Premier Morawiecki spotkał się z Prezesem Goldman Sachs Davidem Solomonem
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. z Prezesem i Dyrektorem Generalnym Goldman Sachs Davidem Solomonem, który przebywał z wizytą w Warszawie.
Podczas spotkania omówiono obecną sytuację w Ukrainie. David Solomon wyraził uznanie dla Polski i jej mieszkańców za wysiłki na rzecz wsparcia ludności ukraińskiej szukającej schronienia przed wojną.
David Solomon przedstawił również działania, jakie Goldman Sachs podjął w celu wsparcia Ukrainy, w tym ponad 7,6 mln dolarów dla organizacji pomocowych działających w Polsce i w Ukrainie poprzez program Goldman Sachs Gives, jak również partnerstwo z Welcome.US. Goldman Sachs nadal rozwija swoją działalność w Polsce, gdzie w Warszawie zatrudnia ponad 1000 osób zajmujących się głównie projektami IT i wsparciem dla operacji globalnych.
"Jestem zainspirowany hojnością i zaangażowaniem Polaków, którzy przyjęli ponad 3,5 miliona Ukraińców zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Skala wsparcia, jakiego Polska udziela Ukraińcom w tych trudnych czasach, budzi najwyższy podziw. Podczas mojej wizyty byłem niezwykle poruszony spotkaniem z ukraińskimi dziećmi i rodzinami, które opuściły swe domy szukając schronienia przed wojną. Przyjechałem do Polski, aby zademonstrować nasze zaangażowanie na rzecz mieszkańców tego regionu i potwierdzić nasze wsparcie w rozwiązywaniu kryzysu humanitarnego. Po dzisiejszej wizycie mam wielką wiarę w przyszłość gospodarczą Polski", powiedział David Solomon.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.