej-trasa-love.
Źródło informacji: Going.
Materiał promocyjny

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.