Komunikaty PR

Forum Koreańsko-Polskie na Krynica Forum 2023 - Informacja Prasowa

2023-08-02  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Rossa
Rumour PR

Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/

Forum Koreańsko-Polskie na Krynica Forum 2023

Współpraca Polski i Korei – wczoraj, dzisiaj, jutro

 

Warszawa, 2 sierpnia 2023 r. – Od 13 do 15 września 2023 r., w ramach Krynica Forum 2023, odbędzie się Forum Koreańsko-Polskie. Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do zaprezentowania kompleksowej i dynamicznej współpracy między Polską a Koreą, a także do przedstawienia strategicznego charakteru partnerstwa. Najważniejsze wydarzenia zostały zaplanowane na 14 września.

 

Koreańsko-polska debata wysokiego szczebla

Podczas tegorocznego Forum Gospodarczego Korea-Polska z udziałem Prezydenta RP i Prezydenta Republiki Korei (14 lipca 2023 r.) Prezydent Andrzej Duda wyraził ogromne zadowolenie z organizacji Forum Koreańsko-Polskiego w ramach Krynica Forum 2023:

W Krynicy w sposób szczególny zostaną zaprezentowane osiągnięcia i zamierzenia, które wynikają ze współpracy strony koreańskiej i polskiej przy tworzeniu chociażby wspólnej elektrowni jądrowej, która – mamy nadzieję – zostanie zbudowana w naszym kraju. Zorganizowane zostaną spotkania dotyczące współpracy przemysłów zbrojeniowych, a także wydarzenia promujące wszelkie inwestycje koreańskie w Polsce i współpracę gospodarczą. Będzie to doskonała okazja do pokazania polskim i europejskim liderom opinii, jak blisko współpracują nasze państwa i narody, jak wiele nas łączy.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w Krynicy-Zdroju będzie debata z udziałem wybitnych gości z Korei i Polski. Uczestnicy Forum Koreańsko-Polskiego porozmawiają o współpracy zbrojeniowej, wielkich inwestycjach realizowanych w Polsce oraz o wspólnych projektach z zakresu energetyki jądrowej i transportu.

Współpraca energetyczna będzie centralnym punktem programu Forum. Planowana budowa elektrowni jądrowej – wspólne przedsięwzięcie PGE, ZE PAK i koreańskiego przedsiębiorstwa KHNP – przyczyni się do umocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Koreańczycy są w tym momencie jedynym dostawcą technologii jądrowej potrafiącym wykonać inwestycje na czas i w określonym budżecie. Zostało to udowodnione na budowie reaktorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – w skrajnie niesprzyjających warunkach klimatycznych. Kilka dni temu Koreańczycy zatwierdzili decyzję o budowie dwóch kolejnych reaktorów nowego typu u siebie. To nie są papierowe projekty, stoi za nimi doświadczenie – zarówno eksploatacyjne, jak i budowlane – komentuje dr inż. Mikołaj Oettingen, wykładowca koreańskiej KEPCO International Nuclear Graduate School, adiunkt na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który weźmie udział w Krynica Forum 2023.

Współpraca zbrojeniowa między Polską a Koreą nabiera coraz większego znaczenia. Kontrakty na zakup czołgów, haubic i samolotów dla Wojska Polskiego zawarte z koreańskimi podmiotami, stanowią ważny element współpracy obu państw w dziedzinie obronności. Jeśli chodzi o transport – Polska jest szczególnie zainteresowana koreańskimi doświadczeniami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie kolei dużych prędkości.

Polska jako atrakcyjne miejsce dla inwestorów przyciąga przedsiębiorstwa z koreańskim kapitałem. Jak podkreśla dr Oettingen: Koreańczycy inwestują u nas z myślą nie o Europie Środkowej, lecz ekspansji na całym kontynencie. Dla nas jest to ważne, ponieważ chodzi w ogromnej mierze o bardzo zaawansowane, często wręcz przełomowe technologie.

Współpraca Polski z Koreą w sprawie odbudowy Ukrainy to kolejny temat Forum Koreańsko-Polskiego. Nabrał on szczególnego znaczenia po tym, jak obydwa kraje podpisały memorandum w przedmiotowej sprawie podczas ostatniej wizyty koreańskiego przywódcy w Warszawie.

Forum będą towarzyszyć wydarzenia kulturalne, które podkreślą łączność między narodami polskim i koreańskim. Znane jest zamiłowanie Koreańczyków do polskiej muzyki i literatury, z kolei Polacy pokochali koreańską kuchnię, filmy i muzykę K-pop. Podczas Forum nie zabraknie okazji do polsko-koreańskich rozmów o fenomenie wzajemnych fascynacji w różnych obszarach kultury.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie: https://krynicaforum.pl/

Rejestracji na Krynica Forum 2023 można dokonać na stronie: https://krynicaforum.pl/visitor/register

 

O Krynica Forum

Krynica Forum to wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Krynicy-Zdroju. To platforma otwartej wymiany myśli, dyskusji na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze oraz budowania relacji na najwyższym szczeblu. Celem projektu jest wzmocnienie bezpieczeństwa, spójności społecznej oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

O organizatorze

Organizatorem Krynica Forum 2023 jest spółka Krynica Forum Sp. z o.o. Partnerem Głównym Wydarzenia jest Województwo Małopolskie. We współpracę włączają się również władze Miasta Krakowa. Nowe wydarzenie oznacza powrót międzynarodowej debaty na styku biznesu i polityki do Krynicy-Zdroju, co stanowi istotną wartość dla regionu i jego stolicy.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Polityka zagraniczna Polska przyciąga obcokrajowców Biuro prasowe
2024-04-16 | 01:00

Polska przyciąga obcokrajowców

Życie poza granicami swojego kraju zazwyczaj niesie ze sobą wiele wyzwań, ale niekiedy również otwiera nowe możliwości rozwoju. Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wymaga
Polityka zagraniczna Teraz wszyscy potrzebujemy spokoju Wywiad z Julią Zahordnią Ukrainką, mieszkają
2024-02-28 | 12:00

Teraz wszyscy potrzebujemy spokoju Wywiad z Julią Zahordnią Ukrainką, mieszkają

O swoich obserwacjach opowiada Julia Zahorodnia, która jest Ukrainką, ale mieszka w Polsce od dziewięciu lat. Julia mówi po polsku, studiuje tutaj i pracuje, prowadzi normalne
Polityka zagraniczna Zachodnia Ukraina: Analiza Sytuacji Gospodarczej i Inwestycyjnej
2023-12-28 | 11:00

Zachodnia Ukraina: Analiza Sytuacji Gospodarczej i Inwestycyjnej

Warsaw Enterprise Institute przedstawił raport poświęcony sytuacji gospodarczej i inwestycyjnej w zachodnich obwodach Ukrainy. Celem raportu ekspertów z WEI jest dostarczenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.