Komunikaty PR

FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w Internecie

2023-03-06  |  10:30
Biuro prasowe

FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do dynamicznego wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na rozwój platformy technologicznej do zarządzania treścią w sieci. Głównym celem FORIGI jest dalsze skalowanie biznesu i rozwój wspomnianej platformy. 

- FORIGI powstała, aby wspierać firmy i osoby fizyczne w zarządzaniu reputacją i ochroną prywatności cyfrowej. Wolność słowa nie może oznaczać zgody na mowę nienawiści, zamieszczanie nieprawdziwych informacji i opinii, zniesławienie, naruszanie dóbr osobistych, czy praw majątkowych. Naszym głównym celem jest jak najszybsze zminimalizowanie szkody i uzyskanie oczekiwanego efektu, czyli usunięcia nielegalnych treści. Warto podkreślić, że rozwiązujemy sprawy bez postępowania sądowego w kilka godzin od zgłoszenia. Nasze działania nie wykluczają postępowania sądowego i uzyskania zadośćuczynienia lub odszkodowania, ale z pewnością minimalizują straty wizerunkowe pokrzywdzonego – komentuje Magdalena Maruszczak, założycielka i prezes FORIGI.

Od stycznia 2023 roku FORIGI aktywnie skaluje biznes. W tym okresie spółka pozyskała ponad 10 klientów z różnych branż – nowe technologie, gaming, budownictwo, IT, farmacja oraz nieruchomości. Rozwój platformy technologicznej został sfinansowany przez inwestorów, którzy na bieżąco pomagają w doskonaleniu oferty i sprzedaży usług. Platforma technologiczna FORIGI umożliwia spersonalizowaną obsługę klienta, monitoring w czasie rzeczywistym oraz natychmiastowe podejmowanie niezbędnych działań.

- Badania wskazują, że zarówno klienci, pracownicy, jak i kontrahenci wnikliwie czytają opinie na temat danej osoby czy firmy w Internecie. Informacje, które w ten sposób pozyskują bezpośrednio wpływają na reputacje i wizerunek, a w konsekwencji przekładają się na kondycję biznesu i możliwość generowania przychodów. Dlatego szybkość działania w ochronie prywatności cyfrowej jest kluczowa – tłumaczy Magdalena Maruszczak.

FORIGI bezpośrednio kontaktuje się z serwisami, na których pojawiają się bezprawne treści i na podstawie regulaminów oraz odpowiednich przepisów prawa – rozpoczyna proces ich usunięcia. Pozyskany w ten sposób materiał może być dowodem w przyszłym postępowaniu sądowym. Klient nie ponosi ryzyka finansowego współpracy, ponieważ firma rozlicza swoje usługi w oparciu o wynagrodzenie za sukces.

 - Warto podkreślić, że z roku na rok rośnie świadomość w zakresie nielegalnego wpływania na opinie użytkowników poprzez generowanie fałszywych opinii na temat firm i ich produktów lub usług. Może to przybrać formę zarówno nieprawdziwych pozytywnych opinii, jak i fałszywych negatywnych. Z naszych doświadczeń wynika, że wiele fałszywych treści dodawana jest przez konkurencję. Wciąż jednak wiele osób nie jest świadomych, że bezprawne treści można usuną i to bardzo szybko. Dobrą zmianą w tym zakresie jest dyrektywa Omnibus, która już obowiązuje oraz Akt o Usługach Cyfrowych, który w pełnym zakresie wejdzie w życie w przyszłym roku. Proszę pamiętać, że z hejtem w Internecie można „walczyć” – i to skutecznie! - bez konieczności długotrwałego postępowania sądowego. Jest to uprawnienie każdego z nas, a administratorzy stron internetowych ponoszą odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalach, którymi zarządzają – dodaje Magdalena Maruszczak.

 

***

O SPÓŁCE:

FORIGI to LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści. Na czele spółki stoi Magdalena Maruszczak, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Spółka, w oparciu o platformę technologiczną, może w czasie rzeczywistym monitorować i podejmować niezbędne działania, których celem jest jak najszybsze usunięcie nielegalnych treści. FORIGI kontaktuje się bezpośrednio z administratorami odpowiedzialnymi za prowadzenie różnych portali, forów internetowych, agregatorów i wyszukiwarek danych. Szybkość działania, wysoką skuteczność i jakość FORIGI zawdzięcza wykorzystaniu wiedzy prawniczej oraz znajomości nowoczesnych technologii.

https://forigi.pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
2024-12-29 | 12:30

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.