Postęp prac na budowie zaplecza taboru Spółki Koleje Dolnośląskie S.A.
W Legnicy trwa rozbudowa zaplecza technicznego do obsługi i serwisowania taboru Spółki Koleje Dolnośląskie S.A. Obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Pomimo zimowej aury prace budowlane postępują.
W ramach podpisanej rok temu umowy, powstaje obiekt, który będzie służyć jako zaplecze techniczne. Nowy budynek zostanie dobudowany do już istniejącej i użytkowanej hali serwisu taboru. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która ma doświadczenie w tego typu inwestycjach - w ubiegłym roku zakończyła podobny projekt dla Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu.
- Na budowie trwają roboty dachowe, instalacyjne, elektryczne, a także torowe. Rozpoczęliśmy montaż ślusarki okiennej oraz konstrukcji systemu odciągu spalin. Równocześnie realizujemy roboty żelbetowe związane z betonowymi kanałami rewizyjnymi, a także prace tynkarskie wewnątrz. – powiedział Robert Zawadzki, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana.
Prace budowlane realizowane są przy ulicy Pątnowskiej 1 w Legnicy, tuż obok funkcjonującego zakładu i hali serwisowej Kolei Dolnośląskich, w sąsiedztwie czynnych torów kolejowych. Do wykonania torów dojazdowych wykorzystanych zostanie 5190 metrów bieżących szyn, 1600 ton kruszywa, a także ponad 1300 podkładów pod szyny.
- W najbliższym czasie rozpoczniemy układanie płytek w hali myjni, a także zabezpieczanie żywicą kanałów serwisowych. Dodatkowo szykujemy się do montażu bram i drzwi, a także wykonania posadzek przemysłowych. – dodał Robert Zawadzki.
O inwestycji
Nowoczesne zaplecze techniczne podzielone będzie na trzy hale z pięcioma torami przejazdowymi o długości do 110 m.b. Pierwszą z nich będzie hala myjni automatycznej, drugą hala napraw, w której znajdą się trzy tory z kanałami rewizyjnymi, a trzecią część stanowić będzie hala tokarki podtorowej.
Nad halą myjni zlokalizowane zostanie zaplecze socjalno-biurowe. Nowy obiekt będzie mieć niemal 14 metrów wysokości, a powierzchnia całkowita wyniesie ponad 6500 m2.
Na terenie inwestycji powstanie także zbiornik podziemny na paliwo wraz z dystrybutorem, wiata magazynowa o powierzchni 140 m2, niezbędna infrastruktura techniczna, tereny zielone, a także 28 miejsc parkingowych. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.