Wrocław kiedyś i dziś. Zgłoś swoje zdjęcia na wystawę w Koronie
Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się Wrocław i jego mieszkańcy? Jak zmieniło się Twoje osiedle, dzielnica, sąsiedzka okolica? Centrum Korona zachęca swoich klientów do poznawania historii swojego miasta oraz zgłaszania dawnych zdjęć, które zachowały się w rodzinnych albumach. Najciekawsze fotografie zostaną wydrukowane i zaprezentowane na specjalnej wystawie W CH Korona, a ich autorzy, poza zaproszeniem na wernisaż, otrzymają dodatkowo karty podarunkowe o wartości 50 zł.
Centrum Korona zawsze stara się być blisko Wrocławia i jego mieszkańców, oferując nie tylko szeroką ofertę handlową, ale też organizując wydarzenia integrujące i aktywizujące osoby w każdym wieku. Tym razem wrocławskie centrum postanowiło przybliżyć swoim sąsiadom tajemniczą i pełną ciekawych wątków historię ich miasta, organizując wystawę zdjęć Wrocławia sprzed lat. Prezentowane tam fotografie będą pochodzić z prywatnych kolekcji mieszkańców. To doskonała okazja, by przejrzeć rodzinne albumy i pochwalić się wyjątkowymi ujęciami stolicy Dolnego Śląska.
„Centrum Korona od 22 lat jest integralną częścią krajobrazu Wrocławia. W tym czasie stało się jednym z ulubionych obiektów handlowo-rozrywkowych dla pobliskich mieszkańców. Staramy się wykorzystać ten potencjał jak najlepiej. Regularnie angażujemy się w inicjatywy społeczne oraz wydarzenia ważne dla lokalnej społeczności. To właśnie z myślą o mieszkańcach zorganizowaliśmy wystawę fotografii. Archiwalne zdjęcia Wrocławia udostępnialiśmy już w naszych mediach społecznościowych. Okazało się, że jest to niezwykle ciekawy temat dla naszych odbiorców i wielu z nich posiada zdjęcia sprzed wielu lat, na których Wrocław wygląda zupełnie inaczej. Postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie zebrać kolekcję dawnych fotografii sąsiedzkich dzielnic oraz samego Wrocławia, które zasługują na to, by zostały zapamiętane” – mówi Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.
Zdjęcia do konkursu można zgłaszać do 23 października za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Uczestnicy mogą przesłać kilka fotografii, ale każda z nich musi być wykonana po 1996 roku. W zgłoszeniu należy podać również przybliżoną datę wykonania zdjęcia, przedstawione na nim miejsce oraz swoje dane kontaktowe. Następnie zostanie wybranych 50 najciekawszych fotografii, które po wydrukowaniu stworzą wyjątkową wystawę w Centrum Korona. Jej otwarcie zaplanowane jest na 6 listopada, a zdjęcia podziwiać będzie można do soboty, 20 listopada. Posiadacze wyróżnionych zdjęć otrzymają również zaproszenie na wernisaż oraz kartę podarunkową na zakupy o wartości 50 zł.
Ponadto każdy, kto w sobotę, 6 listopada oraz w piątek i sobotę, 12-13 listopada przyniesie ze sobą do Centrum Korona historyczne zdjęcia Wrocławia, będzie miał okazję podziwiać je na wystawie. Fotografie będą zbierane przez hostessy, skanowane, a następnie wyświetlane na monitorze w centrum.

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.