Komunikaty PR

Indie uruchamiają program Atmanirbhar Bharat

2020-08-06  |  13:40

Indie ogłosiły specjalny program rozwoju gospodarki, który ma złagodzić skutki wywołane przez COVID-19. Zapoczątkowany przez premiera, Narendra Modi pakiet ma pomóc w odbudowie indyjskiej gospodarki, zapewniając większą niezależność w budowaniu silnego państwa. Dzięki programowi Atmanirbhar Bharat, Indie chcą stać się samowystarczalnym krajem.

Premier Indii, Narendra Modi zdeklarował, że głównym celem programu będzie osiągniecie większej niezależności, a gospodarka oraz infrastruktura będą kluczowymi elementami dla odbudowy kraju. Oprócz tych dwóch filarów, pakiet koncertuje się również na wytwarzaniu innowacyjnych systemów opartych na technologii, dynamicznej demografii oraz popycie.

Nowy program ma przynieść korzyści zarówno rolnictwu oraz sektorowi MŚP, a podjęte działania moją również mieć wpływ na życie zwykłych obywateli poprzez m.in. zwiększenie inwestycji w ochronę zdrowia czy dostosowanie edukacji do technologii online.

Nowy program Indii ma być bodźcem do reform i zmiany sposobu zarządzania. Samowystarczalność nie oznacza jednak odcięcia się od reszty świata. Premier Modi zaznacza, że niezależność Indii ma „stworzyć nowe możliwości dla kraju i jego mieszkańców”. Zapowiadany pakiet gospodarczy wyniesie około 10 proc. PKB Indii.

Globalny lider w dostarczaniu aplikacji

W ramach programu Atmanirbhar Bharat realizowane są również specjalne konkursy, mające na celu rozwinięcie potencjału lokalnych przedsiębiorstw oraz start-upów. Korzystając z ich doświadczeń oraz wiedzy, Indie chcą stać się globalnym liderem w dostarczaniu innowacyjnych aplikacji i platform, które znajdą swoje zastosowanie w biznesie, edukacji czy rozrywce.

- Młodzi Hindusi doskonale radzą sobie w dostarczaniu rozwiązań technologicznych w różnych sektorach. Obecnie widzimy ogromne zainteresowanie i entuzjazm wśród krajowych startupów w zakresie innowacji, rozwoju i promocji krajowych aplikacji. – powiedział Tsewang Namgyal, ambasador Indii w Polsce.

Dla rozwoju najnowszych technologii, Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych wraz z Atal Innovation Mission ogłosiły wyzwanie skierowane do społeczności start-upowej - Aatmanirbhar Bharat App Innovation Challenge, które będzie składać się z dwóch części. Pierwsza z nich odnosi się do promocji istniejących aplikacji, mających potencjał do wykorzystania na zagranicznych rynkach. Natomiast druga gałąź wyzwania ma zapewnić pomoc w tworzeniu nowych projektów wykorzystujących technologie mapowania twarzy, zdjęcia satelitarne czy tłumaczenia mowy w czasie rzeczywistym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Polityka zagraniczna Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona Biuro prasowe
2020-10-20 | 15:00

Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona

Eksperci polityki wschodniej w trakcie debaty w Galerii Delfiny, zgodzili się, że mimo różnic jakie dzielą polskie obozy polityczne temat Wschodu jest kluczowy dla naszego
Polityka zagraniczna Czy koronawirus wpłynie na Polexit?
2020-04-21 | 14:00

Czy koronawirus wpłynie na Polexit?

Chyba nie ma osoby, która by nie odczuła, jak duży wpływ na gospodarkę ma koronawirus. Ogólnoświatowa recesja jest już faktem i wiadomo, że pieniędzy i pracy na rynkach
Polityka zagraniczna Operacja Wuhan, czyli walka z epidemią po chińsku.
2020-01-28 | 13:00

Operacja Wuhan, czyli walka z epidemią po chińsku.

11 milionów ludzi odciętych od świata Nieczynne lotniska i dworce, zawieszona komunikacja miejska: metro, promy, autobusy – władze Chin podjęły decyzję o całkowitym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Transport

Polska liderem w produkcji autobusów elektrycznych. Nowy rządowy program pozwoli kupić je z 80-procentowym dofinansowaniem

Po ulicach ponad 20 polskich miast jeździ blisko 350 autobusów elektrycznych. Ich liczba sukcesywnie rośnie, a samorządy coraz częściej decydują się na zakup takich pojazdów. Wynika to, po pierwsze, z proekologicznych trendów, a po drugie – z ustawowego wymogu, zgodnie z którym do 2028 roku powinny one wykazać minimum 30-proc. udział autobusów elektrycznych we flocie. Od przyszłego roku ruszy rządowy program, który pozwoli samorządom na zakup takich pojazdów z 80-proc. dofinansowaniem. MAN Truck & Bus uruchomił właśnie w swojej fabryce pod Starachowicami seryjną produkcję elektrycznych autobusów, które zostały zaprojektowane właśnie z myślą o miejskiej mobilności.

Finanse

Rząd planuje nowe obciążenia podatkowe dla ponad 40 tys. firm. Dla wielu z nich może to oznaczać koniec działalności

Ponad 40,5 tys. działających w Polsce spółek komandytowych musi się liczyć od początku przyszłego roku z dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Resort finansów w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z optymalizacją podatkową zamierza obłożyć je 19-proc. CIT-em, co razem z podatkiem PIT od dywidendy pobieranym od wspólników złoży się na łączną daninę rzędu 34,4 proc. – To pogorszy konkurencyjność polskich przedsiębiorstw wobec zagranicznych podmiotów – uważa ekspert podatkowy TPA Poland.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

W Żabce wystartował pilotaż zbiórki plastiku. Powstaną z niego butelki wody marki własnej

W skali UE konsumenci zużywają około 46 mld plastikowych butelek rocznie, a każdy Europejczyk generuje ok. 31 kg śmieci z plastiku, z których tylko 1/3 trafia do ponownego przetworzenia. Również w Polsce do recyklingu trafia stosunkowo niewielki odsetek plastikowych odpadów, a 1/3 jej mieszkańców w ogóle nie segreguje śmieci. Dlatego też Żabka chce promować proekologiczne nawyki i startuje z akcją zbiórki plastikowych butelek, za które będzie nagradzać klientów dodatkowymi punktami w programie lojalnościowym. Plastikowe odpady zwrócone do sklepów Żabka posłużą do produkcji nowych, pochodzących w 100 proc. z recyklingu butelek na wodę mineralną.

 

Problemy społeczne

Wzrost zachorowań na cukrzycę. Nawet milion Polaków może być niezdiagnozowanych, a w dobie pandemii coraz trudniej dostać się do lekarza

Z cukrzycą zmaga się około 422 mln osób na całym świecie, w tym blisko 3 mln w Polsce. To według WHO pierwsza niezakaźna epidemia. – Na całym świecie obserwujemy wzrost zachorowań, podobnie w Polsce. Mamy wiele przypadków niezdiagnozowanej cukrzycy, co może się wiązać z niechęcią Polaków do wykonywania badań – mówi Anna Śliwińska z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Według raportu „Cukrzyca – niewidzialna pandemia”  przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden 1/3 respondentów w ciągu ostatnich trzech lat nie sprawdziła poziomu cukru we krwi. W dobie koronawirusa dostępność lekarzy specjalistów jest ograniczona – tak uważa 60 proc. badanych.