Komunikaty PR

Praca na łonie natury. 4 wskazówki, jak się do niej przygotować

2023-08-18  |  01:00
Biuro prasowe

Kiedy za oknem lato w pełni, aż szkoda siedzieć w domu czy w pracy. W słoneczne, ciepłe dni warto przenieść swoje biuro na zewnętrz. Wato jednak zapewnić sobie odpowiednie warunki do działania. Jak zachować produktywność podczas pracy na łonie natury? Podpowiadamy.

 

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to najlepsze co możemy zrobić dla swojego ciała i umysłu. Przede wszystkim obcowanie z naturą korzystnie wpływa na samopoczucie. Przebywanie pośród malowniczych okoliczności przyrody i oddychanie świeżym powietrzem pomaga się odstresować, a także dobrze wpływa na koncentrację i kreatywność. Ponadto niweluje napięcia, obniża ciśnienie tętnicze krwi i działa kojąco. Osoby, które regularnie spędzają czas na łonie natury, mają lepszą odporność i więcej energii do działania. Aby jednak móc pracować na zewnątrz, warto wcześniej odpowiednio się do tego przygotować.

 

Zaplanuj swoją pracę

 

Dobry plan to podstawa! Zanim wyjdziesz na zewnątrz, szczegółowo zaplanuj swój dzień pracy. Określ główne zadania, które musisz wykonać i wyznacz najważniejsze cele. Najlepszym sposobem na zachowanie produktywności przez kilka godzin pracy jest podział obowiązków na kilka mniejszych bloków, między którymi następują krótkie przerwy. Brak przerw w pracy negatywnie wpływa na jej jakość. Badania wyraźnie pokazują, że regularne przerwy poprawiają koncentrację i samopoczucie.

 

Możesz pracować w systemie 50/10, czyli 50 minut obowiązków i 10 minut przerwy, bądź 25/5, co oznacza 25 minut pracy, po której następuje krótka, pięciominutowa przerwa. Podczas odpoczynku od zadań zawodowych przejdź się na krótki spacer, wykonaj kilka ćwiczeń lub przekąś coś dobrego.

 

Znajdź ustronne miejsce

 

Balkon w bloku obok ruchliwej ulicy w centrum miasta czy ustronna polana usytuowana między lasem a rzeką? Wybór jest prosty! Aby z pełni skorzystać z tego, co oferuje natura, warto wybrać miejsce oddalone od miejskiego zgiełku – takie, w którym króluje cisza. W spokojnej okolicy łatwiej utrzymać skupienie i zachować pełną produktywność.

 

Unikaj rozpraszaczy

 

Powiadomienia nieustannie pojawiające się na ekranie telefonu czy laptopa rozpraszają. Po przeczytaniu komunikatu ciężko wrócić do wykonywanego wcześniej zadania. W efekcie tracimy cenny czas, jesteśmy mniej produktywni i ostatecznie robimy mniej, niż sobie założyliśmy.

 

Zanim zaczniesz pracę na łonie natury, koniecznie wyłącz powiadomienia we wszystkich sprzętach. Postaraj się maksymalnie skupić na pracy. Dzięki temu wykonasz ją szybciej.

 

Zabierz ze sobą źródło zasilania

 

Rozładowany sprzęt to najgorsza  rzecz, jaka może się przytrafić podczas pracy w terenie. Dlatego zanim wybierzesz się w plener, odpowiednio zabezpiecz się na taką ewentualność. Pełne naładowanie laptopa czy telefonu może nie wystarczyć – zwłaszcza jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie korzystania z tych urządzeń niemal przez cały czas. Dla większego bezpieczeństwa zabierz ze sobą przenośną stację zasilania, która dostarczy Ci niezbędnej energii zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

 

– Dzięki przenośnej stacji zasilania możesz stworzyć pełnoprawne biuro – z tą różnicą, że w plenerze – mówi Piotr Kuźniarski z EcoFlow. – Dobrym wyborem jest ważący niespełna 3,5 kg model River 2. Stacja ma moc wyjściową 300 W, którą można zwiększyć do 600 W, dzięki technologii X-Boost. Urządzenie jest w stanie naładować laptopa 4 razy bądź smartfona aż 23 razy.

 

A co, kiedy stacji zabraknie energii? – Wówczas można naładować ją za pomocą dedykowanego zestawu paneli słonecznych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych osiągniemy 100% naładowania już w 3 godziny – wyjaśnia Piotr Kuźniarski.

 

Praca na łonie natury to z pewnością pomysł wart rozważenia. Aby zachować pełną produktywność i cieszyć się świetnymi efektami swoich działań, warto zaplanować swoje obowiązki, znaleźć ustronne miejsce, wyłączyć powiadomienia w telefonie i zadbać o możliwość korzystania ze sprzętów elektronicznych w każdym miejscu i czasie. Odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje Biuro prasowe
2025-04-30 | 06:00

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Wyniki badania płacowego Mercer Total Remuneration Survey (TRS) 2024 dostarczają cennych informacji na temat aktualnych zmian na rynku wynagrodzeń w Polsce. W 2024 roku zauważono kilka
Praca Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie
2025-04-17 | 13:00

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Debatą byłych ministrów pracy zakończyło się premierowe EFNI Wiosna zorganizowane przez Konfederację Lewiatan pod hasłem „Przyszłość pracy, praca przyszłości”.
Praca Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
2025-04-10 | 17:00

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

1/3 firm w Polsce przekazuje benefity pozapłacowe  dla pracowników na Wielkanoc. Jest a to druga najbardziej popularna okazja w roku (po świętach Bożego Narodzenia)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.