Forum Koreańsko-Polskie na Krynica Forum 2023 - Informacja Prasowa
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Forum Koreańsko-Polskie na Krynica Forum 2023
Współpraca Polski i Korei – wczoraj, dzisiaj, jutro
Warszawa, 2 sierpnia 2023 r. – Od 13 do 15 września 2023 r., w ramach Krynica Forum 2023, odbędzie się Forum Koreańsko-Polskie. Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do zaprezentowania kompleksowej i dynamicznej współpracy między Polską a Koreą, a także do przedstawienia strategicznego charakteru partnerstwa. Najważniejsze wydarzenia zostały zaplanowane na 14 września.
Koreańsko-polska debata wysokiego szczebla
Podczas tegorocznego Forum Gospodarczego Korea-Polska z udziałem Prezydenta RP i Prezydenta Republiki Korei (14 lipca 2023 r.) Prezydent Andrzej Duda wyraził ogromne zadowolenie z organizacji Forum Koreańsko-Polskiego w ramach Krynica Forum 2023:
W Krynicy w sposób szczególny zostaną zaprezentowane osiągnięcia i zamierzenia, które wynikają ze współpracy strony koreańskiej i polskiej przy tworzeniu chociażby wspólnej elektrowni jądrowej, która – mamy nadzieję – zostanie zbudowana w naszym kraju. Zorganizowane zostaną spotkania dotyczące współpracy przemysłów zbrojeniowych, a także wydarzenia promujące wszelkie inwestycje koreańskie w Polsce i współpracę gospodarczą. Będzie to doskonała okazja do pokazania polskim i europejskim liderom opinii, jak blisko współpracują nasze państwa i narody, jak wiele nas łączy.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w Krynicy-Zdroju będzie debata z udziałem wybitnych gości z Korei i Polski. Uczestnicy Forum Koreańsko-Polskiego porozmawiają o współpracy zbrojeniowej, wielkich inwestycjach realizowanych w Polsce oraz o wspólnych projektach z zakresu energetyki jądrowej i transportu.
Współpraca energetyczna będzie centralnym punktem programu Forum. Planowana budowa elektrowni jądrowej – wspólne przedsięwzięcie PGE, ZE PAK i koreańskiego przedsiębiorstwa KHNP – przyczyni się do umocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Koreańczycy są w tym momencie jedynym dostawcą technologii jądrowej potrafiącym wykonać inwestycje na czas i w określonym budżecie. Zostało to udowodnione na budowie reaktorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – w skrajnie niesprzyjających warunkach klimatycznych. Kilka dni temu Koreańczycy zatwierdzili decyzję o budowie dwóch kolejnych reaktorów nowego typu u siebie. To nie są papierowe projekty, stoi za nimi doświadczenie – zarówno eksploatacyjne, jak i budowlane – komentuje dr inż. Mikołaj Oettingen, wykładowca koreańskiej KEPCO International Nuclear Graduate School, adiunkt na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który weźmie udział w Krynica Forum 2023.
Współpraca zbrojeniowa między Polską a Koreą nabiera coraz większego znaczenia. Kontrakty na zakup czołgów, haubic i samolotów dla Wojska Polskiego zawarte z koreańskimi podmiotami, stanowią ważny element współpracy obu państw w dziedzinie obronności. Jeśli chodzi o transport – Polska jest szczególnie zainteresowana koreańskimi doświadczeniami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie kolei dużych prędkości.
Polska jako atrakcyjne miejsce dla inwestorów przyciąga przedsiębiorstwa z koreańskim kapitałem. Jak podkreśla dr Oettingen: Koreańczycy inwestują u nas z myślą nie o Europie Środkowej, lecz ekspansji na całym kontynencie. Dla nas jest to ważne, ponieważ chodzi w ogromnej mierze o bardzo zaawansowane, często wręcz przełomowe technologie.
Współpraca Polski z Koreą w sprawie odbudowy Ukrainy to kolejny temat Forum Koreańsko-Polskiego. Nabrał on szczególnego znaczenia po tym, jak obydwa kraje podpisały memorandum w przedmiotowej sprawie podczas ostatniej wizyty koreańskiego przywódcy w Warszawie.
Forum będą towarzyszyć wydarzenia kulturalne, które podkreślą łączność między narodami polskim i koreańskim. Znane jest zamiłowanie Koreańczyków do polskiej muzyki i literatury, z kolei Polacy pokochali koreańską kuchnię, filmy i muzykę K-pop. Podczas Forum nie zabraknie okazji do polsko-koreańskich rozmów o fenomenie wzajemnych fascynacji w różnych obszarach kultury.
Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie: https://krynicaforum.pl/
Rejestracji na Krynica Forum 2023 można dokonać na stronie: https://krynicaforum.pl/visitor/register
O Krynica Forum
Krynica Forum to wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Krynicy-Zdroju. To platforma otwartej wymiany myśli, dyskusji na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze oraz budowania relacji na najwyższym szczeblu. Celem projektu jest wzmocnienie bezpieczeństwa, spójności społecznej oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
O organizatorze
Organizatorem Krynica Forum 2023 jest spółka Krynica Forum Sp. z o.o. Partnerem Głównym Wydarzenia jest Województwo Małopolskie. We współpracę włączają się również władze Miasta Krakowa. Nowe wydarzenie oznacza powrót międzynarodowej debaty na styku biznesu i polityki do Krynicy-Zdroju, co stanowi istotną wartość dla regionu i jego stolicy.
UNICEF i rząd Korei łączą siły,aby wspierać dzieci i młodzież uchodźczą w Polsce
WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV
Polska przyciąga obcokrajowców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.