Ponad 400 biur rachunkowych przeszkolonych z KSeF
Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) przeszkoliła już ponad 400 biur rachunkowych w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF”. Biura partnerskie otrzymały prestiżowe certyfikaty Ministerstwa Finansów, co stanowi początek szerszej kampanii edukacyjnej, która teraz ma być kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców.
Bądź gotowy na KSeF
„Bądź gotowy na KSeF” realizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. To kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do przedsiębiorców i biur rachunkowych. W projekcie przewidziano szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.
Od 1 lipca 2024 roku e-faktury staną się obowiązkowe dla podatników VAT, zaś dla osób zwolnionych termin ten przypada na 1 stycznia 2025 roku. Wprowadzenie KSeF dotknie większości przedsiębiorców, a odpowiedzialność za jego wdrożenie spoczywa na właścicielach firm, niezależnie od tego, czy korzystają z usług biura rachunkowego czy rozliczają się samodzielnie.
Nasze działania edukacyjne są odpowiedzią na zbliżający się termin wprowadzenia obowiązkowych e-faktur. Zaczęliśmy od przeszkolenia biur rachunkowych, a teraz chcemy dotrzeć bezpośrednio do przedsiębiorców, dlatego oferujemy im bezpłatne szkolenia pomagające w przygotowaniu się do zmian. Chcemy, aby każdy zainteresowany był gotowy na KSeF, dlatego w naszym programie oferujemy certyfikaty Ministerstwa Finansów. Uczestnicy otrzymują także gotowe oprogramowanie i wsparcie edukacyjne – mówi Anita Gołębiewska, przedstawicielka OSCBR.
Pierwsze certyfikaty
7 listopada w Urzędzie Miasta w Legionowie, podczas inauguracyjnego wydarzenia programu „Bądź gotowy na KSeF” dla przedsiębiorców, biurom partnerskim OSCBR zostały wręczone pierwsze certyfikaty. Ad Finance Consulting Anna Wojtko oraz All-Ex Biuro Księgowe Doradztwo Podatkowe Alicja i Waldemar Jabłońscy odebrali wyróżnienia, rozpoczynając tym samym proces edukacji przedsiębiorców w obszarze KSeF. Wydarzenie poprowadziła Anita Gołębiewska, dostarczając istotne informacje dla uczestników oraz dzieląc się wiedzą i narzędziami do obsługi e-faktur. Szkolenia będą się odbywać w całej Polsce. Najbliższe planowane jest na 28 listopada w Łomży oraz 4 grudnia w Nieporęcie.
Gdzie znaleźć wsparcie?
Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania e-faktur oraz zmian wynikających z wprowadzenia KSeF, a także opis programu szkoleniowego „Bądź Gotowy na KSeF” dla biur rachunkowych, dostępne są na stronie: https://lp.oscbr.pl/ksef.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.