Catherine Russell obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego UNICEF
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Od dziś UNICEF ma nową Dyrektor Generalną. Została nią Catherine Russell, która jako czwarta kobieta w 75-letniej historii organizacji, poprowadzi działania UNICEF.
To ogromny zaszczyt móc dołączyć do UNICEF i pomagać w kierowaniu niezwykłej pracy organizacji na rzecz dzieci w tak kluczowym momencie. W czasie, gdy miliony najmłodszych na całym świecie są dotknięte skutkami pandemii COVID-19 i innych kryzysów, UNICEF jest główną organizacją, która apeluje o ochronę ich praw i przyszłości. Nie mogę się doczekać dalszej pracy, powiedziała Catherine Russell.
Od 2020 do 2022 roku Catherine Russell pełniła funkcję Dyrektora Biura Kadr Prezydenckich w Białym Domu oraz Asystentki Prezydenta USA. W latach 2013-2017 była Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Kobiet w Departamencie Stanu USA. Na tym stanowisku zajmowała się kwestiami kobiet we wszystkich elementach polityki zagranicznej USA, reprezentowała Stany Zjednoczone w ponad 45 krajach i współpracowała z zagranicznymi rządami, organizacjami wielostronnymi i społeczeństwem obywatelskim. Była głównym architektem przełomowej strategii USA na rzecz wzmocnienia pozycji dziewcząt.
Wcześniej Catherine Russell pełniła funkcję Zastępcy Asystenta Prezydenta Baracka Obamy, Starszego Doradcy ds. Kobiet w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, Zastępcy Prokuratora Generalnego w Departamencie Sprawiedliwości oraz Dyrektora ds. Personalnych w Senackiej Komisji Sądownictwa.
Catherine Russell wykładała w Harvard Kennedy School jako stypendystka Instytutu Polityki. Pełniła również funkcję współprzewodniczącej zarządu Women's Foreign Policy Group, członka zarządu Women for Women International, członka organizacji non-profit KIVA Advisory Council oraz członka inicjatywy Trust Women fundacji Thomson Reuters.
Nowa Dyrektor Generalna UNICEF posiada licencjat z filozofii uzyskany z wyróżnieniem na Boston College oraz tytuł doktora nauk prawnych Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona.
Catherine Russell jest ósmym Dyrektorem Generalnym organizacji liczącej 20 tysięcy pracowników na całym świecie.
UNICEF i rząd Korei łączą siły,aby wspierać dzieci i młodzież uchodźczą w Polsce
WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV
Polska przyciąga obcokrajowców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.