Przed nami ogólnopolska konferencja „Miasta i Deweloperzy”.
RynekPierwotny.pl
ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl
Już 18 kwietnia br. odbędzie się konferencja mieszkaniowa – „Miasta i Deweloperzy” – dedykowana zarządom, menedżerom i właścicielom firm deweloperskich. Stanie się ona polem dyskusji na najbardziej palące tematy związane z rynkiem nieruchomości. Nie zabraknie wątku dotyczącego cen mieszkań, programu „Kredyt na start” czy planowania przestrzennego. Wydarzenie organizuje portal RynekPierwotny.pl we współpracy z Urzędem Miasta Łódź.
Portal RynekPierwotny.pl już po raz trzeci organizuje konferencję mieszkaniową w stolicy województwa łódzkiego. Poprzednie dwie edycje zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem, a łącznie wzięło w nich udział blisko pół tysiąca osób. Konferencje organizowane w 2022 i 2023 roku były wydarzeniami regionalnymi. Natomiast skala i znaczenie tegorocznego spotkania zdecydowanie przekraczają lokalne ramy, czyniąc je punktem centralnym dla całego sektora nieruchomości w Polsce. Będzie to jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju w 2024 roku.
Wymiana opinii i doświadczeń
Dynamika zmian na rynku mieszkaniowym skłania do bieżącego reagowania na zachodzące trendy, wydarzenia czy nowelizacje przepisów. Dostrzegając potrzebę dialogu, a nawet konieczność wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń organizatorzy konferencji zaplanowali aż cztery panele dyskusyjne.
W ramach pierwszego panelu zaprezentowany zostanie najnowszy raport przygotowany przez Marka Wielgo, eksperta portalu RynekPierwotny.pl, posiadającego ponad 30-letnie doświadczenie w branży. Ekspert opowie o aktualnej sytuacji na siedmiu największych rynkach mieszkaniowych. To kluczowy punkt programu. Omawiane dane pochodzić będą z pierwszej, ogólnopolskiej platformy do monitoringu i samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego dla profesjonalistów BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Drugi panel dotyczyć będzie zagadnień związanych z rozwojem miast w kontekście nowych terenów miastotwórczych. Podsumowane zostanie również 5-lecie funkcjonowania tzw. specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. W dyskusji wezmą udział prezydenci i wiceprezydenci polskich miast, a także prezes jednej z firm deweloperskich oraz wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).
Trzeci panel będzie poświęcony planowaniu przestrzennemu w kontekście nowych regulacji prawnych. Dyskusja obejmie m.in. zmiany w warunkach technicznych, do jakich muszą dostosować się deweloperzy. Na koniec odbędzie się panel ekspercki związany m.in. z nowym programem wsparcia „Kredyt na start”, a także działaniami pro podażowymi mającymi na celu ustabilizowanie relacji popytu do podaży mieszkań. Organizatorzy liczą, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Co ważne, podczas każdego z paneli, głos w dyskusji zabiorą eksperci z branży nieruchomości, deweloperzy, architekci czy samorządowcy. Możliwa będzie konfrontacja różnych punktów widzenia, odmiennych potrzeb i pomysłów na rozwój rynku mieszkaniowego.
Na słuchaczy czekać będzie także prelekcja I Wiceprezydenta Urzędu Miasta Łodzi Adama Pustelnika, a także wykład inauguracyjny dotyczący wpływu nowych technologii na biznes, społeczeństwo, edukację i rynek pracy. Poprowadzi go Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University, Singularity Group Warsaw Chapter Ambassador. Wykład zakończy się dyskusją o znaczeniu innowacyjności i technologii w świecie i ich wpływie na motorykę zachodzących zmian.
Start już niebawem
Konferencja odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w Hotelu Andel’s, mieszczącym się przy ul. Ogrodowej 17 w Łodzi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.30 od rejestracji uczestników i porannej kawy. Natomiast oficjalna część nastąpi o godzinie 9.00.
Współorganizatorem i partnerem strategicznym wydarzenia jest Miasto Łódź. Partnerem merytorycznym została firma OKAM Capital. Partnerem finansowym jest spółka mFinanse. Partnerem technologicznym z kolei został Kompas Inwestycji. Wiodącym patronem medialnym jest portal Wyborcza.biz. Partnerem wydarzenia jest również PZFD Łódź.
Patronami medialnymi konferencji są: Investor Real Estate Expert, Real Estate Magazine, FXMAG, Strefa Nieruchomości, Property Insider, Business Magazine, Comparic, ForumBiznesu.pl, Focus on Business, Eurobuild Central & Eastern Europe, TUŁÓDŹ.PL, Łódź.pl, TVP 3 Łódź, NowaWarszawa.pl.
Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne pod adresem https://konferencje.rynekpierwotny.pl/
***
RynekPierwotny.pl – największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od 15 lat pomaga osobom szukającym w wyborze i zakupie własnego „M”. Serwis zawiera oferty: domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych. Swoich klientów wspiera również poradami ekspertów oraz bazą wiedzy zawierającą najważniejsze kwestie związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.