Catherine Russell obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Od dziś UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Została nią Catherine Russell, która jako czwarta kobieta w 75-letniej historii organizacji, poprowadzi działania UNICEF.
To ogromny zaszczyt móc dołączyć do UNICEF i pomagać w kierowaniu niezwykłej pracy organizacji na rzecz dzieci w tak kluczowym momencie. W czasie, gdy miliony najmłodszych na całym świecie są dotknięte skutkami pandemii COVID-19 i innych kryzysów, UNICEF jest główną organizacją, która apeluje o ochronę ich praw i przyszłości. Nie mogę się doczekać dalszej pracy, powiedziała Catherine Russell.
Od 2020 do 2022 roku Catherine Russell pełniła funkcję Dyrektora Biura Kadr Prezydenckich w Białym Domu oraz Asystentki Prezydenta USA. W latach 2013-2017 była Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Kobiet w Departamencie Stanu USA. Na tym stanowisku zajmowała się kwestiami kobiet we wszystkich elementach polityki zagranicznej USA, reprezentowała Stany Zjednoczone w ponad 45 krajach i współpracowała z zagranicznymi rządami, organizacjami wielostronnymi i społeczeństwem obywatelskim. Była głównym architektem przełomowej strategii USA na rzecz wzmocnienia pozycji dziewcząt.
Wcześniej Catherine Russell pełniła funkcję Zastępcy Asystenta Prezydenta Baracka Obamy, Starszego Doradcy ds. Kobiet w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, Zastępcy Prokuratora Generalnego w Departamencie Sprawiedliwości oraz Dyrektora ds. Personalnych w Senackiej Komisji Sądownictwa.
Catherine Russell wykładała w Harvard Kennedy School jako stypendystka Instytutu Polityki. Pełniła również funkcję współprzewodniczącej zarządu Women's Foreign Policy Group, członka zarządu Women for Women International, członka organizacji non-profit KIVA Advisory Council oraz członka inicjatywy Trust Women fundacji Thomson Reuters.
Nowa Dyrektor Generalna UNICEF posiada licencjat z filozofii uzyskany z wyróżnieniem na Boston College oraz tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona.
Catherine Russell jest ósmym Dyrektorem Generalnym organizacji liczącej 20 tysięcy pracowników na całym świecie.
WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV
Polska przyciąga obcokrajowców
Teraz wszyscy potrzebujemy spokoju Wywiad z Julią Zahordnią Ukrainką, mieszkają
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.