Firma Kazar wspiera kolejne Centrum Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy
To już drugi obiekt w Polsce, po Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, w którego realizację zaangażowała się firma Kazar. We współpracy z lokalnymi samorządami i polskimi firmami wspierającymi inicjatywę w ostatnich dniach udzielono pomocy 70 tysiącom uchodźców.
– Kryzys, jakiego jesteśmy świadkami, przejmuje nas szczególnie, gdyż siedziba naszej firmy mieści się w Przemyślu, mieście położonym zaledwie 10 kilometrów od przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. Od wielu dni naszą misją jest niesienie pomocy uchodźcom. Potrzebujemy wsparcia innych firm, m.in. transportowych oraz zaangażowania wolontariuszy. Ogrom tragedii, z jaką się mierzymy, wymaga od nas wszystkich nadzwyczajnego zaangażowania – mówi Artur Kazienko, prezes firmy Kazar.
Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu to obiekt o powierzchni 12 tys. m2. Za zgodą właściciela – firmy Saller – budek został przekształcony w duży punkt recepcyjny i hub międzynarodowy, przyjmujący dary z całej Europy, które następnie trafiają do segregacji, a w dalszej kolejności są transportowane do Ukrainy. Obiekt dysponuje dziś łącznie blisko dwoma tysiącami miejsc noclegowych. Na miejscu zorganizowano punkty wsparcia doraźnego, gdzie potrzebujący mogą skorzystać z pomocy medycznej oraz zaopatrzyć się w środki higieniczne. Istnieje także punkt dla matek z dziećmi. Przez całą dobę wydawane są także posiłki.
– Robimy, co możemy, by pomagać naszym wschodnim sąsiadom, ale nieustannie prosimy o wsparcie wszystkich tych, którzy również mogą się zaangażować. Przygotowujemy grafik dla wolontariuszy, którzy przyjeżdżają z całej Polski. Spodziewamy się także chętnych do niesienia pomocy z Europy. Musimy zapewnić ciągłość obsługi strefy osobowej i zaplecza magazynowego. Konieczna jest obecność przynajmniej 150 wolontariuszy każdej doby, aby Centrum Pomocy Humanitarnej działało sprawnie. Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc, aby się do nas zgłaszali – dodaje Artur Kazienko.
Centrum Pomocy Humanitarnej w Chełmie już w najbliższych dniach będzie przyjmować potrzebujących – nawet 3 tysiące osób w ciągu doby. Zaangażowanie firm, osób prywatnych i zjednoczenie się w ostatnich krytycznych dniach pozwoliło utworzyć miejsca pomocy dla uchodźców uciekających przed wojną, których nie można zostawić w potrzebie.
– Prace w Centrum Pomocy Humanitarnej w Chełmie postępują bardzo szybko, co ogromnie mnie cieszy. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej stworzyć kolejne miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy znajdą bezpieczne schronienie. Dziś jest to nasz priorytet – mówi Karol Kazienko, dyrektor marketingu i działu kolekcji damskiej w firmie Kazar.
Przedstawiciele marki Kazar proszą o kontakt wszystkich, którzy chcą pomóc. Zapewnią nocleg wolontariuszom, którzy przyjadą i wesprą potrzebujących. Proszą także o zgłaszanie się firm transportowych (posiadających w swoich flotach autokary) oraz placówek dysponujących wolnymi miejscami dla uchodźców.
Kontakt: wolontariat@cphprzemysl.pl

UNICEF i rząd Korei łączą siły,aby wspierać dzieci i młodzież uchodźczą w Polsce

WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV

Polska przyciąga obcokrajowców
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.