Primark wprowadza kolekcję ubrań dla osób z niepełnosprawnościami
Primark nawiązał współpracę z Victorią Jenkins, wielokrotnie nagradzaną projektantką mody adaptacyjnej i rzeczniczką praw osób z niepełnosprawnościami. W ramach partnerstwa rozszerzona zostanie oferta ubrań dla osób m.in. z przewlekłymi schorzeniami, potrzebami związanymi z wiekiem oraz pacjentów pooperacyjnych.
Victoria Jenkins ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży modowej. W 2016 roku założyła swoją markę Unhidden, której misją jest normalizacja uniwersalnego projektowania, inspirowana jej osobistą historią z niepełnosprawnością. Pierwsza kolekcja Unhidden weszła na rynek w 2020 roku i tym samym stała się pierwszą marką adaptacyjną, która została członkiem British Fashion Council i zaprezentowała się na London Fashion Week.
W 2023 roku Victoria Jenkins została wyróżniona przez brytyjski Vogue, znajdując się na liście Vogue 25, a także uznana za jedną z najbardziej wpływowych osób z niepełnosprawnościami na liście The Shaw Trust Disability Power 100.
„Jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości współpracy z Victorią, która od lat jest orędowniczką mody integracyjnej i uniwersalnego projektowania w całej branży. Victoria, podobnie jak my, jest zaangażowana w tworzenie mody dostępnej dla każdego. Z niecierpliwością czekamy na możliwość uczenia się od niej oraz na owocną współpracę” – powiedziała Ann Marie Cregan, Dyrektor ds. handlu w Primark.
Victoria Jenkins dodała: „Jestem zachwycona współpracą z Primark, która wpisuje się w moją misję wprowadzenia przystępnej cenowo mody adaptacyjnej do szerokiej sprzedaży. To, że Primark dostrzega potrzeby osób z niepełnosprawnościami i przewlekłymi chorobami oraz podejmuje konkretne działania w tej kwestii, może znacząco poprawić życie milionów ludzi. Z radością i ekscytacją czekam na możliwość wspólnego działania z marką, aby zrealizować tę wizję”.
Odzież adaptacyjna została zaprojektowana z myślą o spełnianiu różnorodnych potrzeb związanych z wygodą i dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami, przewlekłymi schorzeniami, potrzebami związanymi z wiekiem oraz pacjentów pooperacyjnych. Umożliwia to zastosowanie specjalnych zapięć, wycięć oraz modyfikacji konstrukcyjnych. Victoria, współpracując z Primark, podzieli się swoją bogatą wiedzą w tej dziedzinie, a więcej szczegółów na temat partnerstwa zostanie ujawnionych jeszcze w tym roku.
W styczniu Primark ogłosił ambitne plany, które mają na celu uczynienie mody adaptacyjnej bardziej przystępną cenowo i łatwiej dostępną. Firma zobowiązała się do stworzenia miejsc pracy i sklepów dostępnych dla wszystkich, aby lepiej odpowiadać na potrzeby swoich pracowników i klientów z niepełnosprawnościami. W ostatnich latach Primark poszerzył swoją ofertę o specjalistyczne produkty, takie jak bielizna pooperacyjna, menopauzalna, menstruacyjna oraz stroje kąpielowe, utrzymując jednocześnie przystępne ceny, z których jest znany.
Szybkie tempo życia a zdrowe odżywianie – czy da się to pogodzić?
Jak modyfikacja słownictwa wpływa na postrzeganie zdrowia psychicznego
Życzliwość - to, co warto, nie zawsze się opłaca
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.