Komunikaty PR

Wybory parlamentarne w USA – czy Demokraci stracą większość w Kongresie?

2022-11-07  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Vision Group
Vision Group

Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
visiongroup|visiongroup.pl| |visiongroup|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl

Wybory parlamentarne w USAczy Demokraci stracą większość w Kongresie?

 

Już 8 listopada w tzw. wyborach połówkowych Amerykanie zdecydują o wyborze członków Izby Reprezentantów (izby niższej Kongresu) oraz ponad jednej trzeciej spośród 100 senatorów (izba wyższa). Wybory odbywają się w środku kadencji prezydenckiej, dlatego określane są mianem połówkowych (ang. midterm elections). Obok głównego wyścigu równolegle w większości stanów odbywają się wybory do organów władz stanowych, w tym gubernatorów. Tendencje sondażowe wskazują, że szala parlamentarnych zmagań przechyla się znacząco na korzyść Republikanów. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili oszacować, jak mogą rozstrzygnąć się tzw. wybory połówkowe.

                                                                                                                                      

Tegoroczne wybory w Stanach podobnie, jak w wielu innych częściach świata zdominują tematy gospodarcze. Wynika to przede wszystkim z wysokiej inflacji utrzymującej się na poziomie 8%. Pomimo pozytywnego trendu spadkowego odczyty te są wciąż alarmujące dla amerykańskiej opinii publicznej. Problemy te w naturalny sposób obciążają Partię Demokratyczną, z której wywodzi się urzędujący prezydent Joe Biden. Zarówno sondaże, jak i aktualne kłopoty z kondycją gospodarki pozostają mało optymistyczne dla jego stronnictwa. Widmo recesji powoduje, że Amerykanie skłaniają się ku skupieniu na problemach wewnętrznych, co sprzyja nastrojom prorepublikańskim. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że prawdopodobieństwo uzyskania przez Demokratów większości w Izbie Reprezentantów wynosi 12,5%, a w Senacie 10%.

 

Republikanie wracają do gry

Porażka wyborcza Donalda Trumpa i spór wokół uznania wyników wyborów prezydenckich znacząco podniosły temperaturę sporu politycznego za oceanem. Głęboka polaryzacja oraz niechęć do ówczesnej polityki republikańskiego prezydenta nie sprzyjała notowaniom partii. Odwrócenie trendu przyniosły ciosy wymierzone w koniunkturę ekonomiczną. Skutki kryzysu zdrowotnego połączone z kryzysem surowcowym na tle europejskich napięć geopolitycznych sprawiły, że przez ostatnie pół roku znacząco urosła w siłę grupa przeciwników obecnej polityki Waszyngtonu. Amerykanie z trudem przyjmują skutki gospodarczego spowolnienia, a receptą na to wydaje się silnie konserwatywny program Partii Republikańskiej. Eksperci podkreślają, że w przypadku przejęcia kontroli nad Kongresem dużo łatwiej będzie im kontrolować i prowadzić kampanię prezydencką przed wyborami w 2024 roku. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że prawdopodobieństwo uzyskania przez Republikanów większości w Izbie Reprezentantów wynosi 95,2%, a w Senacie 70,4%.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Vision Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Polityka zagraniczna Polska przyciąga obcokrajowców Biuro prasowe
2024-04-16 | 01:00

Polska przyciąga obcokrajowców

Życie poza granicami swojego kraju zazwyczaj niesie ze sobą wiele wyzwań, ale niekiedy również otwiera nowe możliwości rozwoju. Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wymaga
Polityka zagraniczna Teraz wszyscy potrzebujemy spokoju Wywiad z Julią Zahordnią Ukrainką, mieszkają
2024-02-28 | 12:00

Teraz wszyscy potrzebujemy spokoju Wywiad z Julią Zahordnią Ukrainką, mieszkają

O swoich obserwacjach opowiada Julia Zahorodnia, która jest Ukrainką, ale mieszka w Polsce od dziewięciu lat. Julia mówi po polsku, studiuje tutaj i pracuje, prowadzi normalne
Polityka zagraniczna Zachodnia Ukraina: Analiza Sytuacji Gospodarczej i Inwestycyjnej
2023-12-28 | 11:00

Zachodnia Ukraina: Analiza Sytuacji Gospodarczej i Inwestycyjnej

Warsaw Enterprise Institute przedstawił raport poświęcony sytuacji gospodarczej i inwestycyjnej w zachodnich obwodach Ukrainy. Celem raportu ekspertów z WEI jest dostarczenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.