Komunikaty PR

FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w Internecie

2023-03-06  |  10:30
Biuro prasowe

FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do dynamicznego wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na rozwój platformy technologicznej do zarządzania treścią w sieci. Głównym celem FORIGI jest dalsze skalowanie biznesu i rozwój wspomnianej platformy. 

- FORIGI powstała, aby wspierać firmy i osoby fizyczne w zarządzaniu reputacją i ochroną prywatności cyfrowej. Wolność słowa nie może oznaczać zgody na mowę nienawiści, zamieszczanie nieprawdziwych informacji i opinii, zniesławienie, naruszanie dóbr osobistych, czy praw majątkowych. Naszym głównym celem jest jak najszybsze zminimalizowanie szkody i uzyskanie oczekiwanego efektu, czyli usunięcia nielegalnych treści. Warto podkreślić, że rozwiązujemy sprawy bez postępowania sądowego w kilka godzin od zgłoszenia. Nasze działania nie wykluczają postępowania sądowego i uzyskania zadośćuczynienia lub odszkodowania, ale z pewnością minimalizują straty wizerunkowe pokrzywdzonego – komentuje Magdalena Maruszczak, założycielka i prezes FORIGI.

Od stycznia 2023 roku FORIGI aktywnie skaluje biznes. W tym okresie spółka pozyskała ponad 10 klientów z różnych branż – nowe technologie, gaming, budownictwo, IT, farmacja oraz nieruchomości. Rozwój platformy technologicznej został sfinansowany przez inwestorów, którzy na bieżąco pomagają w doskonaleniu oferty i sprzedaży usług. Platforma technologiczna FORIGI umożliwia spersonalizowaną obsługę klienta, monitoring w czasie rzeczywistym oraz natychmiastowe podejmowanie niezbędnych działań.

- Badania wskazują, że zarówno klienci, pracownicy, jak i kontrahenci wnikliwie czytają opinie na temat danej osoby czy firmy w Internecie. Informacje, które w ten sposób pozyskują bezpośrednio wpływają na reputacje i wizerunek, a w konsekwencji przekładają się na kondycję biznesu i możliwość generowania przychodów. Dlatego szybkość działania w ochronie prywatności cyfrowej jest kluczowa – tłumaczy Magdalena Maruszczak.

FORIGI bezpośrednio kontaktuje się z serwisami, na których pojawiają się bezprawne treści i na podstawie regulaminów oraz odpowiednich przepisów prawa – rozpoczyna proces ich usunięcia. Pozyskany w ten sposób materiał może być dowodem w przyszłym postępowaniu sądowym. Klient nie ponosi ryzyka finansowego współpracy, ponieważ firma rozlicza swoje usługi w oparciu o wynagrodzenie za sukces.

 - Warto podkreślić, że z roku na rok rośnie świadomość w zakresie nielegalnego wpływania na opinie użytkowników poprzez generowanie fałszywych opinii na temat firm i ich produktów lub usług. Może to przybrać formę zarówno nieprawdziwych pozytywnych opinii, jak i fałszywych negatywnych. Z naszych doświadczeń wynika, że wiele fałszywych treści dodawana jest przez konkurencję. Wciąż jednak wiele osób nie jest świadomych, że bezprawne treści można usuną i to bardzo szybko. Dobrą zmianą w tym zakresie jest dyrektywa Omnibus, która już obowiązuje oraz Akt o Usługach Cyfrowych, który w pełnym zakresie wejdzie w życie w przyszłym roku. Proszę pamiętać, że z hejtem w Internecie można „walczyć” – i to skutecznie! - bez konieczności długotrwałego postępowania sądowego. Jest to uprawnienie każdego z nas, a administratorzy stron internetowych ponoszą odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalach, którymi zarządzają – dodaje Magdalena Maruszczak.

 

***

O SPÓŁCE:

FORIGI to LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści. Na czele spółki stoi Magdalena Maruszczak, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Spółka, w oparciu o platformę technologiczną, może w czasie rzeczywistym monitorować i podejmować niezbędne działania, których celem jest jak najszybsze usunięcie nielegalnych treści. FORIGI kontaktuje się bezpośrednio z administratorami odpowiedzialnymi za prowadzenie różnych portali, forów internetowych, agregatorów i wyszukiwarek danych. Szybkość działania, wysoką skuteczność i jakość FORIGI zawdzięcza wykorzystaniu wiedzy prawniczej oraz znajomości nowoczesnych technologii.

https://forigi.pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo BRAK ZDJĘCIA
2024-08-12 | 10:00

15 sierpnia mija ostateczny termin wdrożenia standardów ochrony małoletnich

  Dobiega końca okres przejściowy na wdrożenie standardów ochrony małoletnich. Nowe przepisy, oparte na nowelizacji ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym
Prawo Ponad 7 milionów pracowników na celowniku hakerów
2024-08-02 | 10:30

Ponad 7 milionów pracowników na celowniku hakerów

35 proc. firm z sektora MŚP boi się kradzieży danych osobowych swoich pracowników – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru
Prawo 5 powodów, dla których nie znamy swoich praw i pomysł, jak to zmienić
2024-07-23 | 09:50

5 powodów, dla których nie znamy swoich praw i pomysł, jak to zmienić

„Nieznajomość prawa szkodzi”, „surowe prawo, ale prawo” - łacińskie sentencje, które poznają młodzi adepci prawa, brzmią dziś jak farmazony. Oczywiście,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.