Wyścig prezydencki we Francji – kto wejdzie do drugiej tury?
Biuro Prasowe Unibet w Polsce
ul. Woronicza 31 lok. 254
02-640 Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, Francuzi zdecydują, kto wejdzie do finałowego starcia o fotel prezydencki. Faworytami przed pierwszą turą są Emmanuel Macron – ze średnim sondażowym poparciem na poziomie 27% i Marine Le Pen – 22%. Na kolejnych miejscach plasują się Jean-Luc Mélenchon – 16% i Éric Zemmour – 10%. Pozostali kandydaci osiągają w badaniach jednocyfrowe wyniki. Pierwszy etap kampanii dobiega końca, a emocje w Pałacu Elizejskim sięgają zenitu. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili oszacować najbardziej prawdopodobne scenariusze wyborczego rozstrzygnięcia.
Niezmiennie od początku wyścigu na czele peletonu znajduje się urzędujący prezydent Emmanuel Macron. Osiągana przez niego średnia sondażowa pozostawia kontrkandydatów wyraźnie w tyle. Według ekspertów na utrwalenie jego poparcia ma również aktualna sytuacja geopolityczna w Europie Wschodniej. Takie zdarzenia zwykle konsolidują wyborców wokół władz. Macron jest faworytem nie tylko w pierwszej turze, ale również wysoce prawdopodobnym zwycięzcą drugiej. Na jego popularność wpływa również znaczące zaangażowanie w wysiłki dyplomatyczne związane z obecnym kryzysem. Skutecznie pozycjonuje się na międzynarodowego rozjemcę, pośrednicząc w negocjacjach między stronami konfliktu. Postawa ta została ciepło przyjęta przez Francuzów. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że prawdopodobieństwo ostatecznej wygranej w wyborach prezydenckich przez Emmanuela Macrona wynosi 83,3%.
Czy Marine Le Pen ma szanse odebrać Macronowi drugą kadencję?
Wśród analityków panuje konsensus, że jedynym kontrkandydatem czysto teoretycznie zdolnym do podjęcia rękawicy jest Marine Le Pen – przewodnicząca silnie prawicowej partii Zjednoczenie Narodowe. Stanowi wyraźną przeciwwagę ideologiczną dla socjalliberalnego zaplecza Macrona. Jej charakterystyczne, eurosceptyczne poglądy i konserwatywna wizja Francji przekonała do siebie rzeszę niezadowolonych Francuzów. Jako kontrowersyjna i odróżniająca się od pozostałych kandydatów polityk wyraźnie wyprzedza w sondażach znacznie mniej popularnego Mélenchona, jednak jako kandydatka o radykalnych poglądach ma niewielkie szanse, by pokonać Macrona w drugiej turze. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że prawdopodobieństwo wygranej wyborów prezydenckich przez Marine Le Pen wynosi 21,1%.
Pozostali kandydaci i marzenia o prezydenturze
Ze względu na wyraźną dominację dwójki czołowych kandydatów analitycy przychylają się do opinii, że reszta uczestników wyborczego wyścigu ma niewielkie szanse, by dostać się do drugiej tury i jeszcze mniejsze, by wprowadzić się do Pałacu Elizejskiego. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że Jean-Luc Mélenchon ma 1% szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Co ciekawe, wypadający słabiej w sondażach Éric Zemmour cieszy się większą przychylnością analityków, którzy szanse na jego sukces w wyborach oceniają na 1,2%.

UNICEF i rząd Korei łączą siły,aby wspierać dzieci i młodzież uchodźczą w Polsce

WYBORY PREZYDENCKIE W USA: CO CZEKA AMERYKĘ I ŚWIAT? KOLEKCJA FILMÓW OD ARTE.TV

Polska przyciąga obcokrajowców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.