Komunikaty PR

Prawidłowa wentylacja w pomieszczeniach - dlaczego warto o niej pamiętać?

2023-08-18  |  10:00

W dzisiejszych czasach, kiedy troska o zdrowie i komfort staje się priorytetem, rola wentylacji w pomieszczeniach nabiera szczególnego znaczenia. W miarę, jak miejsca zamieszkania, nauki czy pracy stają się coraz lepiej izolowane i energooszczędne, pojawia się inne wyzwanie - spada naturalna wymiana powietrza. Naprzeciw tych problemów wychodzi firma VELUX Commercial. 

  

Codzienna wentylacja - poprawia komfort życia 

  

Prawidłowa wentylacja jest kluczowym elementem utrzymania zdrowego środowiska wewnątrz pomieszczeń. Wśród jej zalet wymienić można: 

  • redukcję zanieczyszczeń - w wentylowanych pomieszczeniach jest więcej tlenu, a mniej dwutlenku węgla i szkodliwych zanieczyszczeń; 

  • odprowadzanie wilgoci - wentylacja pozwala na regulowanie poziomu wilgoci, redukuje ją, a tym samym zmniejsza ryzyko np. rozwinięcia się zagrzybienia na ścianach czy zawilgocenia; 

  • zapewnia świeże powietrze - jak pokazują liczne badania występowanie Sick Building Syndrome (czyli chorowanie mieszkańców przy długim przebywaniu wewnątrz domu, bez występowania innych zewnętrznych czynników) ma duży związek z wentylacją i zazwyczaj pojawia się w zbyt szczelnych budynkach. 

  

Nie ma więc wątpliwości co do tego, że wentylacja jest ważna. Najprostszą metodą, stosowaną w wielu prywatnych lokalach, jest po prostu otwieranie okien, ale nie zawsze jest to wygodne czy skuteczne w budynkach publicznych, szkołach, biurach, magazynach - zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. W takich miejscach świetliki modułowe mogą okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem. Produkty marki VELUX Commercial, oprócz umożliwienia naturalnego dopływu światła dziennego, są także wyposażone w elektrycznie sterowane moduły wentylacyjne. To oznacza, że możemy cieszyć się świeżym powietrzem bez potrzeby wychodzenia z pomieszczenia czy ręcznego otwierania okien. 

  

Naturalna wentylacja przez dach dzięki świetlikom modułowym VELUX Commercial 

  

Nowoczesne rozwiązania idą o krok dalej, oferując także możliwość naturalnej wentylacji przez dach z uwzględnieniem wygody użytkowników. Dzięki zastosowaniu czujników deszczu i wiatru, moduły wentylacyjne mogą działać w sposób automatyczny i dostosowywać się do panujących warunków zewnętrznych. To duże ułatwienie, pozwalające na precyzyjną kontrolę przepływu powietrza poprzez elektroniczne sterowniki. Do wyboru użytkowników są dwa systemy inteligentnego zarządzania - VELUX io-homecontrol lub Open System. 

  

Wentylacja w pomieszczeniach to kwestia, o której warto pamiętać. Dzięki zastosowaniu świetlików modułowych można nie tylko dostarczyć odpowiednią ilość promieni słonecznych, ale także cieszyć się świeżym powietrzem. To nie tylko przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowników, ale również pozytywnie wpływa na ich jakość życia i zdrowie. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.