Catherine Russell obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Od dziś UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Została nią Catherine Russell, która jako czwarta kobieta w 75-letniej historii organizacji, poprowadzi działania UNICEF.
To ogromny zaszczyt móc dołączyć do UNICEF i pomagać w kierowaniu niezwykłej pracy organizacji na rzecz dzieci w tak kluczowym momencie. W czasie, gdy miliony najmłodszych na całym świecie są dotknięte skutkami pandemii COVID-19 i innych kryzysów, UNICEF jest główną organizacją, która apeluje o ochronę ich praw i przyszłości. Nie mogę się doczekać dalszej pracy, powiedziała Catherine Russell.
Od 2020 do 2022 roku Catherine Russell pełniła funkcję Dyrektora Biura Kadr Prezydenckich w Białym Domu oraz Asystentki Prezydenta USA. W latach 2013-2017 była Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Kobiet w Departamencie Stanu USA. Na tym stanowisku zajmowała się kwestiami kobiet we wszystkich elementach polityki zagranicznej USA, reprezentowała Stany Zjednoczone w ponad 45 krajach i współpracowała z zagranicznymi rządami, organizacjami wielostronnymi i społeczeństwem obywatelskim. Była głównym architektem przełomowej strategii USA na rzecz wzmocnienia pozycji dziewcząt.
Wcześniej Catherine Russell pełniła funkcję Zastępcy Asystenta Prezydenta Baracka Obamy, Starszego Doradcy ds. Kobiet w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, Zastępcy Prokuratora Generalnego w Departamencie Sprawiedliwości oraz Dyrektora ds. Personalnych w Senackiej Komisji Sądownictwa.
Catherine Russell wykładała w Harvard Kennedy School jako stypendystka Instytutu Polityki. Pełniła również funkcję współprzewodniczącej zarządu Women's Foreign Policy Group, członka zarządu Women for Women International, członka organizacji non-profit KIVA Advisory Council oraz członka inicjatywy Trust Women fundacji Thomson Reuters.
Nowa Dyrektor Generalna UNICEF posiada licencjat z filozofii uzyskany z wyróżnieniem na Boston College oraz tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona.
Catherine Russell jest ósmym Dyrektorem Generalnym organizacji liczącej 20 tysięcy pracowników na całym świecie.

UNICEF i rząd Korei łączą siły,aby wspierać dzieci i młodzież uchodźczą w Polsce

WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV

Polska przyciąga obcokrajowców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.