Komunikaty PR

Prawie co dziesiąte ogłoszenie o pracę w branży IT dotyczy obszaru QA

2022-09-27  |  10:25
Biuro prasowe
Kontakt

Ewa Malicka
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

Według raportu międzynarodowej firmy Evolution już ¼ Polaków myśli o zmianie branży na IT. Natomiast 30 proc. ankietowanych bierze pod uwagę obszar Testingu (QA), co ciekawe czystym programowaniem zainteresowanych jest 19 proc. ankietowanych. Jak wynika z danych No Fluff Jobs, 9 proc. ogłoszeń publikowanych w tym serwisie, dotyczy obszaru Testingu, natomiast 1,5 proc. ofert skierowanych jest do juniorów QA.

Jak wynika z danych No Fluff Jobs, w okresie od stycznia do września 2022 roku 9 proc. opublikowanych w tym serwisie ogłoszeń dotyczyło kategorii Testing. Jednocześnie 16 proc. ze wszystkich ofert skierowanych było do juniorów różnych kategorii, a już 1,5 proc. do juniorów QA.

Obszar Testingu jest coraz częściej wybierany przez osoby bez doświadczenia w IT, a które chciałyby wejść w tę branżę. Jest to spowodowane nie tylko nieco niższym progiem edukacyjnym wejścia w ten obszar, ale również faktem, że specjalizacja QA łączy w sobie wiele kompetencji, które mogą być dobrym fundamentem w zdobywaniu doświadczenia w innych kategoriach. Widząc zainteresowanie tym obszarem, ale również nasze potrzeby, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i organizujemy całkowicie darmowy bootcamp online, po którym najlepsi uczestnicy znajdą u nas zatrudnienie na stanowiskach QA. Wszystkich zainteresowanych udziałem w  Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy do zapisów, które będą trwały do 3 października –  komentuje Konrad Bromiński, Senior HR Manager z Evolution.

Junior QA zarobi od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT

Mediany górnych i dolnych widełek wynagrodzeń QA w przypadku umów B2B (kontrakt) wyglądają następująco: poziom junior od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT, mid od 12 do 18 tys. złotych netto + VAT i senior od 17 do 23,5 tys. złotych netto + VAT. Natomiast w przypadku umów o pracę: junior od 5 do 8 tys. złotych brutto, mid od 10 do 14,5 tys. złotych brutto i senior od 14 do 19 tys. złotych brutto

Ważne są zdolności komunikacyjne i znajomość języków programowania

Jedne z najczęściej wymienianych kompetencji, jakich oczekują pracodawcy od kandydatów to znajomość języka angielskiego, zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów. Jeśli chodzi o języki, w ofertach najczęściej pojawiają się sql, java, python, javascript oraz znajomość oprogramowania Jira.

Quality Assurance Automation Bootcamp

Quality Assurance Automation Bootcamp jest dla ambitnych osób, które chcą nauczyć się podstaw testowania, automatyzacji testów oraz najlepszych narzędzi i frameworków, które dadzą im solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w Quality Assurance Automation.  Uczestnicy mogą liczyć na wiele angażujących wykładów na żywo i ciekawych zadań domowych. Wszyscy otrzymają też wsparcie od doświadczonych inżynierów QA, którzy pokażą im odpowiednie kierunki rozwoju i będą ich wspierać w tej podróży.

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia bootcampu, a  uczestnicy, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w trakcie nauki, otrzymają propozycję dołączenia do zespołu Evolution jako specjaliści Quality Assurance.

Nauka w ramach bootcampu będzie trwała od 24 października do 16 grudnia

Osoby zainteresowane udziałem w Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy na stronę wydarzenia.

Kontakt:

Jacek Mrzygłód Employer Branding and Communications Lead Evolution Poland

tel. +48 785 407 134

jmrzyglod@evolution.com 

 www.evolution.com

 

Karolina Krzeska CEO Rocket Science Communications

tel. +48 785 857 662 

karolina.krzeska@rocketscience.com.pl

www.rocketscience.com.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej Biuro prasowe
2025-07-08 | 06:00

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

W dobie rosnących wymagań jakościowych w przemyśle lotniczym, szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100 staje się nie tylko atutem, ale wręcz
Praca Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji
2025-06-23 | 09:40

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Rynek pracy w Polsce nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb gospodarki, społeczeństwa oraz kierunków rozwoju technologicznego. Choć
Praca Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
2025-06-20 | 11:00

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Szanowni Państwo, jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców razem z Panią Posłanką Izabelą Bodnar zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Handel

Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.