Premiera: Natec Helix – obudowa micro-atx, która pomieści aż sześć dysków
Natec Helix to funkcjonalna obudowa micro-ATX, która może być podstawą wszechstronnego komputera do biura lub domu. Przy niewielkich wymiarach zewnętrznych, tak oczekiwanych w tym segmencie, Helix zapewnia pełną kompatybilność z nawet bardzo bogato wyposażonymi płytami głównymi micro-ATX i Mini-ITX.
Nowy model obudowy pomieści aż sześć dysków. Użytkownik otrzymuje trzy miejsca na nośniki SSD 2.5”, jeden slot dla HDD 3.5”, a także dwa miejsca hybrydowe na dyski 2.5” / 3.5”. Jest też zatoka 5.25”, dzięki której można dodatkowo zamontować np. napęd optyczny typu DVD lub Blu-ray. Wnętrze ułatwi budowę multimedialnych komputerów wyposażonych np. w kartę graficzną (do 330 mm długości) oraz chłodzenie powietrzne procesora (do 148 mm wysokości). Istotną zaletą Natec Helix jest łatwy dostęp do gniazd USB. Na froncie obudowy można znaleźć cztery porty USB Typu A (2 × USB 3.0 i 2 × USB 2.0). Całości dopełniają dwa gniazda audio (stereo + mikrofon).
W Natec Helix nie mogło zabraknąć elementu, który zadba o optymalny przepływ powietrza. Dlatego seryjnie wyposażono ją w cichy wentylator wyciągowy 80 mm, podpinany do płyty głównej z możliwością regulacji prędkości obrotowej. Takie rozwiązanie ma pozwolić skutecznie wydalić na zewnątrz podgrzane powietrze i w konsekwencji przełożyć się na niższe temperatury zamontowanych wewnątrz komponentów. Co istotne, Natec Helix umożliwia montaż dwóch dodatkowych wentylatorów o średnicy 120 mm. Wydzielone miejsca znaleźć można z przodu i z boku obudowy.
Obudowa Natec Helix jest dostępna już w sprzedaży w cenie ok. 100 zł.
Wyróżniki Natec Helix:
· wsparcie dla płyt głównych micro-ATX, Mini-ITX,
· bogaty zestaw miejsc montażowych na dyski HDD i SSD (łącznie do 6 urządzeń),
· funkcjonalny panel przedni z 4 gniazdami USB (2 × USB 3.0 i 2 × USB 2.0) i 2 złączami audio (stereo + mikrofon),
· fabrycznie zainstalowany cichy wentylator wyciągowy 80 mm (3-pin z możliwością regulacji obrotów),
· dwa dodatkowe miejsca na wentylatory o średnicy 120 mm (z przodu i z boku obudowy),
· duże możliwości dogodnego montażu podzespołów.
Pełna specyfikacja:
· typ obudowy: micro tower,
· standard płyty głównej: micro-ATX, Mini-ITX,
· maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 148 mm
· maksymalna długość karty graficznej GPU: 330 mm
· panel I/O: mini jack × 2, USB 2.0 typ A × 2, USB 3.0 typ A × 2,
· zainstalowane wentylatory: 1 × 80 mm,
· maksymalna liczba wentylatorów: 3,
· maksymalna liczba wentylatorów – bok: 1 × 120 mm,
· maksymalna liczba wentylatorów – przód: 1 × 120 mm,
· możliwość montażu wentylatorów – tył: 1 × 80 mm,
· liczba miejsc na dyski 2.5” (SSD/HDD): 5,
· liczba miejsc na dyski 3.5” (SSD/HDD): 3,
· liczba zatok 5.25” (napęd optyczny): 1,
· materiał: ABS, metal
· wymiary (dł. × szer. × wys.): 390 × 180 × 366 mm,
· waga: 2,7 kg.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.