Prywatna emerytura sposobem na zabezpieczenie starości
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Od 34 lat mam do czynienia z produktami niemieckimi, zapewniającymi zabezpieczenie emerytalne i od lat zarówno sam z nich korzystam jak i polecam moim klientom i członkom Klubu Bogatego Rentiera. Dlaczego czerpię inspirację właśnie od naszych zachodnich sąsiadów? Niemcy po prostu wiedzą, jak to robić i robią to niezwykle skutecznie. Pewnie sami już zauważyliście, że większość podróżujących emerytów, których można spotkać za granicą to właśnie Niemcy. Wynika to z ich praktycznego podejścia do pieniędzy. W Niemczech istnieją oczywiście, tak jak i u nas, państwowe systemy zapewniające zabezpieczenie finansowe na starość. Niemcy jednak w przeciwieństwie do Polaków zdają sobie sprawę z tego, że państwowy system emerytalny to nie wszystko – należy zapewnić sobie zaplecze finansowe innego rodzaju.
I dlatego właśnie statystyczny Niemiec zaczyna oszczędzać, idąc już do pierwszej pracy, bo wie, że jego oszczędności to przede wszystkim jego sprawa, zadanie i, w przypadku efektów, zasługa. Wie, że nawet jeśli odłoży „śmiesznie małą” sumę na koniec miesiąca, to z czasem i po latach suma ta może urosnąć do bardzo porządnych rozmiarów – zwłaszcza jeśli będzie od razu odpowiednio inwestowana.
Gdy mowa o oszczędzaniu na prywatną emeryturę, najczęściej pojawiają się głosy „nas na to nie stać!”. Stać Cię – musisz przestać używać wymówek i zacząć od najmniejszych sum, stopniowo je zwiększając. Osoby, które zarzekają się, że brak im pieniędzy na comiesięczne oszczędzanie, to najczęściej Ci, którzy nawet zarabiając 100 tysięcy, wydawaliby 110. To kwestia tylko i wyłącznie silnej woli oraz nabycia umiejętności odsuwania przyjemności w czasie. Wówczas oprócz emerytury państwowej będziesz mógł liczyć na pasywny dochód z własnych oszczędności.
Dobrym rozwiązaniem przy inwestowaniu oszczędności na emeryturę (oraz aby móc płacić samemu sobie) jest znalezienie rozwiązania bezpiecznego, elastycznego oraz koniecznie takiego, które będzie przynosić dochody przewyższające inflację w danym roku. W Klubie Bogatego Rentiera od 11 lat mam również takie rozwiązanie fundamentalne – chodzi o pewną emeryturę, ale jest to rozwiązanie dla ludzi, którzy są bardziej „wyedukowani finansowo”. Jest zaledwie 4% firm na świecie, które mają takie rozwiązania. Reszta, czyli 96%, posiada rozwiązania zupełnie inne, na które większość ludzi już w jakiś sposób narzekało, bo wymagają od nich zbyt dużej ilości czasu przy jednoczesnym braku gwarancji stabilności czy pewnego zwrotu inwestycji.
Należy pamiętać podczas wyboru produktu, że te masowe są albo drogie, albo nie są korzystne, albo są bardzo konserwatywnie inwestowane, w wyniku czego nie ma z tego dużych zysków. Trzeba być doedukowanym, dobrze znać konkretny produkt, żeby umieć później w niego inwestować – mówimy o zabezpieczeniu emerytalnym na dłuższy okres i odpowiednią kwotę. Przede wszystkim chodzi o to, żeby to był system, który jest zarządzany w pełni za Ciebie, bo Ty nie masz i nie musisz mieć na to czasu. Musisz mieć też świadomość, że nawet jeśli zaczynasz się w tej kwestii edukować, dobrze jest mieć doradcę, który ma co najmniej 10-15 lat doświadczenia więcej niż masz Ty. To on powinien Ci powiedzieć w co najlepiej inwestować i skorelować polecany Ci fundusz inwestycyjny z Twoimi oczekiwaniami i możliwościami.
Większość ludzi chciałaby najpierw ogrzać się przy kominku, a dopiero później napalić. Tak się nie da. Z tego powodu również prowadzę Klub Bogatego Rentiera, gdzie 2 razy w roku spotykamy się i edukujemy finansowo – aby pomagać innym rozwijać się dalej w temacie finansów i inwestowania. Posiadanie produktu długoterminowego nie powinno polegać na biernym czekaniu na efekty. Trzeba interesować się i śledzić wyniki, aby odpowiednio reagować i umieć podejmować racjonalne decyzje. Wówczas odpowiednio wcześnie poczynione działania i dobrze prowadzone inwestowanie pozwolą Ci na zapewnienie sobie bezpiecznej emerytury.
Kilka słów o mnie: Strategię inwestowania poznałem w Niemczech i Holandii. Już od ponad 30 lat edukuję i doradzam finansowo, a od 2011 r. prowadzę działania w Polsce, regularnie organizując spotkania.
W moim szkoleniu „Zostań rentierem ze stabilnym dochodem!” zorganizowanym w 2021 wzięło udział ponad 10.000 osób. Podczas szkoleń daję wiedzę i konkretne rozwiązania, które można natychmiast zastosować i ruszyć do przodu.
Stworzyłem Klub Bogatego Rentiera. W jego ramach, bezpłatnie, dwa razy w roku, na całodziennym spotkaniu mentoruję i wspieram w dojściu do celu tych, którzy korzystają z poleconych rozwiązań. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które podjęły decyzje, o mądrym i skutecznym poszerzaniu swojego kapitału, przynoszącego regularne pasywne zyski przez lata. Dzięki Klubowi edukuję ich dalej, aby dotarli do założonego CELU.

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.